Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV CHISINAU


Recommended Posts

felicitari Onitzi !!! sarcina usoara si bebe sanatos...........eu inca nu am vesti..marti e punctia....am 11 foliculi care asteapta in burtica :) pe dr. maxim 23 mm iar stg 18 mm , endometru 10.5......totul a descurs bine.......nu a fost asa de usor tratamentul dar mergem inainte cu doamne doamne ajuta :)..mi-am revizuit parerea despre dr Stratila..........este super ok ( mai dur el...) dar a fost f. profi..........bafta tuturor....pa pa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si eu ti-am scris dar scriu si aici. Suma totala nu o stiu dar cheltuielile care le-am avut au fost: analizele 1700 de lei moldovenesti, ecografii la 3 zile ma costa cate 150 de lei moldovenesti eco, eu punctia am platit-o in euro pt ca am calculat si am iesit mai bine 1500 de euro, tratamentu l-am luat din iasi si m-a costat 3200 de ron iar pregnyl mi-a adus sora mea din strainatate la 5 euro cutia + drumurile. mi-a trebuit 5 cutii

kriss76 11 foliculi sunt foarrte buni eu am avut doar 3 asa ca ai sanse foarte mari. bafta marti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor...multumesc Onitzi pt incurajari , iti doresc sa fie din ce in ce mai bine la tine si sa ne dai vesti despre o inimioara care bate acolo in burtica la tine......eu sunt in asteptare , punctia a fost ok , am fost f.f.f speriata , nu inteleg de ce? in urma punctiei au rezultat 12 ovocite si ieri dr. embriolog mi-a zis ca am 8 celule fecundate , astazi trebuie sa o sun din nou sa-mi zica noul rezultat :).......vineri este ET , stau acolo o zi , apoi vin incetutzul acasa unde voi sta 3 zile ca un vierme lenes :D .........la sfarsit am sa fac si eu o balanta cu cat am cheltuit si am sa va scriu aici , pt cine vrea sa stie anumite lucruri.......revin mai tarziu cu vesti de la d-na embriolog (  ce emotii am iarrrrrrrrrrrrr :P ) poopppppp :) si bafta tututor sa va ajute doamne doamne !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersiiii :) ET e sambata pana la urma ,cred ca stau acolo cateva ore si apoi vin acasa ... Vreau sa va intreb ceva daca la voi a fost cazul de optiunea de a congela embrionii ramasi , cat costa , cum se face ? Pana la urma am 6 si iau in calcul poate si optiunea "planul B":)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut decat 3 embrioni si i-am transfert pe toti asa ca nu stiu preturile dar le poti afla de site-ul clinicii unde am fost eu preturile sunt actualizate http://newmedlife.com/2011/04/site-ul-clinicii-new-med-life-are-o-noua-fata/.

Fara griji poti veni acasa imediat dupa transfer, eu am stat in clinica doar 2 ore si dupa am plecat direct acasa pe bancheta din spate, iar sotul meu a avut grija sa condca prudent si linistit.

Mocarta eu m-am dus la clinica anul trecut cu toatele analizele din iasi dar numai cu histerosalpinsonografia a fost de acord sa nu o repet, in rest m-a pus sa  repet acolo toate analizele si bine a facut caci cu rezultatul de acasa nu aveam sansa la FIV cu ovocitele mele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor...vad ca e epidemie de burtici...astept si eu....am facut fet cu embrioni congelati sambata....am venit acasa dupa...am lenevit duminica...dar luni a trebuit sa merg la serviici...dar am stat linistita fara efort....

6000 lei mold a costat congelarea....si acum am platit 5000 md trandferul....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...