Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

Buflea[:D] Daca ai insa 1.58 banuiesc ca un 55 tot ar trebui sa ai... Eu nici nu stiu macar de regula asta cu ora 16, apoi s-o mai fi si respectat... Eu am mancat cina in jurul orei 20...cand am putut. Cand nu, am mancat chiar si ma tarziu. Si nici n-am mancat acelasi lucru la pranz si cina si nici n-am respectat cantitatile de acolo, ca eu nu mananc oricum cantitati mari. Nu faceti ca mine insa, ca eu aveam de dat jos vreo 3 Kg acumulate relativ recent, plus inca 2 de fitzogareala[:D] Banuiesc ca acele reguli insa trebuie respectate de cineva care a acumulat kg de ani de zile printr-un mod de viata necorespunzator. Disciplineaza f bine. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda, am 1.58, hai sa-mi mai dau 1 cm, 1.59 [:)] ... si ca sa-mi mai dau niste Kg, o sa spun ca am 1.69 cu tocurile alea de la Guess pe care nu se poate merge. Dar cine vrea sa mearga la statura si aliura mea ? Eu cand stau ma simt cel mai bine, trebuie sa fie cineva care sa inteleaga ce spun [:I] Deci cu tocuri, ajung la greutatea la care imi propun sa ajung dupa ce slabesc cele 10 kg. [:D]. Hai ca fac puzzle aici cu voi , dar mi-e mai usor asa ca imi tremura tasta daca scriu direct cate kg am. Boon, acum sa ma confesez ce am mancat azi - dupa ce am vazut pe la voi cred ca deja merit sa-mi dau o pedeapsa. Deci dimineata am mancat o felie de paine integrala cu 1/2 ou si 1 felie de branza Provolone si 1 castravete. Acum la ora 14:00 am mancat alta felie de paine integrala cu cealalta jumatate de ou. niste urda, 1 rosie si 1 castravete. Pe la 16:00 mai am niste urda + 1 rosie + 1 castravete. Si deseara ma duc la o zumba ... Daca imi dati si mie pe zile un meniu, dar asa amanuntit, promit ca incerc sa ma tin de el. Ma ia si pe mine cineva in ingrijire ?[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada, multumim de capitol nou p.s. ti-am dat un PM[pup] Buflea, spor la treaba! Adica la dieta sau cum vrei sa ii spui. Tu ai documentele de la Rina ca sa le citesti un pic inainte sa te apuci? Ti le pot trimite eu daca imi dai un PM sau ceva cu o adresa de mail. Ca idee, pot sa iti spun eu la mine cum arata zilele astea Proteine Dimineata cirese apoi o banana Pranz salata cu chiftele Seara salata cu chiftele Amidon Dimineata ceva fructe Pranz salata cu pilaf cu legume Seara salata cu pilaf cu legume Carbo Dimineata ceva fructe Pranz paste cu sos Seara ceva dulce + cioco neagra Vitamine Fructe, seminte, ce am prin casa, din 2 in 2 ore Ioana & [url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]__________________________________________[url="http://bibliotecaromaneasca.org/titluri"]Biblioteca Romaneasca din Canada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu am nici un fel de hartii ... dar sa nu fie multe explicatii ca ma apuca jalea [:)]. Din ce scrie acolo la tine, nu mi se pare greu - deci meniul ala e unul pe fiecare zi - adica o zi proteine, o zi carbs ...etc ? Stiti cum vreau eu, asa mura in gura ...ce sa mananc maine, apoi poimaine ... pana la sfarsitul saptamanii. [:)] Si cred ca mai este problema portiilor. Arturici, tu stii cum sunt portiile aici, ei bine, eu pot sa mananc tot ce am in farfurie [:)]. Mie cred ca imi trebuie si cate chiftele am voie pe zi, ca daca imi dati drumul asa in campul de chifteleeeeee, pe la pranz cum ziceti voi, seara ma gasiti tot acolo, mancand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, acelea sunt grupele ce trebuie respectate 90 de zile, in acea ordine. Ca si cantitati, dimineata dupa paharul de apa cu o lingurita de otet de mere si una de miere, lasi cam 30 min apoi mananci ceva fructe apoi lasi 2 ore si iar mananci apoi mai lasi 2 ore si iar mananci fructe sau pranzul. Eu am un castron mare ptr pranz si unul mai mic ptr cina si acelea le tin de etalon. Cand m-am apucat de dieta mancam mai mult apoi insa am vazut ca nu "mor de foame" m-am calmat si mancam mai putin. Acum de ex in zilele de Proteine, daca mananc carne (6 chiftele la pranz + o salata de rosii+ardei+ceapa+ridichi), cina o mananc fortat ca foame nu mai imi este deloc. Pe mine nu ma deranjeaza sa iti zic meniul meu insa tu poate ai alte preferinte alimentare decat mine si e pacat sa nu te bucuri de ele... Ioana & [url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]__________________________________________[url="http://bibliotecaromaneasca.org/titluri"]Biblioteca Romaneasca din Canada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, mananci f putin Confirm si eu reglarea in timp a portiilor, in prima luna mancam cu teama maxima portii f mari, caci stiam ca apoi gata, it.s over. Iar daca mi.a fost vreodata prea foame seara am mai mancat un iaurt mic, niste fructe uscate, o cescuta de cereale, ce aveam prin casa. Daca mananci f repede, pb mea, portia se termina rapid, eu m.am antrenat sa fac sa dureze masa mai mult, cam 15-20 min, cat am citit ca are nevoie creierul sa se convinga ca m.am saturat. In niciun caz nu pot mesteca incet, dar ma mai intrerup sa vorbesc, sa fac un drum la Tv sa ascult o stire, spal un pahar, o metoda mai ciudata dar care functioneaza. Idei practice marca Mihaela Bilic. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu pot sa te ajut sa stabilesti un meniu saptamanal, nu stiu inca cum as putea sa-ti spun ce portii sa mananci. Eu nu cantaresc nimic, mananc la bun simt ca sa zic asa, mai mult cand mi-e foame, mai putin cand nu mi-e... Sa-ti exemplific ce mananc eu (alaturi de toate astea mananc de cele mai multe ori si salata mixta) Proteine (sunt vegetariana, de asta carne nu vei vedea la mine): somon/pastrav/ton la gratar/cuptor cu broccoli la abur, telemea cu rosii/salata mixta, salata de ton, oua fierte tari cu un fel de maioneza cu iaurt in loc de ulei, castraveti murati taiati marunt si tarhon, creveti cu legume, conopida gratinata cu mozzarella Amidoane: orez cu legume si sos de soia, orez cu ciuperci, paste din orez facute la wok cu legume chinezesti si condimente asiatice, cartofi copti cu salata de ceapa verde si castraveti, salata orientala, mancare de linte, de mazare, de fasole, salata de fasole boabe Carbohidrati: pizza vegetariana, mancare de legume cu paine, paste cu sosuri diverse: arrabiatta, de rosii cu masline, de dovlecei cu pesto (fara parmezan), cu ulei de masline si usturoi, covrigei, grisini, porumb fiert si ocazional ceva dulce Vitamine: fructe si salate diverse, multe legume la cuptor cu putin ulei de masline, usturoi si sos de soia, legume la gratar cu dressing, ghiveci de legume, mancare de praz, de ciuperci, de fasole, de conopida etc etc Eu ma straduiesc sa nu mananc intre mese. Este important este sa nu cheat! E o dieta f permisiva si cred ca poti aluneca usor in obiceiuri proaste. Azi R47-carbo MD: pepene, zmeura de padure P: mancare de praz cu masline, paine ecologica de secara G: porumb fiert[pofta][:D] C: paste - nu stiu de care, iesim la resto si vad eu Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui LYADA
Buflea, mananci f putin
Puah, you made may day ... in sfarsit ma cearta cineva ca mananc prea putin [pk]. Marturisesc ca aseara am fost la doua clase - una de "just dance" si una de "zumba", dupa care am venit acasa si s-a miorlait barbata-meu pe langa mine sa ii fac mamaliga cu branza - asa ca m-am pus pe gatit si ... pe gustat. Nu cred ca am mancat o portie dar oricum am luat asa vreo 10 guri. Am primit instructiunile dietei pe email - fetelor, suna bine, mie imi place dar eu nu cred ca slabesc de la ce e de mancare acolo. Oricum incerc ... un meniu pe saptamana ar fi de mare ajutor [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Mai bine iti scriu ce NU imi place sa mananc ca e lista mai scurta. NU ma omor dupa peshte, fructe de mare si paste. NU ma omor dupa mancarurile cu sos. NU ma omor dupa inghetata si ciocolata. Si mai ales ... NU ma omor sa gatesc in general [flo] Astept meniul [pup] ...fa-l si tu pt toata sapt viitoare ca sa am timp in weekend sa cumpar ingredientele si sa le pregatesc ... [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...