Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Referendum USL-ist


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Aici vorbim de o regula, nu de constitutie.

In 2007, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2012, Basescu era PA!

In 2012, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2007, Basescu era PA!

Cine si de ce a schimbat regula?
In numele democratiei? Ei da!
align="right" id="quote2">
O mica eroare de logica: daca aplici retroactiv alte reguli unui eveniment deja intamplat nu poti trage nici o concluzie. De exemplu: o echipa lupta pentru calificarea intr-o competitie si stie ca mai are nevoie de 10 goluri in ultima infruntare cu o echipa adversa. Sansele sa obtina 10 goluri sunt undeva la 0.01%. Echipa joaca, dar fara mobilizare (stie ca nu are cum sa castige diferenta respectiva). Daca schimbi regulile dupa ce se joaca jocul si spui ca ar fi avut nevoie de 1 gol pentru calificare, nu poti trage nici o concluzie. Poate pentru un singur gol echipa s-ar fi mobilizat si ar fi castigat.

E doar un exemplu, poti gasi si tu mai multe. Nu poti aplica alte reguli retroactiv. Sau poti [:D], da' nu are nici o noima, ca nu-ti spune nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
In 2007, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2012, Basescu era PA!
align="right" id="quote2">
Deja le incurci rau de tot. Precum Dragnea care numara una la miezul noptii, pentru ca apoi dimineata sa raporteze alta si sa se scuze ca era obosit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
In toti acesti ani, Basescu a avut grija sa-si puna slugile in functii cheie
align="right" id="quote2">
Corect. Seful SRI de la ... PSD, seful SIE de la ... PNL, al doilea sef SIE tot de la ... PNL samd.

Copiloi, ingheata apele in plina vara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Citat:
citat din mesajul lui copiloi
In 2007, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2012, Basescu era PA!In 2012, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2007, Basescu era PA!
align="right" id="quote2">Copiloi, poti te rog sa imi spui si mie care era regula in 2007? Nu de alta, da' daca e aia pe care o stiu eu, ai asigurat un job la antena3, au tot timpul nevoie de dezinformatori!!
align="right" id="quote2">In 2007 nu era regula 50% plus 1.CCR a validat atunci referendumul, cand prezenta a fost sub 50%.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui copiloiIn toti acesti ani, Basescu a avut grija sa-si puna slugile in functii cheie
align="right" id="quote2">Corect. Seful SRI de la ... PSD, seful SIE de la ... PNL, al doilea sef SIE tot de la ... PNL samd.Copiloi, ingheata apele in plina vara.
align="right" id="quote2">Argumentul asta e pentru oi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of topic: Copilor, voi nu cautati un argument. Voi refuzati orice argument. Nu zice nimeni sa nu ai opinii diferite si sa nu le sustii dar tu refuzi orice argument fara a oferi un contraargument. Si asta e destructiv.

 

On.Cred ca apele incep sa se linistieasca. Asa ar trebui, cel putin. Daca mai are o urma de intelepciune, Ponta isi va fi invatat lectia acestui scrutin.Asta daca nu cumva face declaratii de ochii presei straine:

 

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12915968-victor-ponta-invatat-lectiile-dupa-criza.htm

 

Ma intreb insa pe unde se ascunde Crin. El e ultra tacut si asteapta probabil sa-l scoata ai lui din situatia nasoala de tip "ori eu ori el" in care s-a bagat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui copiloiIn toti acesti ani, Basescu a avut grija sa-si puna slugile in functii cheie
align="right" id="quote2">Corect. Seful SRI de la ... PSD, seful SIE de la ... PNL, al doilea sef SIE tot de la ... PNL samd.Copiloi, ingheata apele in plina vara.
align="right" id="quote2">S-a vazut cat e de pesedist seful SIE!Cand aia umblau cu firele dupa Basescu sa-i instaleze telefoane cu butoane, Antonescu a aflat...ultimul![:D]Doar un mic exemplu....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

copiloi, e asa de greu sa acceptati infrangerea?

pe bune.

nu ma lua cu cati au votat,ca au fot mai multi ca la prezidentiale.

situatia e clara:ati pierdut, nu s-a strans cvorumul.punct.

ce e asa de mare filosofia?sau chiar vreti sa pierdeti parlamentarele?ca in ritmul asta,sunteti pe drumul cel mai sigur. succes!

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
In 2007, daca referendumul se desfasura dupa regula din 2012, Basescu era PA!
align="right" id="quote2">

Hai mai copiloi, te rog eu frumos, mai explica-mi odata cum de era PA basescu in 2007? ca zau ca nu pricep!!! Daca tu imi explici afirmatia de mai sus, care iti apartine, ca basescu era pa in 2007 daca erau regulile din 2012, eu promit ca acesta e ultimul meu post la sectiunea politica. Jur pe rosu!!

PS: decizia mea intre in vigoare odata cu cea a lui Crin de-a parasi viata politica [:D]id="size1">

Uite aici si decizia din 2007, ca sa nu te mai chinui tu sa o cauti, poate iti este utila: http://www.ccr.ro/deciziitotal/pdf/2007/ro/hot5.pdf



Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...