Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

eu nu mai inteleg nimic, ieri dim 62,2; ieri mancat asa - pe la pranz un iaurt, pe la 3 o tocaminta de porc, vita, morcovi,rosii; pe la 7 o rosie, castravete, branza, 1 inghetata big milk vanilie (are numai 85 calorii:)) si pe la 10 ma apuca o foame si am mancat 2 felii de paine cu 2 felii pastrama curcan,si azi 62...cum vine asta dupa ce am mancat la 10 seara???? Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare !

 

Nu ma dati disparuta, ca sunt pe aici, dar n-am timp nici sa citesc prea mult, nici sa scriu. Eu stau la fel de vreo 2 luni cu kg, adica oscilez intre 68 si ceva si 69 si ceva...asta e...deocamdata sunt multumita pentru ca nici nu tin vreo dieta, mananc si praji facute in casa, dar cu moderatie :)

 

Timp n-am ca profit de zilele frumoase si de cele cateva saptamani cate mai sunt pana incep serviciul (cea mica implineste 2 ani la inceput de septembrie) si ne tot plimbam, stam prin curte, mai mergem in "concedii" scurte :)

 

Dar...:)), din toamna vreau sa incep Rina, sunt sigura ca o sa dea rezultate.

 

Va pup si don't give up !

 

 

Mari, mami de Teodora Maria (26.03.2006) si Anca Ioana (4.09.2010)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anna,

 

 

habar nu am explicatia, dar asa mi se intampla si mie, chiar de multe ori, dar si invers, cand fac foamea arat putin mai mult- mister total.

 

Mari78, bine ca esti prin zona si te mentii.

 

si eu profit de ultimele zile libere, plec maine dimi la Balcic 2 zile.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada, vacanta frumoasa!

 

Nici eu nu intelg cum e cu slabitul asta. Si eu am stagnat 2 zile la 67,9, azi aveam 67,8. Asta dupa ce aseara am mers cu bicicleta vre-o 3 km. Daca nu mergeam .... vai si amar :))). In mod normal, ar trebui sa mai slabesc un kg, saptamana asta .... asa zic astia cu regimu. Ma gandesc ca poate slabesc mai greu, neavand f multe kg de dat jos. Habar nu am.

Totusi pot sa va spun ca sunt multumita de mine :), de cum arata hihihihi.

 

____________________________id="blue">

Vicky si Printzesoneid="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu va citesc din umbra,nu am disparut....

 

stationez la 72 kg,nu mai dau jos deloc,iar ca sa nu ma loveasca depresia ma bucur totusi ca in concediu nu am pus nimic......

 

din noiembrie pana in iunie,de la 82 la 72 e un progres,dar mai o tinta de 5 kg si alea nu vor sa se topeasca[bang][bang][bang].......e drept ,nici de sport nu ma tin din cauza programului,deci sa avem pardon....[:I][:I][:I]

 

......si ma gandesc ca vine toamna.....si inca nu intru in pantaloni....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

 

Am revenit de la mare, am prins o vreme minunata, un soare bun de stat toata; ziua la plaja, mai bland. Mi.am facut toate poftele, la proba cantarului am aprox 600g in plus dar cred ca mai scad, sunt si in perioada lunara.

 

Pentru cine are chef de mare langa Buc, am citit ca s.a deschis La Plage, langa Baneasa shopping. Am luat azi 2 vouchere cu reducere, 19 lei/pers intrarea si un suc, copiii gratuit. sper sa fie frumos, in poze arata bine, eu sunt disperata sa profit de ultimele zile cu soare.

 

Bonsai, e bine ca nu te.ai ingrasat in concediu, cel mai bun indiciu ca slabesti sanatos - lasa ca se duc ele si alea 5 in timp.

 

Altfel am plans toata dimineata dupa Monica, fantastic ce miscare sufleteasca a trezit in atat de multa lume necunoscuta...

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Lyada, sa-ti fie de bine vacanta!!

 

Bonsai, bine ai revenit! E ff ca nu ai pus nimic in vacanta. Felicitari

 

Eu incep saptamana cu 67,6. Cam slabut saptama asta, nu stiu de ce, ca nu m-am abatut de la regim [q][q]. Oficial am teminat cele 2 saptamani de atac. Saptama asta voi incepe sa bag fructe. O sa-mi fac zile de fructe à la Rina, ca vreau sa fac niste cure de struguri :).

 

 

 

____________________________id="blue">

Vicky si Printzesoneid="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,

 

Va salut si eu de pe litoralul romanesc ... imi place de mor, e aglomerat, e putin murdar, nu sunt WC- uri pe plaja, serviciile sunt asa si asa, ne-au furat la nota de plata la Insula,... dar mie imi place de mor, pai unde gasesc eu toate astea in America [:)].

 

Revenind la dieta, cat pe ce sa uit termenul acesta ... mi-am propus sa alerg dimineata, sa merg cat mai mult pe jos si sa nu mananc dinner dupa ora sase seara ... nimic nu s-a intamplat din toate astea. In plus placinta dobrogeana din Mangalia mi-a invins orice urma de retinere si papanasii zilnici ... spuneti voi Dnei Rina ca eu nu am aceste chestii in America si sufar de un blocaj emotionalo-culinar ...

 

Nici Inteleg de ce mai scriu la acest subiect ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, multumesc, desi a fost scurta iesirea m-am simtit foarte bine.

 

Mi se pare normal sa nu poti pastra acelasi ritm de slabire, ar insemna ca cine e nevoit sa faca foamea o luna s-ar stinge pe picioare- are si organismul asta metode de aparare... mentinem raportul marti, da? e traditie pe toate subiectele de slabit[:)], pe principiul sa pacalim putin cantarul dupa ziua de luni, mai moderata.

 

Azi aveam surprinzator de putin (66.3), exact ce ziceam mai sus Annei, uneori mananc mult si slabesc, alteori fac foamea si ori stagnez, ori imi arata putin surplus. Bine, nu tot timpul, dar suficient de des sa ma confuzeze.

 

Ieri am mancat asa:

 

MD: o felie pepene galben cu musli si lapte

G: un iaurt mic cu musli

P: gratar pui cu ciuperci la gratar si salata tabbouleh, plus 3 mini-tarte (cu fructe)

C: salata de varza cu un rest de pui la gratar taiat marunt si pus in salata

 

Cina am luat-o la ora 9, m-am culcat pe la 12 si inca simteam gratarul in stomac, evit sa mananc carne seara dar nu prea aveam optiuni.

 

Buflea, m-am distrat, pe termen scurt cred ca poti privi amuzata si cu duiosie litoralul nostru, personalul si altele... da' te-ai dus si tu in Mangalia, ma tem ca acolo ratezi masinile de lux, pe posesorii lor si mai ales insotitoarele acestora[:D]. Distractie placuta! la revenire ne gasesti pe aici

 

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors din concediu, am fost la Olanesti, nu recomand nimanui!

 

Buflea, ma umfla rasul cand te citesc, parca esti sora-mea care, cand vine in Romania (locuieste de 20 de ani in Germania), se bucura de toata mizeria si babilonia de la noi si mananca toate chestiile "traditionale" fara nicio apasare. Asa ca invariabil se intoarce cu kg in plus acasa, de o balacareste barbatu-so[:D]

 

Bianca, sa ne povesteti si noua cum a fost la La Plage. Mie mi se cam pare kitsch, dar poate nu e... Si eu sunt disperata sa absorb soarele, zici ca-i ultimul soare de anul asta, dar cand ma gandesc ca vine iarna si dureeeeaaazaaaa, imi vine sa ma mut in tarile calde[8D].

 

Dar sa trec la subiectul principal. M-am cantarit azi dimineata si am avut o mare satisfactie: 59.0 Kg[pk]. Minunat, ce sa zic?!

 

Cu ocazia asta mi-am adus aminte ca eu am oscilat multa vreme intre 59-61 si eram f happy, nu stiu ce naiba vreau eu 58... Adica daca am venit dupa 1 sapt de concediu cu 59 Kg e clar ca acolo m-am stabilizat si e f bine!

 

In concediu am tinut Rina si nu prea, ca nu era chip, mancarea era cam nasoala peste tot, eu carne nu mananc, asa ca am mai scapat in mamaliga cu branza, pizza vegetariana, dar si inghetata. Moderat, dupa cum spune si cantarul de dimineata. In schimb, am mancat numai fructe pana in pranz, fara exceptie!

 

Asa ca tin Rina pana pe 11 sept, asa cum am decis initial, apoi trec la faza de mentinere: numai fructe pana in pranz si apoi disociat. Si cat mai putin gluten!

 

Ma apuc si eu de zumba, miercuri ma duc prima data la sala. Vad ca nu au AC, asa ca daca e prea cald, mai aman.

 

Bianca, ziceai ca ti-e teama de lipsa de antrenament. Uita-te putin la serialul Biggest Loser sau I used to be fat, sa vezi cat rezista de fapt organismul complet neantrenat! Cand incep concurentii aia sportul, trag antrenorii de ei de zici ca-i omoara. Ore in sir pe zi. Si impinsi de la spate, rezista toti. Cred ca de fapt noi suntem comozi si cum incepem sa gafaim si sa transpiram un pic, cum luam o pauza. Daca esti sanatos insa, poti forta fara probleme!

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...