Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aradence DC (173) - Alaturi de Moni!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Copilasii ei nu isi vor aduce aminte de ea ... ce simtim noi pentru ei, ei n-o sa simta nici o secunda. Poate e mai bine asa, ce sa spun, durerea asta de a fi orfan o stim noi, cei care nu am crescut orfani ... pentru ei asta va fi o normalitate. Sunt sigura ca o sa fie inconjurati de atentie si dragoste si n-o sa inteleaga niciodata ce au pierdut, pentru ca nu o sa-si aduca aminte de timpul cand au avut-o langa ei.In mod sigur ca o sa stie ca ea a existat in viata lor, o sa vada poze, o sa vada video, dar sa fiti sigure ca amaraciunea asta a noastra n-o sa aiba acelasi gust pentru ei ... Poate e mai bine asa, sa nu-ti aduci aminte ca sa nu stii ce ai pierdut.
align="right" id="quote2">Buflea,cu siguranta Diana si-o va aduce aminte pe mama ei,are 6,8 ani iar la virsta asta intimplarile astea se tin minte toata viata.Cred ca de pe la 4 ani deja tin minte deja,eu am probat cu fiica-mea si cam de pe la 4 ani sunt primele ei amintiri...Tudor,cu siguranta nu...[q].Sunt convinsa ca vor purta in suflet povara asta toata viata,vor fi anumite momente in viata lor cind vor zice "ce bine daca era mama"[q]...Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu cred ... sau poate nu vreau sa cred.

 

De la 4 ani incep sa aiba amintiri, dar sunt de scurta durata. Noi am fost acum 3 ani in Mexic si ai mei si-au aduc aminte timp de 1 an de vacanta aia, acum mai stiu doar ca au fost in Mexic, daca ii intreb ce au facut acolo confunda cu alte vacante mai recente.

 

Diana are atat de multe de experimentat, atatea lucruri de invatat, atata viata in fazta ei, ca imaginea si amintirea Monicai o sa ramana doar in poze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred...ma uit la copii mei, desi sunt cu ei acum, boala mea i-a transformat pe vecie. le-a arat o intunecime a vietii necorespunzatoare pentru varsta si inocenta lor, Ghe a devenit prea grijuliu cu mine, Sofia din contra, s-a inchis in ea, e furioasa, simte acut nedreptatea....au fost la un pas sa ma piarda de 3 ori si asta lasa urma f adanci, pe care sper sa le sterg usor usor, dar nu garantez reusita.

 

Sofia mea avea varsta Dianei cand m-am imbolnavit.

Asa ca , din pacate, lipsa mamei e poate cel mai grav lucru care se pote intampla unui copilas iubit si sanatos:((((

 

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of ! Terminati-va !

 

Copiii o sa fie bine pentru ca o sa uite si pentru ca n-o sa fie singuri si pentru ca au o viata lunga si plina de experiente in fata lor si pentru ca sistemul lor de referinta este foarte scurt (a lui Tudor este chiar zero)... si pentru ca asa vreau eu sa fie.

 

Copiilor ei o sa le fie bine ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...