Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Referendum USL-ist


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui danet
Dragi basisti ,stati linistiti, tocmai am fost sa votez. In sec#539;ia de votare era pustiu,foarte probabil nu se va întruni cvorumul. O chestie interesant#259; la care merita sa meditezi: tinand cont ca la vot merg numai cei care vor sa- l demita, înseamn#259; ca acum exista o evident#259; foarte clar#259; cu numele/adresele celor care nu- l plac pe Base. Dac#259; nu mai postez pe aici , sa #537;ti#539;i ca mi-a pl#259;cut de voi ( indiferent de optiunile voastre politice).
Nu poti sa faci ceva cu literele acelea? Nu se intelege mai nimica. Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Celena,sunt convinsa ca PD L -ul va pierde parlamentarele. Dup#259; cum sunt convinsa ca tu, nu mergi la vot fiindc#259; dac#259; s-ar valida referendumul , basescu ar fi demis . Si asta ar fi perfect democratic. Tie si celorlalti sustinatori va e de fapt teama de rezultatele unui referendum corect. Dac#259; eu cred ca basescu nu merita sa fie pre#537;edinte de ce sa a#537;tept doi ani? M#259; bucur ca am ocazia sa-i transmit prin votul meu ce cred despre el si clica lui. Sincer nu cred ca vor fi prezen#539;i 51 de procente. Eu sunt multumita ca am votat, ca am putut sa m#259; exprim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danet
Hai sa va spun ceva amuzant . Am sunat-o pe mama ( 76 ani ) ,si îmi spune: -Am fost la vot . - Da, si ce ai votat ? - NU, sa nu mai fie Basescu ! N-am mai avut replica....[olala]
din aceeasi categorie:D]: Bunica mea a fost la vot (87 ani), iar eu, stiind ca si-ar da o mana pentru Basescu mi-am exprimat uimirea "pai n-ai auzit cand a zis Basescu sa nu votezi?" M-a privit neincrezatoare (eu de-abia astept sa-l vad imbarcat ): "Tu crezi ca eu m-am prostit, dar toate alegerile astea s-au facut pentru el!" "Si ce-ai votat?" "Am votat DA, ca sa fie el presedinte"[8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danet
Celena,sunt convinsa ca PD L -ul va pierde parlamentarele. Dup#259; cum sunt convinsa ca tu, nu mergi la vot fiindc#259; dac#259; s-ar valida referendumul , basescu ar fi demis . Si asta ar fi perfect democratic.
Danet, eu nu merg la vot nu pentru ca faptul ca nu pot trai fara Basescu ci pentru ca nu vreau sa legitimez prin votul meu lovitura de stat. Am spus si in postul anterior, daca USL ar fi asteptat pina la alegerile parlamentare, ar fi castigat detasat alegerile. Daca ar fi initiat atunci procedura de suspendare (in mod democratic) poate ca mi-as fi dat acordul, prin prisma faptului ca nu aveau cum sa coabiteze cu Basescu. Atunci ar fi fost perfect democratic nu acum, nu asa cum s-au petrecut lucrurile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, hai sa nu ne certam. Am mai spus , era foarte putina lume la vot. Probabil nu se va valida referendumul. Sper ca tu si cei care-l sustineti pe basescu sa ave#539;i dreptate si sa ne fie mai bine. Eu cred ca o sa urmeze un sir nesfarsit de atacuri si sicane, din ambele p#259;r#539;i. Va fi o victorie a la Pyrus, sunt pesimista in legatura cu viitorul nostru ca tara. Dac#259; vrei po#539;i sa-mi explici cum anume crezi ca vor evolua lucrurile spre bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fdoina - simpatica rau si votanta ta [:D] Votantul meu - ala cu Mercali, daca cumva l-ati uitat - si-a pus costumul si palaria a buna si a plecat struna la vot in creierii diminetii. La fel o alta vecina care s-a dus sa-l dea jos pe nenorocitul de Basescu pentru ca i-a zis ei Nutica ( o a treia vecina [:D]) ca nu trebuie sa-l mai tinem p-asta presedinte! Trebuie sa-i mai punem si pe altii![:D][:D][:D]. Acum o astept sa-mi spuna cum a votat. Si pe ea si pe votantul Mercali. Ella, sotul meu m-a amenintat toata perioada ca se duce sa voteze DA. Eu i-am spus linistita "pas". Pana la ora asta niciunul din noi n-a ajuns sa voteze[:D][:D][:D]. Si credeam ca suntem singura familie dezbinata din cauza optiunilor politice [:D][:D] Subiectul asta se poate dovedi foarte foarte amuzant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tocmai m-am intors de la bunica, de la tara (a fost ziua ei, a facut 84 de ani azi), si cand eram noi acolo si sarbatoream in familie a venit vecina de langa ca nu mai poate, ca o streseaza astia cu urna mobila, si ea nu vrea sa voteze. I-a raspuns un unchi (consilier local PDL, ca sa fie clar [:D]) ca daca nu are incotro sa voteze NU. Dar mie mi se pare absurda toata faza, adica eu chiar nu vreau sa votez, nici da, nici nu, si ma alearga astia cu urna mobila pana cand "nu mai am incotro". Eu ii dadeam afara din curte pe respectivii si faceam si ditamai scandalul... Iar bunica lui cumnatu-meu s-a dus cu noaptea in cap sa voteze contra lui Basescu, doar i-a luat din pensie si mai da si cu aluminiu din avioane ca sa moara toti pensionarii si sa nu se mai plateasca deloc pensii (aluminiul respectiv fiind darele alea de condens pe care le lasa avioanele cand trec) [alcool][:D]. Se pare deci ca alegerile in mediul rural sunt asa, de poveste.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...