Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

neata fetelor, haideti la cafeluta deci m-am golit un pic, 63.1 azi, -0.8kg, ieri am mancat 2 salate (rosii, ardei, ceapa, ulei masline +3 felii wasa, 2 necatine si putin pepene galben) azi sa vedem, nu cred ca o sa se mai duca f mult, ca 1 kg am luat sigur sotul se uita sa cumpere niste proteine din alea de iau sportivii si zice sa facem cate un shake seara, o fi buna ideea? Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

merti ,zi de raport!!! dupa 10 zile de concediu,am +700g,nu e chiar asa rau pe cat credeam.........deci,ma invart in jurul a 72 kg,asa ca urmatoarea tinta e de 5 kg,sa ajung la 67.... nu ma pot lauda,am dat jos de cand m-am inscris doar 7 kg si stationez.......de maine iar incep Rina............
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa spun si euce am facut azi dupa care fug ca precis vine cineva dupa mine sa ma pedepseasca. Dimineata am sarit de "sucul" ala cu otzet - numai cand am vazut sticla mi s-a facut rau. Am baut apa chioara. Apoi am mancat fructe - in principal cirese care tare imi plac, dar fetelor, pe voi ciresele astea nu va baga matzul sub presiune ? Ca pe mine ma umfla de zici ca sunt constipata de 3 zile ... La lunch am mancat salata de ieri care era cu piept de pui - n-am cui s-o dau, cine vrea ceva gatit de mine, zau asa ...nici eu nu as vrea daca as avea alta alternativa. Si nu mi-a venit s-o arunc la cosh, mai bine am aruncat-o in stomac ...deci azi am stat tot pe carne. Acum la 16:30 tot salata de ieri ca am impartit-o in lunch si dinner. Mai stau putin la serviciu si ma duc la opturile de la zumba la 7:30 P.M. Ieri a fost o porcarie, vine o duduie care e din Africa si ne pune sa dansam dansuri din alea tribale de singurul accesoriu care ne mai lipseste este un foc in mijlocul salii de sport. Numai pashi si balanganim mainile pe sus - daca asta se numeste miscare atunci cica am executat si ieri. Desigur, nu am slabit nici 200 grame ... [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor m-am intors din vacanta si-mi pare si rau ca m-am dus, am plecat cu 62,am venit cu 64, acum am 63.5 nu mai reusesc sa dau jos deloc,de oboseala (care provine ma imult din nervii care ne apuca cand vine ora de masa, ca fetele mele nu vor nimic) ma ia o foame, o sa mai dau eu jos la pastele cailor la incep lui sept plec la un curs cateva zile si nici nu o sa am in ce sa ma imbrac mai office; pe 1-sept am nunta si o sa ma uit la rochiile mele frumoase si elegante...asta apropo ca ma laudam ca vreau sa ajung iar supla si frumoasa, vise, vise...fara sala nu cred ca merge chiar dc nu mananc mai nimic; si cand sa merg la sala, nu am nici timp si nici energie azi sunt suparata, sper sa nu va indispun si pe voi...desi vad ca e liniste, a disparut toata lumea, mie-mi vine sa renunt Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca te incurajez eu ... Nu renunta, incearca sa iti cumperi ceva DVD-s cu zumba sau dans si sa faci acasa dupa ce culci fetele. Cat despre mancare, inteleg ce spui, e mare problema cand stai cu nasul in blide si tu ai voie sa mananci varza ... incearca sa iti faci o poza "cu kg" si pune-o pe frigider. Cand iti vine sa-l deschizi, sa te uiti la aia si poate iti trece ... Daca nu, iti imprumut lama mea, ca si eu imi tai venele periodic. Sa vezi ce rauri de sange o sa curga pe topicul asta din Septembrie cand imi aduc copiii acasa, trebuie sa ma apuc de gatit si n-o sa mai am nici timp de gym. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa trimiti lama aia, tu crezi ca la 10-11 cand termin ue cu fetele, mai am enerzie de zumba si chestii? si nici nu e indicat sa faci sport inaite de culcate ca te energizaza si te trezeste de tot si eu si asa nu dorm bine... treb sa ma mobilizez iar, dar cu caldurile astea si cu etapa de chinuiala cu manacrea pt fete, nu cred ca o sa-mi iasa... eu nu atac frigiderul, in general mananc putin si atent (cu exceptia vacantelor ca astea m-au ingrasat), nu gatesc, nu tin frigiderul plin, nu cumpar dulciuri, cipsuri si chestii din astea, nu beau sucuri...dar nici nu ma misc, mai deloc, ca muncesc de acasa... Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, doar iti imprumut lama mea - e cu analizele la zi si sunt proaste [:)]. Incearca zumba dimineata atunci - ai dreptate cu seara, eu ma duc dupa serviciu la gym si seara cand ma culc, ma uit la olimpiada pana pe la 1:00 A.M. si eu nu am probleme cu somnul. Oricum nu renunta ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine, ce ati patit? Ptr cateva kg in plus faceti glume d-astea??? Ia bagati-va mintile-n cap, bucurati-va de soare, de vacante, sanatate, de familie si de ce mai e fain in jur. Eu va ofer [url="http://www.trafficshaper.com/ICF/Giant_Brownie_Ice_Cream_Sandwich.jpg"]desertul[/url]ptr ridicare moralului. Ioana & [url="http://lbyf.lilypie.com/V8TIm4.png"]Arturicii[/url][url="http://lb1f.lilypie.com/Cympm4.png"]'S[/url]__________________________________________[url="http://bibliotecaromaneasca.org/titluri"]Biblioteca Romaneasca din Canada[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit! Am dat-o in bara 2 zile din 3, am fost la birou sufocata de munca si am mancat ce mi s-a pus in fata. De ieri sunt din nou pe baricade. Ieri am mancat la pranz mancare de conopida, 1 ou, iar seara salata cu multe legume si telemea de la tanti branzareasa noastra din piata de producatori. Nu mai stiu in ce zi de Rina sunt, dar in orice caz e zi de amidoane[:D], asa ca la pranz mananc orez brun cu legume, iar seara probabil ceva salata cu cartofi fierti. Plecam dupa amiaza la o pensiune pe undeva pe langa Balea pt un minunat w/e in natura. Voiam sa facem drumetii, dar exact aseara fii-mea si-a sucit glezna, asa ca adio drumetii[q]. Macar e bine ca nu e osul afectat si nu i-a pus piciorul in ghips. Buflea, daca vrei sa aiba efect dieta asta, trebuie sa commit! Asta inseamna ca pt urmatoarele 3 luni iti iei angajamentul[:D] sa tii dieta asa cum scrie la carte. Evident ca o s-o mai dai in bara, dar trebuie sa fie rar si nu chiar de-a 2-a zi si in niciun caz premeditat! Anna, dormi si odihneste-te si altfel se vor vedea viata si kg! Si nu te forta cu hranitul fetelor, sigur nu vor muri de foame daca le dai sa manance numai cat/ce vor ele. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kalimera! am revenit si eu din Grecia, paradisul vacantelor de vara. Nu am avut niciun progam de masa si nicio restrictie majora, am mancat 7 dimineti la rand placinta cu branza la micul dejun, am avut grija sa strecor si niste fructe zilnic, dar nici nu am exagerat la maxim de dimineata pana seara. 3 inghetate, o bere si un vin - in rest mancaruri simple, cu multa paine[:I]. una peste alta azi dimineata aveam 67.8, am luat 1.3 kg- e suportabil. M-am relaxat, am mers cu bicicleta, am mers mult pe jos - probabil fara miscare era mai mult. Marti dau raportul si fac si modificarile, sar saptamana asta ca in afara de Ralcat care a slabit semnificativ - bravos!- am citit rapid din urma si parca nu am mai vazut pe altcineva. merg sa fac un shopping de tranzitie Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...