Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV CHISINAU


Recommended Posts

  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Onitzi21 iti multumesc tare mult pentru raspuns, eu am mai citit si despre o clinica din Kiev, dar parca am dubii, problema la noi in Romania nu se face fiv cu donate si chiar daca s-ar face la negru, costurile probabil sunt ffff mari. Ma bucur maxim pt tine sa-ti ajute Bunul Dzeu . Multa sanatate si bebe sanatos si sa mai scrii pe forum...esti o dulce, te pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor.........da bemi poate ai dreptate  cu calitatea embrionilor la mine...cine mai stie ce a fost ? eu nu am nicio informare in acest sens de la ei....cati au fost A cati B ..etc...mi s-a zis doar verbal ca sunt 7 buni ..din care 1 este mai putin fragmentat!...

zilele trecute aveam o discutie cu cineva care a apelat la dr pastrama din chisinau la al doilea fiv reusit.......fiv la care si-a dorit f. mult un baiat ........si am dezvoltat discutia ca la un fiv poti merge pana la alegerea culorii parului ..ochi..sexul..etc !!......mi s-a parut incredibil , eu imi doream doar un bebe sanatos..sa ma mai gandesc acuma ca vreau fata sau baiat, vreau cu parul saten sau ochii albastrii.....era prea mult :(

o zi buna tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Buna fetelor! Pana acum am stat in umbra si am citit postarile voastre. Acum vreau sa va incurajez si sa va spun ca,dupa 10 zile de la embriotransfer, am un rezultat pozitiv de 128 mlU/ml ! FIV 1 la Chisinau a fost negativ. FIV doi tot la Chisinau, e cu ochisori  [bib] . Daca aveti intrebari, sunt deshisa comunicarii!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca avem o tona de intrebari. :D

La ce clinica? Ce medic? Ce sanse ti-au dat prima data?

Ce tratament ai facut? Cu menopur sau altceva?

Si mai ales, daca nu e cu suparare, de ce FIV? Ce anume nu a functionat de ai ajuns la FIV?

Sper sa nu devin prea... disperata, desi recunosc ca intr-un fel sunt!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor......am revenit si eu pe aici , am avut zile cam aglomerate pe plan personal si pofesional....avernescu FELICITARI daca intradevar ai reusit un FIV la Chisinau , dar vad ca ai doar 1 mesaj , adica ce ai postat mai sus, inclin sa cred 50 % ca ai reusit intradevar si 50 % ca esti vreun doctor implicat in acest subiect : fertilizarea in Chisinau , si faci reclama............ scz. daca sunt paranoica..........noi te asteptam cu informatii , cum spunea si mocarta cu cine ai facut? unde? etc etc....detaliile fac diferenta........eu deocamdata astept cateva luni pana la un alt fiv......din n..si n...motive :)...o zi minunata tuturor !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor.Eram sigura ca poate sa sune a reclama dar, pentru reusita mea chiar le fac reclama cu drag.Infertilitate masculina desi avem un copil de 5 ani.Nu ne explicam cauza. Timp de un an am incercat sa concepem un BB si am facut zeci de tratamente si investigatii dureroase (histerosalpingografie,histeroscopie,laparoscopie), ca sa descoperim in final ca sotul e cu problema.Am ajuns la dr.Mosin de la Repromed.Un om deosebit. Prima incercare a fost in iulie cu stimulare mega hard - Menopour,Cetrotite etc.,cam tot ce avea in fisa de observatii.Am produs 17 ovocite din care 9 s-au fecundat.Trei i-am transferat si la congelare au mai rezistat trei. La 2 zile dupa transfer au inceput durerile INGROZITOARE de burta din cauza hiperstimularii.Am zacut cateva zile in pat fara sa mai sper ca s-ar putea prinde ceva.Dupa a venit ciclul si o usoara depresie.Se intampla in vara. La inceputul lunii oct am reluat procedura dar pe ciclu natural cu Clomifen.Doi foliculi,doua ovocite,doi embrioni.Mosin ne dadea sanse minime cand i-am spus de ciclu natural.Am fost o surpriza pt el!De Sf.Parascheva am facut transferul si la 10 zile aveam un rezultat pozitiv! Luni merg la prima ecografie sa vedem daca e,cum e si daca sunt amandoi sau doar unul.Cred in optimism si Dumnezeu.Probabil asa am reusit noi.Sper sa fie bine pana la 38 de sapt! Sunt multe de spus.Mi-ar trebui ore sa va povestesc toate aventurile noastre.O seara frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...