Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

Bianca, dupa 6 luni se cheama ca ai un nou stil de viata[olala]. Felicitari! Anna, tu decizi pt tine. Succes. Azi zi de vitamine, adica fructe si legume. MD: mere de vara, prune P: varza calita C: salata de vinete servita pe bucati de ardei Gustari: pepene galben, rosu si, daca mai incape, ananas proaspat Azi ma duc cu o prietena la Zumba. Daca imi place, imi fac abonament, macar pana incep fetele scoala. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lyada, felicitari pentru cele 6 luni!!! Cat ai dat jos in acest timp? Maine poimaine fac si eu 3 luni. Azi noapte am visat checuri, desi nu ma dau in vant dupa ele :). In dimineata asta aveam 68,5. ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor cantarul sa incapatanat sa stea la 62.1; a tot oscilat el acolo 62.0-62.1 si tot la .1 s-a oprit...al naibii; cred ca treb sa ma urc pe al fetelor ca ala arata cu precizie de 5g, dar nu tine vacuta :) in fine, e de bine; maine poat evad 61+ :) ioachim, pai probabil ca pe acolo pe la 1000+ calorii am mancat; dar eu nu fac miscare deloc; nici nu-mi trebuie mai mult; mai ales dc vreau sa slabesc, imi treb max 1000 calorii; eu muncesc de acasa, deci miscare ioc Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- 10.5 -11.5 kg - depinde de saptamana in care calculez (am intrat la subiect dupa primele 3 luni parca). Cam sunt la nou stil de viata si mai putin la dieta focusata, caci daca ar fi sa tin cum tineam in primavara as fi ajuns la target (65), insa nu simt motivatia sa ma fortez. Imi spun ca las timp corpului sa se obisnuiasca cu greutatea asta - si garderobei[:D], eu de exemplu am strategia opusa Annei - ma feresc sa ajung sub 1400-1500 calorii pe zi, ca sa nu se obisnuiasca metabolismul acolo. Dar - si asta cred ca e un aspect important- pana la 35 ani nu am avut deloc probleme de greutate, am oscilat intre 60-63 kg desi mancam serios. e perfect ca ai atins 3 luni Mcoca, e un prag f important dupa care e destul de greu sa renunti, devine mai simplu sa continui. Caro, suna bine cina ta- cat mananci insa ca sa te saturi cat de cat, mai mult de feliile unui ardei? Eu tot bag salata ca are volum mare si calorii putin, imi da satisfactia ca mananc mult[:)], dar as mai schimba cateodata. Si au si salata de vinete la Billa[:D] Anna, nu te necaji[flo] - e posibil sa fi atins acea perioada de platou care e normala in orice dieta. Eu am stagnat o luna la 68 kg, a fost destul de greu de rezistat ca moral. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, mananc un ardei mare, taiat felii pe care pun salata de vinete asa cum pui pe paine in mod obisnuit. Daca nu ma satur, mai bag si o rosie uriasa si sanatoasa din gradina proprie. Maine plec in concediu, unde voi manca tot conform Rina, ca nu vad de ce as schimba ceva... Nu stiu daca mai intru aici sa scriu, va doresc toate bune si ne revedem peste 9 zile. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am mancat f diversificat, nici nu pot aprecia caloriile, insa cantitatile au fost mici. Md: branza proaspata cu sal asortata si o felie paine f mica, franzela integrala G: iaurt cu 2 lg cereale ovaz P: pulpa la gratar cu garnitura broccoli, morcov sote si salata mixta: varza, morcov, rosie G: o nectarina C: pilaf si cartofi la cuptor (din mancaruri diferite) cu salata varza si morcov Later: jumate felie pepene rosu Plus mici abateri: 4 covrigei ( stiu sigur ca am terminat punga[:)]), 2 bomboane la birou, putina ciocolata neagra Azi am Md: o chifla taiata in 2 cu branza vaci si salam chorizo, masline, un ardei, un castravete G: iaurt si fructe P si C înca; nu stiu Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor, am cam 1.65-1.67; eee, nu e faza de platou, ca dupa ce am vazut 61,7 acum 3 sapt, am plecat la greci si m-am intors cu 64 :(; dar am reusit sa dau jos iar sapt asta, azi iar 61.7 :) eu am fost si la nutritionist prin mai, si initial mi-a dat un regim de 1500 calorii, dar cand i-am spus ca nu ma misc deloc, l-a schimbat cu unul de 1000 calorii...deci eu chiar treb sa mananc putin si chestii light sper ca dupa ce se mai racoreste, dupa jum lui sept sa ajung si la sala, macar de 2 ori/sapt, imi tot fac curaj sa ma obisnuiesc cu gandul numai ca vineri plec la rude la maramures si-mi e frica...acolo nu am cum sa ma mentin, iar o sa pun...ufffff Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, Eu raportez 68,3. Sunt happy. Acum vine wk, trebuie sa fiu atenta :). Inainte, in wk mancam de toate, si tineam regim numai in timpul saptamanii. Acum vreau sa tin faza de atac cum trebuie. Ana, asa stresata eram si eu cand am merg in ro. Incearca sa mananci un pic disociat, fara paine, cartofi, orez, paste (astea e simplu sa nu le mananci) si dulciurile limitate la maxim si o sa fie bine. ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...