Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Referendum USL-ist


Oaspete marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
copiloi, inteleg ce spui, dar nu asa fost regula stabilita inainte de referendum? 50% + 1?Acum e corect sa se schimbe regula jocului dupa ce rezultatul nu e cel asteptat de USL? Tie ti se pare democratic asa ceva?Sanatate si o zi cu soare va doresc!**************Linkurile mele: Supereva.roid="purple"> | Blogul meuid="teal">id="navy"> | DC pe Facebookid="navy"> id="Georgia">id="size1">
align="right" id="quote2">Eu nu sunt pentru schimbarea regulilor, in timpul jocului.Insa nu pot sa nu remarc faptul ca in ultimii 5 ani au fost 2 referendumuri de acelasi gen care s-au desfasurat in baza aceleasi constituitii, dar cu reguli diferite, reguli schimbate in functie de interesul unora (sau unuia).Asta ti se pare corect? Democratic?Iar ultima regula a referendumului nici nu este in trendul a ceea ce este in Europa la capitolul asta. In foarte putine state se cere cvorum la referendum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
or fo votat multi impotriva lui Basescu dar in nici intr=un caz pentru Antonescu.Sanatate si o zi cu soare va doresc!**************Linkurile mele: Supereva.roid="purple"> | Blogul meuid="teal">id="navy"> | DC pe Facebookid="navy"> id="Georgia">id="size1">
align="right" id="quote2">Asta cu Antonescu e poezia basistilor.La referendum nu s-au confruntat Basescu si Antonescu (motiv in plus ca Antonescu sa nu-si dea vreo demisie).Cand ii va veni randul lui Antonescu sa se prezinte el in fata poporului, mai discutam. Acu discutam despre Basescu si poporul sau. Atat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
or fo votat multi impotriva lui Basescu dar in nici intr=un caz pentru Antonescu.Sanatate si o zi cu soare va doresc!**************Linkurile mele: Supereva.roid="purple"> | Blogul meuid="teal">id="navy"> | DC pe Facebookid="navy"> id="Georgia">id="size1">
align="right" id="quote2">Asta cu Antonescu e poezia basistilor.La referendum nu s-au confruntat Basescu si Antonescu (motiv in plus ca Antonescu sa nu-si dea vreo demisie).Cand ii va veni randul lui Antonescu sa se prezinte el in fata poporului, mai discutam. Acu discutam despre Basescu si poporul sau. Atat!
align="right" id="quote2">Da, ai dreptate, insa l-a luat gura pe dinainte si a vorbit neintrebat Crinul nu odata. Nu l-a intrebat nimeni daca-si da demisia in cazul in care Basescu se intoarce la Cotroceni, singurel s-a hotarat sa faca din asta batalia carierei lui politice.Ca sa nu mai spunem ca si presedintele interimar trebuie sa respecte aceeasi constitutie asa ca tot gura sloboda, bat-o vina! l-a facut sa se bage singur in seama cand a spus ca va participa activ la campania electorala.Asa ca poezia basistilor a fost impanata cu succes de discursurile pline de emfaza ale interimarului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ligeea
revin La alegerile din 2000 George Bush a castigat desi a avut mai putine voturi.Au fost discutii etc, dar a ramas stabilit ce e scris in Constitutie.e drept ca intre Lincoln si Iorgovan e un Atlantic , dar regula se patsreaza .ligeea
align="right" id="quote2">Aici vorbim de o regula, nu de constitutie.In 2007, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2012, Basescu era PA!In 2012, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2007, Basescu era PA!Cine si de ce a schimbat regula?In numele democratiei? Ei da!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In toti acesti ani, Basescu a avut grija sa-si puna slugile in functii cheie (a numit mii de judecatori in toti acesti ani, care acum ii sunt recunsocatori), a schimbat reguli profitand de majoritatea portocalie, si acuuu....flutura flacara democratiei, daca cineva comenteaza si pune sub discutie toate regulile facute de el pentru el.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
In 2007, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2012, Basescu era PA!In 2012, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2007, Basescu era PA!
align="right" id="quote2">Copiloi, poti te rog sa imi spui si mie care era regula in 2007? Nu de alta, da' daca e aia pe care o stiu eu, ai asigurat un job la antena3, au tot timpul nevoie de dezinformatori!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Oricum,fara sa cadem in diverse teorii,un amic de-al meu care lucreaza(a lucrat de fapt) la consiliul de securitate,mi-a zis...."sunteti cobaii europei....toate produsele dubioase vin la voi sa le cumparati...de aia se deschid numai lanturi de hipermarketuri,si s-a distrus ce inseamna agricultura si productie...uite-asa....interesul e sa testeze ce produse si ce efecte apar la acele produse......obligandu-ne sa renuntam la traditional si sa bagam in copii numai alimentele pline de hormoni si chimicale...cica sigure....
align="right" id="quote2">
Nu stiam ca PRM-ul are un consiliu de securitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...