Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV CHISINAU


Recommended Posts

  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor.....scumpica ti-am dat PM .....

eu sunt ok , nu prea am mai intrat , nu am noutati , decat ca sunt plina de oua  [pk]  [:)]

sperammmmmmmm....

La multi ani ! pt 8 martie ( cu intarziere) va doresc sa fiti sanatoase in primul rand , si sa vina o zi in care un copilas scump va zice " la multi ani mami, te iubeshc mult "

va imbratisez.....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la fete! Sper ca ati avut un 8 martie asa cum v-ati dorit! Cel putin unele, ca altele au probleme cu mirosul si zau ca nu le sade bine. Mai ales ca pot oricand sa dea o fuga la Medpark sau la orice alta clinica care le miroase in vreun fel anume numai de ele stiut si sa se convinga de realitate. Testul asta il poate face oricine si nimeni de pe nici un forum nu poate interveni in vreun fel. Lipsa de informatii si dorinta de a influenta alte persoane ma da gata. Sau poate e doar dorinta de dicreditare, interese, rautate. Mai mult, pot, chiar, merge si la cursuri pentru mamici (http://medpark.ro/news.aspx?id=20241) in mod gratuit si pe urma pot naste unde vor ele daca nu la Medpark (aviz celor din RM). Dorinta sa fie. Hai sa aveti sarcini usoare si cele care incearca sa aveti cat mai curand bebelusi sanatosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ion chiar esti tare cu mesajul asta.........mi se pare ca e ca nuca in perete....nu te supara :)

avand in vedere ca esti singurul barbat de pe aceasta sectiune pe forum , te admir pt curajul tau de a te baga aici printre mesaje privind procedurile fiv, in a cata zi de CM suntem , cum evolueaza ovarele..etc...lucruri cam feminine........ dar de cuplu , avand in vedere procedurile FIV ......... mai lasa-ne cu mirosul si altele , mai bine ne zici ce mai face sotia ta? cum merge sarcina? in cate saptamani este etc... ce tratament a luat imediat dupa confirmarea sarcinii .... etc. pt ca de asta suntem aici , de la mine , de la tine , de la scumpica, de la onitzi etc etc mai invatam...........

sincer as fi avut f. multe de povestit in aceasta perioada , dar ma abtin , pt ca aici vad ca e o concurenta serioasa.......... !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare la fete! Bebe76, multumesc de intrebare. Sotia se simte bine, este in a 19-a saptamana de sarcina. Totul merge bine. Imediat dupa transfer a urmat tratament cu progesteron pana in a 12-a saptamana si si-a aplicat plasturi cu estradiol pana in a 8-a saptamana de sarcina. In prezent ia multivitamine, iar acest "tratament" va continua pana la nastere. Incearca pe cat se poate sa manance "sanatos". In rest ras de voie :) Multa sanatate va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iti multumesc frumos Ion , sa de-a Dumnezeu o minune si la mine.... vroiam sa te intreb ceva : cum ati aflat ca sotia ta este insarcinata ? avea simptome? simtea ea ceva asa , sau ati asteptat confirmarea testului bhcg ?povesteste-ne te rog cum a decurs pana ati vazut la eco.....reusita unui FIV mi se pare asa o minune si ma incanta cand citesc asemenea trairi..... multa bafta in continuare atat sotiei tale cat si restul fetelor.....care incearca un fiv ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Bebe76, sotia nu a avut vreun simptom specific. Au fost dureri de sani concomitent cu o marire usoara in volum, insa, acest lucru se intampla cu preponderenta din cauza administrarii progesteronului si plasturilor cu estradiol. In a 12-a zi de la transfer am facut testul si am aflat rezultatul. Abia la o saptamana de la rezultat am facut ecografia si am vazut si pe ecograf. In jurul acestui moment, sau incepand cu acest moment, a inceput sa aiba o serie de simptome, insa pana acum sarcina nu i-a pus probleme mari.

Numai bine la toate si la toti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna eu sint noua pe acest forum. cautam informatii despre fiv si am gasit acest forum. eu sint din Chisinau si vreau sa fac fiv la medpark. eu am mai fost la medpark pina acum, la medicul ginecolog, am facut si un check-up si am ramas multumita. am inteles case va organiza un seminar fiv luna viitoare in aprilie si se va oferi 10% reducere la toti venitii si 2 fiv-uri gratis. poate cine stie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...