Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos


Recommended Posts

asa e, greu in MM, prin vizite in Ro in general, mancare buna la tot pasul - cate zile stai? Mcoca, ce frumos, scazi accelerat- cum e faza de atac la South Beach? Am tinut si eu Dukan anul trecut, e singura dieta "cu nume" pe care am incercat-o, apoi am decis sa vad un nutritionist care sa-mi explice in final lucruri pe care le tot auzeam dar nu le descifram corect. Spre bucuria mea nu mi-a vorbit deloc de calorii:), dar am citit apoi in Mihaela Bilic de raportul intre cat ai de slabit si cate calorii sa mananci pe zi. Weekendul reprezinta una dintre cele cateva obiceiuri schimbate radical si la mine anul asta- obisnuiam sa ma rasfat in weekend, ajungeam sa pun aproape 1 kg in 2 zile. Buflea, ce mai faci? Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lyada, mie mi se pare simplu regimul asta : Faza 1 cea mai scurta faza, este menita sa elimine pofta de dulciuri si de carbohidrati din produse rafinate, si de asemenea sa dea startul la slabire. In aceasta faza poti manca portii normale de carne de pui, curcan, peste si fructe de mare; legume din plin, oua, branza, nuci; salate cu sos din ulei natural de masline. In primele 14 zile, nu ai voie sa mananci paine, orez, cartofi, paste fainoase, produse de patiserie sau cofetarie. Nici macar fructe. Nici bere sau orice alta bautura alcoolica. ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lyada , multumesc prost[:I]... adica am stat bine pana azi ... am stat in plan si am bagat zumba in fiecare seara ... ba ieri am fost (din greseala) la o clasa de zumba cu greutati , la care m-au durut atat de tare mainile de mi s-au infundat urechile (banuiesc) ca nici muzica nu o mai auzeam [:)]. Dar acum sunt in autobuz , ma duc la un sushi dinner , all you can eat .... stiti cum e asta ? Ca si cum ati lasa o vaca in lanul de trifoi .. sper sa nu explodez la intoarcerea spre casa. Iar sapt viitoare plec in Romania ... mare provocare ...va rog sa o intrebati pe Dna Rina cate merdenele am voie [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, cu exceptia painii si fructelor, asa am tinut si eu. Le.am mai scos cate 2-4 zile pe parcurs cand simteam ca stagnez. Oricum daca scapi la o felie de paine sau un fruct in 14 zile asta nu va perturba procesul. Buflea, si jobul meu presupune mers la evenimente cu bufet. Am mancat mereu binisor, dar nu exagerat, a doua zi am reluat dieta insa. Niciodata nu m.am fortat sa fiu eroina in mijlocul unei adunari care se simte bine, m.as fi consumat prea tare. Daca esti matinala, mananca merdenelele cat mai devreme, se vor digera in cursul zilei ( evita sa le mananci la 2-3 ca late lunch din mers). Sper ca nu stai mai mult de 2 sapt[:)] Eu ieri am luat cina la 6.30, cartofi la cuptor cu salata varza si morcov si imediat s.a vazut la cantar, azi dimi 66.6 kg, am reajuns de unde plecasem in concediu. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Raportez ca am trecut cu bine de weekend chiar daca ieri mi.am facut niste pofte care tot pluteau in aer, mi.am luat branza de capra mai nesarata si am cam bagat cu rosii si chiar paine. La cina insa doar pepene rosu. O saptamana cu spor la slabit sa avem! Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Un wk fara abateri de la calea cea dreapta si la mine. Azi de dimineata, dpa o sapt, 68,2. Astept cu nerabdare sa vad si eu un 67, ca de cateva zile ma invart la aceeasi greutate. Fiind fara copil, regimul e destul de usor de tinut :). O saptamana frumoasa sa aveti! ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si eu ... Am facut-o lata vineri, sushi si cocktail pana la miezul noptii. Sambata am mancat salata cu orez si porumb, dar seara n-am putut sa ma abtin de la niste cirese. Nu Zumba pt sambata pt ca mi-am propus sa fac acasa si desigur ca am tot gasit alte chestii de facut. Duminica dimineata m-am cantarit - 500 gr in plus. Deci numai de vineri cand am mancar orez cu peste si niste cirese de sambata seara ? Fac apel la o lama mai ascutztia [:D] Duminica am bagat zumba dimineata si mancat salata cu gratar ... La 22:30 nu mai puteamm de nervi si oboseala asa ca m-am relaxat cu niste fistic si cateva boabe de struguri. Dimineata cantaream la fel ca duminica dimineata. Deci am reusit sa iau 500 gr de vineri pana duminica. Nu ma felicitati, ca ma pup singura in oglinda [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, e destul de descurajant insa se intampla frecvent in weekend, multora. si eu sunt suparata, azi am mancat foarte putin la pranz si cand am ajuns acasa credeam ca voi pluti pe cantar, dar nope- el nu vedea asa lucrurile[:D], astept totusi dimineata de maine. Am remarcat asta adesea, cand masa de pranz e subtire rau (azi am mancat o jumate de rosie si iaurt, apoi un iaurt cu musli- la birou, ambele iaurturi mici, 125g fiecare) nici vorba sa cantaresc mai putin cand ajung acasa, nu inteleg de ce. Tu macar ai o explicatie si o satisfactie culinara. Dar inainte de vineri nu ai slabit? de martea trecuta pana vineri? asta e perioada propice, daca nu-s multe abateri Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...