Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

Caro, felicitari! ce fericita cred ca ai fost...vei tine minte concediul asta, cumva zona te-a si ajutat[:D] (totusi ma macina de ce ai ales statiunea asta[:I]).

 

cred ca vineri ajung la La Plaja si revin cu feedback. Am fost anul asta si la WaterPark, copilul e incantat, eu zac pe sezlong, e curat, lume normala am nimerit ambele dati, mi-a placut- asta e usor kitch, dar cu o revista si un frappe in mana se estompeaza feelingul.

 

si eu incerc sa imi fac un plan cu dieta, deocamdata sunt acasa si nu are sens, cand revin insa la birou as vrea sa mai reduc exceptiile.

 

stiu ce zici cu sportul, teoretic ai mare dreptate- exista in fiecare o rezistenta nebanuita- practica ma omoara insa -sper ca ma va apuca si o forma de sport intr-o zi oarecare din viata, exact asa cum am luat si decizia dietei, cand nimeni in jur nu mai spera nimic[:D]

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lyada, suntem cazate in Olimp, la Cocor, hotelul ala care are si spa, dar am fost special in Mangalia pentru placinte ...stiu, mi-e rusine 5 min.

Am fost si la proceduri ieri ... mi-a placut foarte mult, cica am facut proceduri pentru

a ne regasi atitudinea zen ... va scriu cu un zambet tamp pe buze si creierul amortzit de zen ... sau poate o fi de la oboseala, ca azi noapte ma gaseati pe o masa in Vama ... bine ca erau mai multi pe mese ca nu m-a remarcat nimeni, am ramas total anonima.

 

dansul de la Stuf cred ca se potriveste cu subiectul, desi nu cred ca a reusit sa omoare caloriile hamsiilor cu usturoi intrate neplanificat la mine stomac ... ups!, de hamsii nu trebuia sa aflati, daca ma paraste cineva si ma da Dna Rina afara din program va urez ceva cu kg in plus ca sa ma razbun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea,

 

pe mine ma amuza teribil nota umoristica pe care o dai mesajelor tale......asa ca,asteptam urmatoarele mesaje de la mare........nu de alta,dar parca vazut prin ochii tai ,litoralul romanesc nu mai pare atat de .....romanesc[flo][flo][flo]....ca sa nu zic ,extrem de balcanic[:D][:D][:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Stiu Cocorul chiar f bine, e ok- ai si spa, suna interesant procedurile zen, investeste si in 2-3 masaje cat stai pe acolo, sa se distribuie uniform papanasii[:D]

 

vama veche, distractie maxima - bravo tie!

 

azi am stat acasa - doar pe seara am iesit in parc- si am cam mancat, cred ca la raport maine nu voi avea mari noutati.

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In seara asta am facut-o iar lata, am fost la Mimoza si am mancat o clatita cu dulceata de cirese amare si am baut un frape cu inghetata desigur. Nu pot scrie la ce ora tarzie din noapte s-au intamplat asta ca efectiv imi tremura degetul.In plus, prietenele mele, care evident cantaresc pe jumatate cat mine, nu merg pe jos ... frustrare mare, ne deplasam pe doua picioare numai, dar numai pana la masina, in rest numai pe patru roti ... am ajuns sa imi doresc sa gasim loc de parcare cat mai departe de hotel, ca sa imi flutur si eu pantofii prin statiune mai mult de 5 min, ca in rest, oriunde ne ducem, ii bag invariabil sub o masa.

 

Maine am o noua procedura de zen - ceva cu celulite si body remodeling [:)] ... va imaginati pe ce gargara de marketing dau banii, nu ? Zicea in catalog, ca se apuca doamna aia sa imi sparga celulita, iar pe abdomen sa imi remodeleze talia ... eu cred ca habar nu au la ce munca se inhama ... in primul rand ca le trebuie personal suplimentar ca sa imi elimine mie celulita si 3 schimburi de modelare la foc continuu ca doar sa imi gaseasca talia ... dar nu le spun, ii las sa se convinga singuri de ce minciuni scriu in catalogul ala si voi incerca sa fac ceva circ la final, poate imi o parte din bani inapoi [:D].

 

Cat despre procedurile de zen de ieri am scris la subiectul cu Pinguini ... uite link

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173469&whichpage=29

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

 

Stationez la aceeasi greutate, 66.4 kg, pentru o saptamana In care am mancat bine ma declar multumita.

 

Caro, cred ca vei cobori la 58, mananci diferit fata de vechiul punct de echilibru. Al meu a fost la 65, cand revin la birou presimt ca il ating.

 

Buflea, sper sa fie doar nebunia primei saptamani, regasirea gusturilor romanesti...

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu 67,6. Pentru mine simt ca asta va fi un prag si ca voi sta pe aici mult si bine.

 

Buflea, bales cand citesc ce mananci :).

 

A venit si la noi canicula si ne topim literalmente. Bine ca sunt la lucru si aici e clima.

 

____________________________id="blue">

Vicky si Printzesoneid="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi nu m-am cantarit, poti sa ma treci cu cele 59 de ieri in listuta.

 

Insa, pt ca mi s-a parut ca am talia subtire[:D], m-am masurat si am 67 cm in talie si 94 peste solduri. Fain, ce sa zic, imi place[olala].

 

Bianca, la vechiul punct de echilibru mancam sanatos si echilibrat, asa ca e putin probabil sa mai scad. Insa daca ma apuc de sport organizat exista sanse sa mai scad un pic.

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helooo,

 

nu v am uitat, dar am disparut, din nou.

 

am fost in concediu, un concediu in care nu mi am facut deloc de cap[:D] acum am reinceput munca si tocmai ce m am pricopsit cu o criza de fiere- zic eu, ca nu ma pricep si nici nu am mai facut decat o singura data.

m am trezit cu ameteli, cu dureri de cap, senzatie de voma si ieri am avut ceva intepaturi in partea dreapta.

am mancat vreo 2 zile vinete, nu mult, dar probabil destul, plus pizza si felia de tort de luni- cu motiv- Luca a implinit 5 ani.

 

stagnez, dar nu vreau sa mai stagnez, drept ptr care azi si inca vreo 2 zile ma tratez usor, ptr fiere, si apoi intru in forta.

 

buflea, eu iti recomand cu caldura masajul, face minuni.

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...