Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Referendum USL-ist


Oaspete marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mey, pe mine ma intereseaza altceva. Are cineva de gind sa faca ceva legat de suspiciunile de frauda in mehedinti, teleorman, olt, vrancea si constanta? Io as vrea sa fiu sigura ca lui dragnea, mazar, oprisan si restul nu le merge la parlamentare cu urne mobile si liste suplimentare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Mickyyy, am scris mai sus....dar mai scriu o data.Citeste in decizia CCR din linkul tau care a fost procentul de participanti in 2007....Sub sau peste 50%????
align="right" id="quote2">Copiloi, pe bune, sunt la a treia tentativa de a obtine un raspuns de la tine, si tu continui sa ma iei drept telespectator fidel antena3, ca alta explicatie nu am!! doar la antena3 functioneaza principiul "crede si nu cerceta"!In 2007 s-au prezentat la vot sub 50% din alegatori, iar majoritatea celor prezenti au votat impotriva demiterii! Concluzie:- daca se folosea pragul de 50%+1, referendumul nu era validat, deci basescu ramanea la cotroceni- daca nu se folosea pragul, ci doar raspunsul majoritatii celor care au votat, basescu avea >50% din voturi, deci ramanea la cotroceni.Pe oricare din legi ai judeca referendumul din 2007, basescu ramanea la cotroceni. Asta din punctul meu de vedere basescu nu era Pa indiferent cum numarai!PS: ma feresc sa spun ca asa e logic si matematic, pentru ca sunt sigura ca se va da cat de curand o lege prin care matematica va fi scoasa in afara legii. Asa va creste si promovabilitatea la bac, si nici nu va mai putea fi folosita de nemernicii astia de basisti sa le strice calculele usl-istilor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Mickyyy, am scris mai sus....dar mai scriu o data.Citeste in decizia CCR din linkul tau care a fost procentul de participanti in 2007....Sub sau peste 50%????
align="right" id="quote2">Copiloi, pe bune, sunt la a treia tentativa de a obtine un raspuns de la tine, si tu continui sa ma iei drept telespectator fidel antena3, ca alta explicatie nu am!! doar la antena3 functioneaza principiul "crede si nu cerceta"!In 2007 s-au prezentat la vot sub 50% din alegatori, iar majoritatea celor prezenti au votat impotriva demiterii! Concluzie:- daca se folosea pragul de 50%+1, referendumul nu era validat, deci basescu ramanea la cotroceni- daca nu se folosea pragul, ci doar raspunsul majoritatii celor care au votat, basescu avea >50% din voturi, deci ramanea la cotroceni.Pe oricare din legi ai judeca referendumul din 2007, basescu ramanea la cotroceni. Asta din punctul meu de vedere basescu nu era Pa indiferent cum numarai!PS: ma feresc sa spun ca asa e logic si matematic, pentru ca sunt sigura ca se va da cat de curand o lege prin care matematica va fi scoasa in afara legii. Asa va creste si promovabilitatea la bac, si nici nu va mai putea fi folosita de nemernicii astia de basisti sa le strice calculele usl-istilor!
align="right" id="quote2">Ai dreptate!Ideea era ca in 2007 si 2012 Basescu a avut parte de 2 reguli, care il aranjau cel mai bine.In 2007 nu a contat cvorumul pentru ca sondajele aratau altceva.Anul asta, cand sondajele il plasau la 20% pe Basescu, am avut nevoie de cvorum.Costitutia fiind aceeasi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

din categoria 'mizerii si manipulari mediatice'

 

http://www.gandul.info/politica/referendum-2012-atentie-numara-sova-cum-a-castigat-si-pierdut-usl-intr-o-singura-noapte-un-milion-de-voturi-video-9910220

 

[rad]

 

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

 

**************

Linkurile mele: Supereva.roid="purple"> | Blogul meuid="teal">id="navy"> | DC pe Facebookid="navy"> id="Georgia">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu gandesc acum ca si Turturica.

Data fiind situatia particulara cu Ref., cand PDL-ul neparticipand nu poate fi afectat, se poate sa se faca odata pentru totdeauna curat cu furaciunile de la alegeri!

Daca nu se vor pune niscaiva catuse ca sa inteleaga si ultimul alegator dintr-un colt de tara ca nu e de joaca cu infractiunea la alegeri, cu mita, cu turismul electoral, cu mititelu', cu scapat mai multe buletine in urna, cu votat mortii, s.a.m.d. cu ce le mai bubuie mintea, niciodata nu va mai fi un partid in masura sa ia o astfel de hotarare fara sa se simta si el vizat!

 

Daca nu se vor lamurii lucrurile cu judetele "fruntase pe ramura": Mehedinti,Olt,Teleorman,Giurgiu si Valcea, inseamna ca nu se vrea si atunci e de rau!

 

Ceva exemple rasunatoare in presa cu sanctiuni penale si sa vedeti ce electorat cuminte vom capata!

Sa nu-si mai riste nimeni libertatea pt. cateva firfirici!Sa nu mai puna nimeni batista pe tambal dupa alegeri, ca de fiecare data toti striga hotii si hotii se pierd dupa, in neant!

Si ce spectacol de imagine pt. PDL!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

b.nica, exact. Opt sectii din dolj au prezenta de peste 100%

 

Eu as vrea sa fiu sigura ca asemenea fraude nu se mai intimpla vreodata, sa se faca investigatii, sa fie sanctionati responsabilii, iar la orice alte alegeri sa avem alegeri transparente, nu jegul asta de urne mobile, stampile nenumarate, liste suplimentare si tot restul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

altele despre marea frauda USL

http://www.contributors.ro/cultura/miracolul-din-padurea-nebuna-deli-orman/?cfcc

 

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

 

**************

Linkurile mele: Supereva.roid="purple"> | Blogul meuid="teal">id="navy"> | DC pe Facebookid="navy"> id="Georgia">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...