Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

Sa continuam lupta cu kilogramele![pk] Mari78 1.68 cm si 76 kg, target -10 (1.05.2012), -1kg, 71.7 69.0 Gusta, 1.65, 71.5kg, target 61 kg (-10kg), 62,5kg Ellinia, 64 kg, target -5kg, -1.5kg, -1kg 61 kg Lulu77, 1.64 m 70,5 kg, target 60 kg sau macar -8kg, -4kg 65.6 64.7 64.3 63.7 63.3 Bonsai, 1.70m, 79 kg, target -12kg, -4 kg 74 kg 73 71.7 70.0 Ralcat, 1,60m, 70 kg, target 58 kg, -1kg LYADA, 1,73m, 71,4 kg, target 65 kg, 70.7 70, 67.6 66.7 66.5 67.3 66.3 Paulinio 1,74m, 73.5 kg, target 65 kg, Rina 73.3 72.9 Eumada- 15 kg in 3 luni, metoda Rina Carolinah - 1.67m,63 kg 62 kg, 60.7 60.2 Rina 59.8 59.4 58.9 Ralcat - 1.60m, 70 kg 69kg Anna_a 1.66 m 67kg 62.9 kg 62.6 62.2 Mcoca 1.70m 73 kg 69.6 kg 67.9 67.6 http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173096&whichpage=1 Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Va astept la noul capitol, cel vechi va fi inchis rapid de moderator. Eumada, tu cum stai dupa reluarea Rina, nu raportezi nicio schimbare? Lulu77, tu ce inaltime ai? acum am tabelul sub ochi si vad ce lipseste. si mai ales cine[detectiv] Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt ca s-a deschis o Billa exact langa blocul meu si doar mie imi place pilaful, am nevoie de cantitati mici si nu mananc 2 zile la rand. Bine, initial am luat doar salata de cruditati asezonata, dar dupa cateva vizite am mai cedat teren. eu incerc sa nu sar calul insa de cele mai multe ori mi se deschide apetitul ceva de speriat la mare. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eh, si pentru ca nu stiu ce am facut de am postat de 2 ori si nu pot sterge mesajul complet, iaca un mesaj nou[:D] Greutatea ideala în schimb este mai bine definita. O mare societate de asigurari din New York a elaborat grafice si chiar o formula pentru a calcula greutatea care poate prezice cea mai mare speranta de viata. Formula, pentru persoanele de statura medie, este: Greutate ideala (kg) = 50 + 0.75 x numarul de centimetri peste înaltimea de 1.50 metri + 0.25 x numarul de ani peste 20, în cazul barbatilor. În cazul femeilor, valoarea din formula trebuie înmultita cu 0.9. Aceasta este doar una din formule, numeroase alte modalitati de calcul fiind disponibile (Lorenz, Devine/Robinson etc.). Metoda de estimare a greutatii ideale ca fiind numarul de centimetri peste 1 metru înaltime minus 10 (adica 65 kg la o persoana cu înaltimea de 1.75m) este mai simpla, mai cunoscuta, dar imprecisa. Mi-am calculat si ar trebui sa ajung la fix 64.8, vad ca mi.am fixat un target realist, sustinut de formule gasite pe net[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LYADA Metoda de estimare a greutatii ideale ca fiind numarul de centimetri peste 1 metru înaltime minus 10 (adica 65 kg la o persoana cu înaltimea de 1.75m) este mai simpla, mai cunoscuta, dar imprecisa.
Vai de mine, deja sunt in panica, ca e mai usor sa te panichezi decat sa slabesti [:)]. Bine ca ai spus ca e imprecisa ca sa nu cad de tot in lesin. Dupa metoda asta - imprecisa, da ? - ar trebui sa am 48 kg ...vise, vise. Deci fetele, am citit - 3 luni numai fructe pana la pranz, imi convine daca imi dati de mancare dupa aia - cartofi cu salata de varza, da ? [flo]. Sunt foarte ok cu 2l de apa, eu cred ca beau vreo 3l pe zi pentru ca mi-e sete, sunt ok si cu ora 16:00 ultima masa, ca m-am obisnuit ... dar am vazut pe acolo pe lista aia Eumada, Arturici care au slabit 15kg, fetelor, eu sunt nesimtzita rau de tot, stiti cum ma simt, ca intr-un razboi cu mine insami ... mintea imi spune sa slabesc si corpul isi bate joc de ea si ii reuseste. Eu vreau sa slabesc 10kg, nu ma arunc la 15, si la 10 mi se pare o fantasmagorie. Acum pot sa ma lupt cu nesimtirea aia de care povesteam ca am copiii in Romania, deci nu fac mai nimic in casa, adica nu gatesc si am timp de gym. Mie sa-mi mai spuneti cum faceti voi cand gatiti pentru restul lumii ...si mai ales cu gym-ul ala cum faceti, sau mai exact cand il faceti ...sau asta cu gym-ul este la alt subiect ? [:)][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu te ingrijora!! starea aia e definitorie pentru oricine ia multe kg (ma recunosc in ultimii ani[bang]), cu cat ai mai multe in plus, cu atat e mai grea mobilizarea. Eu imi propusesem initial 5-7 kg, nici nu speram sa ajung aici. Tu o sa ai ritmul tau, noi aici nu ne comparam, doar ne sustinem moral. E bine ca ai inceput si ai deja un ritm, mai usor cu zumba ca sa nu te simti frustrata ca nu te subtiezi pe masura efortului depus. Cu gatitul eu f rar, mai mult salate. Copilul mananca doar cereale cu lapte seara sau iaurt/lapte, la pranz mai gatit, mai cumparat, iar al meu isi gateste. In seara asta chiar am descoperit ca zucchini este f bun si crud, l-am pus intr-o salata si am facut un sos de iaurt cu oregano- m-am simtit MasterChef. Mi-ar placea sa iau cina la maxim 6, mi se intampla f f rar si imediat se vede la cantar a doua zi. Poate voi ajunge candva acolo, de regula ma prinde in masina ora asta. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...