Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Referendum USL-ist


Oaspete marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Danet, am ras cu lacrimi[:D]. Ai fost simpatica ( si mama ta in egala masura), desi nu va impartasesc opinia politica Din (cam) aceeasi categorie, mie astazi mi-a spus un uselist convins (cca 60 de ani, mediul rural) ca Basescu e mana in mana cu "Mercali"(cred ca Angela Mercali[:D][:D][:D])si ca doar n-o sa ne luam acum dupa toate cancelariile[:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danet
O sa scoat#259; Maz#259;re voturi a#537;a cum a scos si basescu 80000 la ambasada franceza. Atunci nu va framanta prea mult fraudarea alegerilor. Ce esuati sa intelegeti e ca oamenii chiar nu- l mai vor. Toat#259; incrancenarea asta îmi aduce aminte de anii 90 , când încercam sa- i conving pe ai mei sa nu-l voteze pe Iliescu. Basescu la origine e tot FSN - ist, m#259;car Antonescu nu a turnat la securitate,chiar dac#259; e mai somnoros[nani] Nu uitati ca schimbarea puterii e un exercitiu democratic, politicienii no#537;tri chiar trebuie sa înve#539;e ca puterea e trec#259;toare si ca vine si momentul in care trebuie sa dai socoteala Lectia Nastase trebuie sa si-o asume to#539;i.
Nu, schimbarea puterii in limita legilor este un exercitiu democratic. Ai auzit tu pe aici ca s-a plans cineva de trecerea guvernului de la PDL la USL care s-a facut democratic ? Crezi ca toti cei care acum sustin ca modul cum evolueaza lucrurile in ultimele saptamani este periculos, sunt fanii lui Basescu ? Uita-te cati din cei care combat pe aici au spus clar ca nu ramanerea lui Basescu este problema lor ci respectarea legilor care alcatuiesc baza sistemului democratic si transparenta la orice fel de alegeri. Basescu, democratic si legal este la ultimul mandat si nu mai are voie sa candideze, deci pleaca oricum. Darea lui jos acum, in orice fel de conditii este ceea ce ne sperie. Putea sa fie orice presedinte in locul lui, de la orice partid, gandeam la fel daca majoritatile si liderii procedau la fel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mrenescu, ai fi surprinsa dar avem aceea#537;i opinie politica. Am remarcat ca pe forumul acesta nu sunt prea mul#539;i PSD- isti. Eu l - am votat pe basescu prima data ,dar cred ca spre binele nostru nimeni nu ar trebui sa stea prea mult la putere . Dac#259; e adev#259;rat ca puterea corupe , gânde#537;te- te cum trebuie sa fie cei care ajung acolo deja corup#539;i . Pur si simplu merg pe mana lui Marius Oprea , pe el îl cred, nu pe Voiculescu ( care mi se pare sinistru ) nu pe Ciutacu, Badea ...etc Tot mai sper ca in tara asta o fi m#259;car unul care sa merite sa ne reprezinte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui portocalia eu ma mut in tenerife, la mare, la soare, la creme protectoare
[url="http://www.mediafax.ro/social/radu-mazare-face-afaceri-in-turism-in-madagascar-am-concesionat-pe-99-de-ani-1-8-hectare-de-teren-care-apartineau-unui-trib-video-9574999"]Bratul lung al USL[/url] poate ajunge si in Tenerife! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi minune: "Traian Basescu insusi" stie ca nu vreau sub nicio forma sa ma duc la vot. Si mai mult de atat imi stie si nr. de telefon. Astfel ca de la nr. de telefon ( cel mai probabil cartela preplatita) 0767593921 primesc azi urmatorul mesaj: "Romani, avem sansa sa castigam.Sa ne unim si sa mergem la vot. Traian Basescu" In primul rand uselistii care utilizeaza acest nr. ar trebui sa inteleaga un lucru esential: nu fac parte din electoratul cu un coeficient de inteligenta indoielnic, care poate fi momit cu doi mici si o excursie, in asa fel incat sa am impresia ca asta e un mesaj de la tabara PDL. Imi insulta inteligenta! In al doilea rand promit ca astazi fac plangere penala pentru ca e ilegal sa trimiti mesaje electorale in ziua scrutinului. Si nu in ultimul rand: dragi uselisti, probabil ca sunteti tare disperati de trimiteti mesaje in numele lui Basescu. Nu va iese procentul nici macar cu tot cu frauda?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi basisti ,stati linistiti, tocmai am fost sa votez. In sec#539;ia de votare era pustiu,foarte probabil nu se va întruni cvorumul. O chestie interesant#259; la care merita sa meditezi: tinand cont ca la vot merg numai cei care vor sa- l demita, înseamn#259; ca acum exista o evident#259; foarte clar#259; cu numele/adresele celor care nu- l plac pe Base. Dac#259; nu mai postez pe aici , sa #537;ti#539;i ca mi-a pl#259;cut de voi ( indiferent de optiunile voastre politice).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
[i] Nu uitati ca schimbarea puterii e un exercitiu democratic, politicienii no#537;tri chiar trebuie sa înve#539;e ca puterea e trec#259;toare si ca vine si momentul in care trebuie sa dai socoteala Lectia Nastase trebuie sa si-o asume to#539;i.
E perfect adevarat ce spui insa ei ar fi trebuit sa inteleaga ca schimbarea trebuia facuta in iarna la alegerile parlamentare, nu fortat, prin lovitura de stat, ci democratic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...