Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV CHISINAU


Recommended Posts

buna tuturor.....

ion din mesajul tau eu trag concluzia ca tu ma vezi asa o persoana care s-a dus cu capul inainte la Repromed si a aruncat cu bani in dr si-n stanga fara sa se informeze.........!!!!

de medicii de la Repromed stiam de 4-5 ani !! si crede-ma ca tot m-am informat ...... din mesajul tau eu una trag o concluzie ca faci o reclama puternica clinicii Medpark de care nu am auzit vreodata ceva ( chiar nu stiu de unde te-ai informat ) , nu e necesar sa ma convingi de ceva anume pt ca fiecare decide unde si ce face .....

eu am fost dezamagita de repromed si NU o recomand.........asta e parerea mea :).....a lipsit informarea doctorilor catre mine......embrioloaga in ziua ET mi-a aratat embrionii si vorbea cu gladun in ruseste......oare nu e un motiv de dezamagire? i-am intrebat sunt probleme? aaaa nuuu este f. bine ! si iar ruseste ! ca apoi sa aflu de la alti dr. ca embrionii mei erau slabi dezvoltati , cu sanse mici , procedura ICSI nu a fost eficienta...etc..etc... dar NU MAI CONTEAZA... 

procedura FIV tine de multi factori .....si nu de informare...ci de noroc , de profesionalismul clinicii....de organismul cuplului.....de ajutorul lui Dumnezeu ....de multi si multi alti factori..........informarea este neconcludenta , pt ca adevarul putini oameni il spun , sau daca il spun ( ca mine ) mai apare una alta ..altul sa te judece !

bafta tuturor si VA rog , sa nu ma mai sfatuiti.......timpul inapoi nu-l pot da...puteti doar si voi sa-mi urati bafta si sa reusesc anul asta cu dr. pastrama !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Am ajuns in saptamana 18 de sarcina  [flo2] ! La Repromed am facut morfologia Trim I si voi merge sa o fac si pentru Trim II de sarcina. BB e bine si creste de la o zi la alta. 

Am o doctorita care imi urmareste sarcina aici in Iasi ptr ca nu voi putea sa merg pana la sfarsitul sarcinii la Chisinau. E drum lung si obositor!

Cu Mosin tin legatura telefonic si il informez cu privire la evolutia sarcinii. Este bucuros ca " totul este bini" si imi recomanda in continuare sa iau progesteron chiar daca nu este nevoie. La ultima vizita nu m-a taxat pentru consultatie si morfologie.Cred ca a fost bonus... In rest, sunt multumita si fericita. Imi place cum comunic cu Mosin si cred ca e reciproca senzatia.

Dupa primul FIV  a fost foarte dezamagit ptr ca nu se astepta sa nu reusesc..La a doua procedura l-am simtit mai implicat ca totul sa iasa bine. Desi nu mi-a dat mari sanse cu stimularea in ciclu natural, acum a ajuns la concluzia ca aceasta metoda este mai eficienta la femeile tinere fara probleme medicale. A inceput sa o aplice pe mai multe paciente si este "placut surprins" ca functioneaza. Intr-o postare anterioara spuneam ca am niste medicamente pe care as vrea sa le donez. Daca sunt doritoare, astept mesaj!

Inca ceva! Daca doriti cazare in Chisinau, decenta ca pret si conditii, va recomand Aparthotel! Gasiti mai multe date pe Booking. E aproape de centru si apartamentele sunt decorate interesant. Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!Eu nu stiu ce tot dati vina pe medici sau clinici pentru esecul vostru...v-ati gandit k poate depinde si de organismul fiecaruia?eu sincer nu am intrat pe acest forum sa fak reclama la clinici si nici sa ma cert cu nimeni.sunt doar interesata de experientele celor care au facut FIV si sa invat cate ceva de la fiecare...nu sunt in masura sa judec pe nimeni de ce a facut la clinica REPROMED,NEW MED LIFE,MEDPARK FIV.fiecare face unde vrea si cu ce medic vrea...fie ca a fost un esec sau s-a finalizat cu o sarcina.sper ca nu v-a deranjat ceea ce am scris,dar eu sunt o pers care spune ceea ce simte.apropo SUNT INSARCINATA!!!(beta Hcg 419) pupici si o seara faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cumpica2013 Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Felicitari!!!!!!!! [:)] Este extraordinara vestea ta. Cand ma gandeam la tine ma treceau fiori de bucurie si am vrut sa-ti spun cred ca esti insarcinata dar n-am indraznit. Sanatate multa si sa fie totul bine pana la termen. Te rog spunene ce protocol ai urmat. Ti s-a facut histeroscopie? Multumim. Pup. Ma bucur tare mult pentru tine si pentru avernescu si pentru onitzi. Voi ne dati sperante. Te mai rog spunene ce varsta ai si daca ai avut probleme de sanatate mari.

 

Avernescu este nemaipomenit ca ai reusit cu ciclu natural. Succes in continuare. Ce protocol ai urmat? Ma gandeam sa fac si eu pe ciclu natural. Cati foliculi ai avut? Ai platit doar 12000 lei moldovenesti?

 

Este adevarat ca totul depinde de oganismul nostru si ca rata de succes este din start  de 30% exact de aceea trebuie sa simti ca doctorul a luat in calcul absolut tot si nu cand vrei sa-i arati anumite analize nu-l intereseaza sau pui intrebari daca e bine sa facem anumite interventii iti spune sec nu, fara sa zica de ce. Poate ca el stie cel mai bine dar sa ne zica si noua.

Tot ce scriu este experienta mea si este parerea mea pur subiectiva, iar daca s-ar fi prins bebe am fi trecut peste nemultumirile cu care plecam de la controale si probabil as fi scris ca n-am fost prea lamurita dar doctorul a stiut ce a facut si totul a fost minunat. Din pacate n-a fost asa si deci pot sa zic ca au gresit ca nu mi-au facut histero inainte desi am rugat. Apoi mi sa zis ca trebuia sa fac. Va imaginati cum m-am simtit.

Primul FIV merg mai mult pe intuitie si apoi incep sa se implice si sa aprofundeze cazul mai mult.

Apropo de ce zice bebe76 si eu m-am interesat foarte bine inainte sa merg la ei. Mi s-a spus clar ca la ei nu reusesc decat cazuri simple. Eu am crezut ca sunt un caz simplu dar se pare ca nu este asa.

Scriu toate astea pentru fetele care vor in viitor sa faca FIV la Chisinau.

 

bebe76 tie ti-a facut histeroscopie? dl. Pastrama ce a zis?

 

Pup. Seara buna tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pisi_mitzi de ce nu ne-ai mai scris? citeam cu nerabdare sa vad daca ai reusit sau nu.

Spunene si tu ce ai simtit la clinica. Te rog pentru ca vreau sa stiu cum a fost si pentru alte paciente a dl dr. Mosin si sper sa facem o imagine de ansamblu pentru fete.

 

mocarta ce ai mai facut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpica ma bucur mult pt tine. Felicitari. Valoarea este de ziua 14? daca e asa poate sunt 2 cine stie. 

Avernescu sarcina usoara in continuare.  Asa te-au chemat ei? De ce te duci la Chisinau pt  urmarirea sarcinii? Nu iti este greu? Eu am fost doar la prima ecografie si mi-a fost foarte greu cu drumul, mai ales ca aveam si greturile. Am tinut legatura cu dr Pastrama doar telefonic pana la 12 saptamani si mi-a zis ce sa fac in continuare, adica pana la cate saptamani sa iau aspirina ca asta ma interesa. Multa sanatate si sa auzim doar vesti bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! Ola 1...eu nu am facut  histeroscopie.pai a 3-a zi de CM.adik pe 5 ian am inceput stimularea cu Menopur si cetrotide pana pe 14  knd am facut si Ovitrelle.pe 15 am luat duphaston de 3 ori pe zi si pe 16 ian am facut punctia foliculara.pe 21 m-a chemat pentru embriotransfer.am avut 6 embrioni foarte buni ,dar au transferat numai 4.
in acest timp in care am facut tratamentul am avut 2 examinari ecografice.una pe 10 ian si cealalta pe 13.la mine a fost simplu.sper si de akm incolo sa fie la fel.succes si multa sanatate!....ONITZI 21 valoarea de 419 a fost in ziua 11.multa sanatate si sa auzim de bine.multumesc pentru urari.pupici multi si cat mai multe reusite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A  fost chiar simplu.analize am facut doar la sange,eco intravaginal si ink o analiza.nu sh exact km se numeste la ei dar au vrut sa vada dak am cv infectii etc.in asta consta analiza.ce sa zik ...imi pare rau pt fetele care isi doresc un bebe si nu reusesc din prima. poate conteaza si varsta???? pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,,,scumpica FELICITARI pt reusita !!...iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos...........ce veste minunata , ma bucur mult pt tine....

ola , dr pastrama nu mi-a facut histeroscopia , cred ca o sa o faca , deocamdata inca nu m-a anuntat , maine merg la chisinau sa imi faca o ecografie....si voi vedea daca incep protocolul sau nu .........

noi am fost pe 11 ian la dr pastrama si as fi putut sa incep de atunci tratamentul , dar ma ingrijoreaza vremea asta de iarna , daca nu pot ajunge ? am decis impreuna cu acest dr sa amanam cu o luna.........voi vedea maine ce fac .......

va doresc tuturor bafta si multa sanatate !  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...