Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

ADEVAR SAU PROVOCARE


Recommended Posts

In materie, ar putea lua lectii de la Basescu.I-a luat pe toti, inclusiv pe Ceausescu[:D] Catrinik, pot sa zic cu inima deschisa ca mi-au placut conversatiile cu tine in contradictoriu. [flo] Sper sa fie reciproca impresia lasata.[asia] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Scuze te-am scos din raspuns! Ai aprobat ce a spus ligea la adresa celor ca mine, asa ca am replicat la ambele. Argumentul ca institutiile au fost laudate de CE sau UE nu sta in picioare. Elogiile nu au facut sa scapam de MCV pe justitie. Ele sunt doar exprimari in limbaj diplomatic. Nu o sa gasesti nicaieri in documentele oficiale acuzati transante. Totate subliniaza ca "s-au facut progrese", dar se continua masurile de.. Raportorii la UE de multe ori sunt cu relatii in sfera politicului. Spre exemplu Laura Stefan este fosta consiliera a M Macovei. E firesc sa influenteze raportul pe anumite segemnte. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Eu sper ca glumesti. Nu am scapat de MCV, ba chiar vom fi evaluati suplimentar din cauza evolutiilor politice din ultimele saptamani. Acele institutii au fost singurele care au inregistrat aprecieri pozitive. Si ANI are si o multime de cazuri de incompatibilitate dovedite, exista politicieni locali si de la centru care au fost obligati sa-si reconstituie pozitiile, care au probleme cu averile dobandite in timpul mandatelor. Nu vad nici un motiv de a le desfiinta, eventual de a le imbunatati. Ar fi un singur motiv: faptul ca deranjeaza si cineva din cei ceretati vrea sa le bage pumnul in gura. Iar despre raportorii CE, crede-ma ca sunt oameni destui la Bruxelles care-si fac treaba, care au cariere in spate ce nu si le risca pentru Monica Macovei. Ma faci sa rad. Poate-ti confirma fetele din diaspora ca politica damboviteana, lipsa de caracter si de competenta nu se intind pana la Atlantic. Da' sigur, cea mai buna scuza a elevului nepregatit e ca profesorul e prost...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...