Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

Eu continuu cu Rina. Tocmai scap azi-maine de CM, dar nu m-am cantarit ca nu avea sens. Insa vreau si eu in listuta ultima mea greutate - 58.9 ca ajuta la moral[olala] R57-proteine MD: mere de vara, pepene si cateva mure P: pastrav la gratar C: Somon la cuptor cu broccoli la abur Bianca, bine ai revenit! Miaaam, placinta cu branza[pofta] E drept ca nu are niciun fel de valoare nutritiva (vulpea, strugurii etc)[:D] Buflea, ai inceput Rina? Anna, ce mai faci? Te-ai mai odihnit? Ioana, tu mai tii Rina sau tot asa din cand in cand? Bonsai, ai inceput Rina? Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu ce sa mai zic, am cam renuntat temporar ca muncesc la cooperativa munca in zadar, cu vacanta in grecia de acum 2 sapt si cea din Maramures de peste 2 sapt...stagnez la 63 m-am odihnit un pic in weekend, nu prea tare ca am avut musafiri, dar sunt mai ok acum cred ca va treb sa astept oct sa se mai racoreasca si probabil sa incep sa merg la sala, ca altfel nu cred ca se poate; totusi nu prea cred ca voi slabi...si cred ca ar trebui sa cred ca sa reusesc sunt asa cam plictisita, sctirita, obosita astept sa treaca si vacanta in maramures la rude, apoi treb sa gasesc bona la fete; poate ana atunci mananca si ele mai bine ca sa nu ma mai faca cu nervii...si sper sa ma mobilizez sa merg la sala...dar nu prea sunt fan Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! raport azi 67.3 kg, am mai scazut desi am mancat si astea 2 zile haotic si cam mult - nici nu am reusit sa respect orele, e greu cu redisciplinarea. MD: salata asortata cu ou fiert+jumate cutie cottage cheese + o felie paine P: nu stiu inca, la birou G: iaurt C: macrou la gratar cu salata Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi n-am rezistat totusi si m-am cantarit, desi nu cred ca am eliminat toata apa de la CM. Am 59.1, asa ca sunt prin zona, stagnez. Azi R58-amidoane MD: un smoothie delicios cu zmeura, mure, afine si 1/2 banana extra coapta[:D] P: putin orez cu muuulte legume de toate felurile C: salata orientala Trebuie sa ma apuc serios de sport pt ca nu am un tonus ca lumea... Vineri plec in concediu pt 9 zile, apoi ma apuc si eu de un program. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, de curiozitate te intreb- daca mananci 3 zile putin si regulat in stilul tau (dar nu foame), si iei cina la maxim 6 nu slabesti? Vorbesc de aprox. 200g minus in 3 zile, care ti-ar arata ca metabolismul e functional, doar putin mai lent. Cam asta e ritmul meu cand mananc ce trebuie si regulat, cantitati normale (diferenta fiind ca eu nu am nascut recent insa am sigur mai multi ani ca tine si metabolism lent, nu fac sport- zic eu ca-s situatii oarecum comparabile. Caro, e mica diferenta, nu te mai trec in tabel- o las pe asta motivationala. Pentru cand revii din concediu, sa stii unde trebuie sa reajungi. M-am uitat si eu cu jind la fosta mea greutate[:D], asta e, m-am simtit grozav 10 zile, probabil imi va lua tot atat sa recuperez. Restul fetelor, e zi de raport azi! pe unde sunteti? Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bianca nu stiu ce sa zic, eu in general mananc putin si atent; in weekend mai scap ca ma tot duce sotul la restaurant si acolo daca el isi ea nu mapot abtine nici eu si eu am nascut recent, am 2 fetite de 8 luni jumate, si sunt si dupa tartament hormonale ca am facut FIV, totusi sunt la greuattea dinainte de sarcina deci nu pot da vina pe asta; decat pt burtica mai mare si metabolismul meu e lent, nu fac nici un fel de sport sau miscare ca muncesc de acasa, si am 34 ani ieri am mancat asa - dim: o cafea cu 1/2 lingurita zahar - pranz: o salata cu rosii, ceapa si branza - seara pe la 6.30 cred, niste ton, caracatita din conserva, un pic de rosie si niste branza la gratar (Asta era ca grasa) si 3 wasa parca...cam multicel as zice - si am mai mancat pepene galben si rosu de 2 ori azi dadusem 500g, dar sigur nu pt ca am mancat putin ieri ci pt ca am reusit sa scot chestii azi, nu stiu de ce sunt ca constipata parca... azi am zis ca nu manan,dar - dim: o cafea cu 1/2 lingurita zahar - pranz: o salata cu o rosie, o ceapa si un ardei, cu ulei de masline, fara paine fara branza - si cred ca seara am sa manac o vanata coapta, cu un pic de branza feta si ulei de masline si usturoi pe ea, am sa incerc sa sar painea, sau acolo max 2 wasa; si mai bag ceva pepene, sper sa se vada un pic maine Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da fetelor, si eu inca pe baricade ... am stat in program cu mici (sper eu0 patinari in decor - unul a fost duminica cand am mancat alune si cirese la 23:30 si altul aseara cand am mancat putina mamaliga cu branza la 22:00, pentru ca manca barbata-meu in fata mea si am crezut ca lesin de pofta. Dar am fost in fiecare zi la gym - sambata m-a pus naiba sa ma duc la o clasa de tonning, adica greutati si muschi de sus pana jos ...fetelor, duminica cand am fost sa imi cumpar niste pantofi nici nu puteam sa ma aplec sa ii probez, a fost foarte rau, foarte, foarte rau ...asa ca ieri am bagat o zumba lejera si daca azi scap in timp decent de la serviciu bag 2 clase de zumba. Eu nu cred ca am nevoie de muschi acum, ce muschi ? Aia de sub grasime ? Mie imi trebuie cardio ca sa slabesc si muschi, dupa aia, intr-o viata viitoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca mananci bine, desi nu inteleg de ce nu iei MD chiar daca nu ti-e foame - in special ce mananci intre 7-8 se digera f rapid, eu ma simt light pe la 13.00, desi iau si gustarea la 11. Si ai satisfactia ca mananci inca de cand te scoli, care pe mine ma motiveaza sa o las mai moale spre seara. Am auzit multa lume spunand ca au senzatia ca daca mananca dimineata nu se mai pot opri toata ziua - nu stiu ce sa zic, la mine functioneaza sa iau un MD consistent. Eu inclin sa cred ca mancand ca acum slabesti si fara zilele intermediare de foame, vei fi mai bine cu moralul si nu o sa mai ai senzatia de cooperativa in zadar. Din exterior eu vad doar progrese in cazul tau[flo] Pt constipatie ce am testat cu rezultate bune: caise (cu prunele nu rezolv nimic), tarate grau cu iaurt (cam uit sa le iau) si the best, ceaiurile Fares, Digestie usoara sau Organism purificat combinat cu cel de soc care ii da un gust bun. Beau 1,5 cani seara si a doua zi dimineata simt efectele. Incerc sa nu abuzez dar beau cam 3 seri din 7. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai pana pe la pranz nici nu prea am timp. ma trezesc al 7 spal, schimb, hranesc fetele si le trimit afara cu mama, termin treaba asta pe la 8; apoi ma mai bag un pic in pat uneori pana pe la 9-10 (azi la 10 m-am dat jos ca azi nopate ema nu prea a dormit si m-a barat toata noaptea) apoi ma trezesc, mai sterilizez niste biberoane, mai un pic de irdine, repede, si hop pe laptop sa rezolv mailurile urgente si asa se face 12-1 mai mananc uneori si pe la 10-11, dar mai rarut Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...