Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

Buna, Va tot citesc din umbra de cand ati deschis topicul. Am 1.70 si aveam 73kg. La inceput mi-am zis ca incerc un pic de miscare, portii rezonabile etc. Nu am reusit nimic. Intr-o zi fetita mea m-a intrebat "de ce ai burta asa de mare?" (la mine acolo se pune prima data). Atunci am avut declicul, am zis gata. Acum 2 luni jumate m-am apucat de South Beach, primul regim din viata mea :). Am dat jos 4 kg, apoi am fost in ro 2 saptamani unde am pus 1 la loc. Rezonabil zic eu. De ieri am reluat regimul cu faza de atac. Mi-am convins si soata :D. Azi dimineata aveam 69.6 si sper in prima faza sa ajung la un 65. ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata fetelor 62.3, -200g numai, dar macar am luat-o un pioc in jos ar treb o zi fara mancare, dar nu prea am energie, iar nu reusesc sa adorm pana dupa 1-2, ca pe sot il apuca vorbitul cu americanii la 12 noaptea si ema se tot maraie de cateva nopti Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, ma bucur sa te vad asa activa! Anna, infometarea nu aduce nimic bun! Iar obsesia ta de a scadea sub 62 cu orice pret aduce numai si numai frustrare. Ziceai ca iei o pauza pana dupa concediul din Maramures. Pai asa sa faci! Mananca sanatos si portii rezonabile, odihneste-te cat poti de mult si, cel mai important, ascunde cantarul undeva unde sa-l gasesti greu. Esti obosita, ai 2 copii mici si solicitanti. Ai scapat de tot surplusul adunat intr-o sarcina gemelara. Asta este o reusita fatastica! Felicita-te pt asta, nu te pedepsi ca nu poti slabi acum, ca mama de 2 fetite mici, ce n-ai slabit nici inainte de copii. Ai rabdare si iubeste-te mai mult[pup] Mcoca, bine ai venit! SouthBeach mi se pare o dieta buna. Am tinut si eu odata (pe cand mai mancam carne) faza de atac, a fost relativ facil, in afara de faptul ca nu ai voie fructe deloc timp de 2 saptamani. Azi R58-carbohidrati MD: zmeura, mere de vara P: varza calita cu ardei iute si cu mamaliga C: salata cu quinoa Ma straduiesc sa nu mai consum produse cu gluten sau sa le limitez f mult, asa ca mi-am limitat mult variantele de meniu din zilele de carbohidrati. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Mcoca! te trec in tabel si spor la slabit. si eu -200g azi, desi am avut cateva abateri ieri, nu le mai expun aici. azi am: MD: pepene galben cu musli si lapte G: iaurt cu 2 lingurite musli P: gratar cu salata varza G: nectarina, prune C: ar merge o salata de ton daca ma mobilizez sa cumpar salata Buflea, de martea trecuta cat ai scazut? nu e nevoie sa dai greutatea- am inteles ca inca nu poate fi comunicata- dar scaderea?[:)] Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de primire. [flo] Azi dimineatza aveam 68,7 :). Atat cat aveam cand am plecat in vacanta. Sunt multumita. Mie dieta asta mi se potriveste si o tin fara probleme. Intr-adevar primele 2 saptamani fara fructe sunt grele, desi acum nu cred ca o sa le simt. Copilul e in vacanta, trai nineaca. ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caro, m-am simtit mai bine luni asa ca am revenit la dieta obisnuita, adica putinel si atent; daca ma las pagubasa de acum, ma voi intoarce cu 65 din maram, acolo nu poti sa spui nu si sa te abtii... obsesia mea e sa scad sub 60, dar o iau si eu incetisor,acum vreau sub 62; sapt viit sub 61 si tot asa azi am mancat o vanata coapta, cu o rosie cubulete pe ea, 1 graunte de usturoi, 2 wasa si un pic ulei de masline, am taiat branza...nici nu-mi e foame, chiar sunt satula deocamdata...si da, si eu zic cum zicea bianca ca de ce mananci de aiai ai manca mai mult si invers... Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am "pacatuit", am mancat 3 bucati de crispy strips de la KFC; dar avand in vedere ca erau numai 3 si pana in ora 17, sper sa fie ok maine am culcat fetele (sa vad dc reusesc sa le mai dau un biberon prin somn pe la 23), m-am dusat si vad ca a, 62.5, asta e de bine, ar treb sa fie numai 62 maine... asta dc nu ma da peste cam CM ma duc sa mai mananc niste pepene, asta nu se pune Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anna, mie mi se pare ca mananci cam putin, sau oricum, la cantitatea pe care o mananci ar trebui sa cantaresti mai putin. ti-ai facut ceva analize sa fii sigura ca in rest toate functioneaza cum trebuie? altfel, tot ce ai mancat azi ( cu crispy cu tot ), mai mult de 1200 calorii ( desi eu zic spre 1000 ) nu au cum sa fie....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Ieri am schimbat meniul începand cu pranzul, imi pregatisem un sandvis pt waterpark unde nu am mai ajuns ca mi s.a parut ca nu e suficient soare. P sandwich cu cascaval si muschi, salata asortata G nectarina C pilaf cu 4 ciuperci gratar, salata varza&morcov, la distanta jumate felie pepene rosu Am fost surprinsa sa vad cat de grea e o singura felie pepene, avea 1 kg. Eu l.am ocolit sezonul asta caci nu prea ma pot opri la o sg felie. Am ajuns la 67 dar ma simt de mai mult, iar ma lupt cu un blocaj de tranzit. Azi Md branza proaspata vaci cu sal asortata, restul scriu seara caci sunt cand acasa, cand am treaba la birou si organizarea e mai slaba. Am implinit 6 luni de la start, sunt impresionata de asa perseverenta. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...