Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cura de slabire de pe internet vs.nutritionist!


Recommended Posts

Buna Voi ce credeti ca e mai sigur: sa urmez o cura de slabire de pe internet sau sa merg la nutritionist. Am cateva kg in plus si pana la nunta din martie anul viitor as vrea sa arat ei eu altfel. O prietena a mea mi-a recomandat sa merg la nutristionistul Lygia Alexnadrescu. Ea a slabit vreo 20 de kg in 3 luni cu dansa si mi-a spus ca nu te infometeaza si iti personalizeaza dieta in functie de ce tipuri de alimente iti plac si iti fac bine, mai ales daca ai si unele probleme de sanatate. Nu stiu ce sa fac. A mai fost cineva la Lygia Alexandrescu...nu ca nu as avea incredere in prietena mea, ca am vazut cu ochii mei diferenta la ea, dar eu ma hotarasc mai greu si parca nu m-as duce sa o cunosc pana nu mai aud cateva pareri.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mergi la nutritionist, tocmai prin prisma motivelor enumerate de prietena ta. si daca poti combina cura de slabire cu miscare/sport, vei obtine rezultatele dorite mai rapid, vei avea alt tonus al pielii/muschilor, etc. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crystall
Nu cred ca se pot slabi 20 de kg in 3 luni, decat si cu un serios efort fizic, mult sport [:D]
E adevarat ca prietena mea a combinat dieta cu mersul la sala. Era foarte hotarata in acel moment sa slabeasca. Din cate mi-a spus ea, chiar nutritionistul i-a recomandat sa faca si sport.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu a slabit 8 kg in prima luna de dieta si in urmatoarele 2 cate 7 si respectiv 6 kg , urmarit in permanenta de nutritionist si internist.Nu a fost mult avand in vedere ca avea 121 de kg , insa in primele luni nu a avut voie sa faca sport ci doar plimbari in ritm alert in aer liber.Abia dupa ce a scazut sub 100kg a fost ok pentru el sa mearga la sala fara sa fie in pericol. Deci neaparat mergi la nutritionist!!!! nu musai la dna de care vorbeai ci cauta unul in care sa ai incredere si sa-l poti contacta mereu. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://lbym.lilypie.com/hEBjp3.png"]Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai mie una singura dieta normala la cap si in concordanta cu principiile intelepciunii chineze in care eu cred este RINA (fructe pana la pranz, disociere, o zi proteine, una carbohidrati complecsi - fasole, mazare, linte, una carbohidrati simpli +dulce, una fructe+legume). mi se pare o dieta extrem de sanatoasa, iti aduce tot ce trebuie, fructele uscate pe care nu le mancam de obicei aduc grasimi bune. eu am dat jos 4 kile in 3 saptamani, nu am pus la loc, acum tin mentinerea, sotul a dat jos 8 kile in 2 luni, o gramada de lume a tinut-o si e multumita. o colega a fost la nutritionist, manca iaurt, fructe si legume, facea foamea, a slabit enorm in timp scurt, dar eu una consider ca lactatele nu-s sanatoase (cu exceptia laptelui nefiert consumat separat sau iaurt din lapte nefiert), carne prea multa n-as manca, asa ca io una as recomanda rina ca probata de multa lume, sanatoasa si functionala. la nutritionist n-o sa-ti dea veci sa mananci fasole boabe, nuci sau chiar clatite in ziua 3 de carbohidrati ca sa nu crapi de frustrare. Perlutele mele: K (10.06.2007) si M (14.05.09) Niciodata nu mai poti fi atat de aproape de un copil ca atunci cand l-ai alaptat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DianaGi
Buna Voi ce credeti ca e mai sigur: sa urmez o cura de slabire de pe internet sau sa merg la nutritionist. Am cateva kg in plus si pana la nunta din martie anul viitor as vrea sa arat ei eu altfel. O prietena a mea mi-a recomandat sa merg la nutristionistul Lygia Alexnadrescu. Ea a slabit vreo 20 de kg in 3 luni cu dansa si mi-a spus ca nu te infometeaza si iti personalizeaza dieta in functie de ce tipuri de alimente iti plac si iti fac bine, mai ales daca ai si unele probleme de sanatate. Nu stiu ce sa fac. A mai fost cineva la Lygia Alexandrescu...nu ca nu as avea incredere in prietena mea, ca am vazut cu ochii mei diferenta la ea, dar eu ma hotarasc mai greu si parca nu m-as duce sa o cunosc pana nu mai aud cateva pareri.[:)]
Nutritionist cu siguranta. Tot cu siguranta nu Lygia Alexandrescu. Incearca sa compari dietele "personalizate" ale catorva pacienti de-ai ei si ai sa-ti dai singura seama cat de diferite sunt. Ce am vazut eu la colegele care au mers la ea (una dintre ele vegetariana - i s-a dat dieta cu carne, oua, lactate... chiar daca a insistat ca nu pune gura) este ca de fapt dna L.A. vinde serviciile de remodelare corporala ale propriuli salon la pachet cu dietele standard. Ca sa nu mai vorbim ca la cat de mare e dna dr isi face singura antireclama prin felul in care arata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...