Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV CHISINAU


Recommended Posts

da ma ajuta Onitzi..............din cate vad eu tu ai facut prima data protocolul lung ...a doua oara pe cel scurt........

dr mi-a zis cand am fost la el ca daca incepem tratamentul pt fiv , il incepem cu o injectie in ziua 21-a...nu am retinut ce injectie fac........o injectie atat dupa care trebuie sa stau mai mult linistita in pat...cat pot...apoi dupa data de Cm sa vedem daca incepem stimularea zilnica..............dar va zic mai multe dupa data de 13 febr.

prima data eu am facut din ziua a 3-a de CM 4 menopur /zi , dar acum dr a zis ca este posibil sa nu necesite o stimulare atat de intensa (4 /zi)........voi vedea...

multumesc mult pt informatii  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bebe 76 - injectia din ziua 21 se numeste decapeptyl depot 3.75 mg pentru protocol lung. se mai foloseste si la endometrioza. costa 800 si ceva la chisinau si 400 si ceva la noi in farmaciile Dona dar sub alta denumire Diphereline 3.75 mg. Deci la jumatate de pret, dar tu tr sa intrebi medicul daca poti lua din Romania.

Analizele tale sunt foarte bune la profilul TORCH, ai anticorpi deci nu mai sunt sanse sa iei virusii. Iti scriu deseara protocolul meu lung ca acu trebuie sa trag cu aspiratoru [:)] . Pup. Poate embriologul aici e mai bun si o sa ai embrioni buni. Bine ca faci ovule destule. 

Scumpica daca sunt trei poti sa-mi dai mie unul [:)]. Felicitari!!!!!!!!!!!! O sa ai niste copii minunati. Pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau seama scumpica2013 ca n-o sa fie deloc usor cu trei. Am citit sa vad de beta la tripleti, dar nu am gasit ceva sa-mi dau seama. Am gasit undeva ca la tripleti in ziua 14 trebuie sa fie peste 1200 dar nu poti sa te iei dupa tot ce se scrie pe forum. Asta am discutat si eu cu sotul odata. L-am intrebat ce ai alege intre niciun copil in viata sau trei, si el a raspuns sec 2. Eu am revenit intrebandu-l sa raspunda strict la ce l-am intrebat. A raspuns ca vrea trei dar nu deodata. Eu prefer si trei deodata decat niciunul. Poate vorbeste disperarea din mine dar sa ma pui in fata faptului implinit nu stiu cum as reactiona. Venim sa te ajutam [:)] . Pup. Multa sanatate.

Sa stii ca ma gandesc si la mine daca o sa vrea Dumnezeu sa am un copilas o sa am daca nu, asta este. Asa si tu nu te poti pune cu destinul. Sper sa dormi noptile.

 

bebe76 decapeptyl depot 3.75 mg se face doar o injectie si are efect o luna. Dar se pot da si injectii cu decapeptyl simplu facute zilnic cum a facut onitzi.

Eu zic ca protocolul lung nu e foarte diferit de ce ai facut tu.

 

ziua 21 -injectie cu decapeptyl depot 3.75 mg- luna anterioara celei cu Fiv

ziua 3-11 CM - 3 bravelle + 1 menopur (4 injectii/zi seara)

ziua 12 CM - ovitrelle

ziua 5-19 femoston numai pastile roz

ziua 14-pana la aflarea rezultatului Fraxiparina injectii seara. acestea sunt pentru trombofilie ca si clexane (atunci nu stiam ca am trombofilie dar se da preventiv si bine fac) + utrogestan ovule

 

Fetele care n-au facut analizele de trombofilie sa faca pentru ca e foarte important. Ne chinuim sa ramanem prin FIV si sa pierdem sarcina pt ca nu am facut clexane.

Sunt scumpe dar si FIV ul e scump.

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor....multumesc f.f.f mult ola1 ..intradevar m-ai ajutat cu informatii, nu am retinut cand am fost pe 11 ian in chisinau cum se numeste prima injectie , dr pastrama mi-a zis ca in romania injectia e mai ieftina si sa o iau de la noi .............

iti multumesc inca o data pt informatii :)

 

am uitat ieri sa o incurajez pe onitzi care  ( daca am inteles bine  ) astazi naste....draga mea onitzi sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos !! sa te refaci rapid si sa te bucuri din plin de minunea voastra careia ii doresc multa sanatate si mult mult noroc in viata :)

va pup  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebe 76 ai dreptate onitzi naste azi.

 

Onitzi cred ca ai si nascut pana la ora asta. Iti doresc sa fiti sanatosi si puiul tau sa aiba mult noroc si sa fie iubit de toata lumea.

 

bebe76 Mi-e nu mia zis doctorul ca gasesc mai ieftin aici si am cumparat 3 de la ei iar a patra abia am luat o din Romania. Si cand am vazut diferenta m-am suparat. El mi-a zis sa iau de la ei din farmacie. Imi place ca dl. Pastrama s-a gandit la tine. Eu am facut tratament 2-3 luni decapeptyl depot 3.75 mg pentru un chist mic.

Aceste fiole cred ca au afectat ovulatia la mine avand doar 2 foliculi.

Doctorul a spus ca fara decapeptyl depot 3.75 mg celulele nu sunt de calitate. Eu am avut 2 embrioni nefragmentati.

Cred ca acum ai sa reusesti. Pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pt urari. Am nascut azi un baietel de 3450g. O minune mica care a venit in viata noastra in sfarsit. Va doresc si voua sa treceti prin aceleasi emotii placute pe care le-am avut eu azi cand l-am auzit plangand.

In legatura cu tratamentele eu toate le-am luat din iasi fiind mult mai ieftine decat la Chisinau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...