Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

Lyada, stiu cum e cu cele 1à boabe de struguri, 1à cirese :). Dar avand in vedere ca nu mananc alte glucide, mi le asum. Deja la cirese m-am super abtinut, acum gata :).

 

mmm ce-mi plac si clatitele. o sa fac cand vine fetita mea acasa :).

 

trebuie sa ma laud ca am avut sub nas toata saptamana prajituri arabesti, dar nu am pus gura pe niciuna :).

 

____________________________id="blue">

Vicky si Printzesoneid="blue">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata

Nu m--am putut abtine la ce a scris Lulu ,frate si eu am o greutate mult prea mare peste ce ar trebui sa am insa nu pot sa spun ca ma iubesc asa...Doamne fereste cateodata imi este jena de mine insa se pare ca nu am vointa.

Ca un mic raport,84 de kg nu m-am ingrasat dar nici nu am slabit.

pup ambitioasele[pup]

 

anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

 

 

AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza,

 

anca, si eu si toate de aici avem kg peste cat ar trebui sa avem, dar nu cred ca putem spune ca ne place asa cum suntem, asa ca [pup][pup] spor la dieta.

 

meniul de azi:

 

MD: grefa

G: 2 piersici

P :legume la cuptor cu branza de capra deasupra

C: nu stiu inca.

 

va doresc o zi usoara si scurta[:D]

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Anca, bine ai revenit! Stai aici cu noi ca sa-ti infuzam vointa. Uite ce bine slabim impreuna! Stiu ca te apucasesi de Rina. E o dieta asa de usoara si cand ai multe kg in plus dai f usor jos cu ea. Hai ca te ajutam noi!

 

Sunt in continuare cu Rina pana pe 11 sept. Si m-am apucat de sport. Miercuri TaeBo, azi zumba si luni urmeaza Pilates.

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellou si eu,

 

Scriu pe aici sa nu ma uite Dna Rina caci nu am cu ce ma lauda ... oh, pardon, ba da, nu m-am ingrasat inca, dupa cantarul maica-mii as avea cam tot atat cat aveam cand am plecat. Nu vreau sa verific insa cantarul maica-mii, care nu vreti sa stiti din ce secol este, ca mi-e frica ca tine cu mine si arata mai putin.

 

Deci sunt in Bucuresti ... am terminat cu masajele, remodelarile corporale, soarele, dansurile pe mese, hamsii cu usturoi ( dupa care mi-a fost rau de atata prajeala), plaja, apa si costumul meu cu fusta de care am mai povestit pe la pinguine.

 

Lulu, sigur ca masajul face minuni cand il primesti regulat, de la niste maini dibace, in conditii speciale, cu finalizare daca se poate ... si nu va mai ganditi la ce ma gandesc eu ca va stricati reputatia, da ? [:D]

 

Dar asa numai o data, o framantare de grasimi, ce pretentii sa am ... ah, dar vroiam sa va spun ca la masajul ala de remodelare m-a masat duduia aia cica pe muschii incordati, drept urmare m-a pus sa stau asa in niste pozitii in consola ca sa-mi gaseasca muschii tari de sub valurile pufoase, chestie total inconfortabila, de unde sa ma mai penetreze si finalizarea cand eu eram atarnata cu un picior pe sus in timp ce dama aia imi alerga celulita cu insistenta, apropo, stiti ce doare celulita asta cand pui masajul pe ea ?

 

In fine, sa termin cu miorlaiala de la masaj ca sa incep cu miorlaiala de cistita. Am plecat de la mare zen pana in vezica urinara ... cred ca de la atatea bai reci, calde, saune reci si calde si habar nu mai am de ce, m-a penetrat o cistita, pana la lacrimi. Sa nu ma puneti la pipi ca ma pun pe plans ... Farmacista de la mare mi-a dat niste prafuri care m-au salvat pana in Bucuresti, dar azi noapte cine cauta pe net cu ce se trateaza pipileala dureroasa ? Mama, draga de ea, s-a prezentat la farmacie sa ma salveze cu un antibiotic ... am luat o pastila si nu e mai rau, dar nici mai bine ... poate daca mai iau una sa-mi dea si mie drumul la o mictiune normala, habar nu aveti voi ce bine e sa te pipi fara sa simti. In spiritul acestor senzatii tari care ma strabat si a Antibioticului pe care il iau, cred ca trebuie sa mananc corespunzator ... pe scurt, ca sa revin in subiect, tot nu ma tin de regim, acum din cauze de usturimi ... si iata cum mi-a iesti si-o rima.

Mai scriu mult pe aici pe la voi, o pun de-un poem si il dedic Doamnei Rina, poate o mai aburesc putin.[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflico mama, io uite ca ma gandesc la ce crezi tu ca ne gandim, ca se apropie week-end si apoi miercuri imi pleaca iar sotu' o luna[:I]

 

cumnata mea face f des infectii urinare, si se trateaza cu Tinctura Ienupar si cand arde cu antibiotic Nolicin.

 

Madam Rina nu cred ca se supara prea tare pe tine, deocamdata[pup]

 

 

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la La Plage spre Otopeni, f civilizat, apa nu f rece in piscina, personal prietenos, ne.am simtit bine. Lume putina dimineata, toti cu vouchere[:D], preturi normale la bar, piperate la restaurant.

 

Azi am mancat normal, am mai recuperat.

 

Va pup, weekend frumos!

 

Bianca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off mai fetelor. Imi amintesc de zilele in care rabdam de foame ca un caine. Dar credeti-ma SE POATE ! Eu am pus 40 Kg pe sarcina, adica de la 55 kg am ajus la ....94 Kg greutate la 2 luni dupa ce am nascut ! [bang]

 

Mi-a luat 1 an de chin....si am reusit sa ma intorc la 55 ! Ma rog...acum , sase ani mai tarziu bat spre 59-60 da....cu asta pot sa traiesc [:D]

 

Vreo 6 luni nu am stiut ce e aia paine, paste, zahar..... Visam dieta ! Daca ma trezeai noaptea stiam ce trebuie sa mananc a doua zi ! [:D][alcool]

 

oricum, ideea de baza este ca SE POATE ![pup]

 

 

 

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

 

“Întelegerea trecutului ne determinã abilitatea cu care intelegem prezentul.”id="red">

 

SA LUPTAM IMPOTRIVA LOR

 

POZE FETE CUCUIETE [pup]

ANA ESTE ATAT DE MARE[copil]

DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...[zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,

Am intrat sa va spun ca exact in momentele acestea simt cum slabesc .. este cam " the hard way" cum ar spune americanul, dar nu conteaza.

Sa detaliez ... ma aflu intr-un tren spre Moldova, super curat, super confortabil, care nu are aer conditionat si nici geamuri care sa se deschida. Afara sunt 42 grade si aici in interior 42 cu arome. Daca nu ma credeti ca slabesc, ridic subtioara dreapta si va garantez ca va conving. Dieta aceasta are efecte sigure, nu numai ca elimini apa retinuta in organism, dar ti se taie orice pofta de mancare ... daca iar nu ma credeti va ridic subtioara stanga dar va cer o taxa de " greata", ca acum n-o sa slabiti pe subtioarele mele pe gratis. Am in plan sa deschid o linie de cercetare a substantei, supliment de dieta "scarbocin", produs de consumat pe cale nazala, prizezi un fas si slabesti 1 kg prin mecanismul natural de reducere a apetitului.

 

Solicitarile le primesc pe privat unde planuiesc sa fac o lista de asteptare.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea esti mortala

 

am reveit si eu, neata

am scapat oarecum bine din MM, adica vineri aveam pe undeva pe la 62.7; am facut o zi de apa si ceai, sambata dim aveam 61.9. Nu stiu cum de nu am luat decat aacolo juma de kil, ca am mancat numai snitele, prajeli, chestii grele, cam fara dulciuri, dar oricum, nu pricep nimic

sambata si dum mancat putin, 2 mese/zi decat, dim imi arata iar 62.6 parca....oricum +/- 500g, nu se pune, ca am impresia ca e fie apa fie chestiile de prin intestine

oricum ideea e ca TREBUIE sa slabesc, si se pare ca fara sala nu merge

nu e nimeni din Crangasi, asa nu-mi vine sa merg singura; si as merge pana in ora 16, ca sala mea e cam scupa dupa ora asta si in plus seara nu mai am cu cine sa las fetele

 

m-a luat si o raceala, deci iar nu pot sa incep de azi cu sportul, si am si super mult de munca, dar ma apuc, Trebuie sa ma apuc, trebuie sa slabesc

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...