Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV CHISINAU


Recommended Posts

  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare la toata lumea,

cine a facut FIV LA Dr. Moshin??Ajutati-ma!!!

Salut, eu sunt una din "fostele" paciente ale domnului Mosin.

Am facut in 2006 prima incercare care a esuat, am repetat la aproximativ un an din care a rezultat o adorabila fetita care acum are 6 ani. Dar ce voiam sa zic, acum vre-o 2-3 luni am decis ca e timpul sa apara si al doilea bebe, .......si sincer nici in ruptul capului nu am mai vrut sa o fac la domnul Mosin. cind am facut eu dinsul primea la "cntrul mamei si copilului" si cind am auzit ca s-au mutat la un centru de reproducere nou ultramodern, cu tehnica de ultima generatie am gindit ca si atitudinea fata de pacient sa schimbat, dar nu era sa fie. cind am mers la consultatie la dl Mosin a fost un "deja vu" exact aceeasi atitudine dupa principiul "bandei rulante" (a se citi la conveer), la hurta cu alte cuvinte ceea ce eu absolut nu accept.

In cele din urma am apelat la dl Friptu,....acum sunt in asteptare sa merg la USG dupa ce am facut testul la sarcina si a dat pozitiv,(la NewMedLife am facut procedura FIV luna martie2014).

daca sunt ceva intrebari cu mare placere raspund (stiu ce inseamna starea asta de incertitudine, la cine sa apelezi sa te ajute)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lieli, felicitari pentru rezultat! Cat te-a costat intregul tratament la aceasta clinica, inclusiv proceduri si medicamente?

Mulţumesc, referitor la preţuri: procedura propriu zisă -28 700 lei (daca nu greşesc soţul a achitat dar ceva în jurul ăsta echivalentul a 1500 euro), medicamente: aproximativ 700 euro pentru 10 zile stimulare (un Diferilin, fostimon şi meropur) şi deja tratamentul ulterior: diufaston şi utrogestan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor.Onitzi felicitari inca o data pt baietel,sa fie sanatos si sa te bucuri de el! bebe 76 multa bafta in continuare.eu sunt bine,astept ziua de miercuri cand v-a trebui sa merg din nou la eco.sper sa fie totul bine.va doresc multa sanatate si sa auzim de bine.va pup

Scumpica, salut poate am sa fiu un pic indiscreta dar as vrea sa stiu care e situatia la moment a evoluat sarcina?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru mana tare mult fetelor.

E tare greu...eu am vrut sa fac in 2012 la Moshin..inca era la Clinica de stat, dar sincer nu am avut curaj si asta pt ca auzisem tot felul de bazaconii....ba ca tratamentul hormonal da nu stiu boli ( cancer, etc) , ba ca s-ar putea copilul sa nu fie in regula...si normal am luat-o pe o panta descendenta....acum...nu m-as mai intoarce...deja fac tratament pregatitor cu vitamine...si mi-a gasit ca foliculii mei nu sunt ok..unii sunt mari unii mici si acum iau tratament si pt reglarea lor...ma duc pe 1.05.si mai vad atunci...Oricum fapul ca tu,Lieli ai o fetita ...ajutata de Moshin..imi da curaj.

Si mai e o chestie...fiecare organism reactioneaza individual...mai e vb si de noroc...si tot asa...

 

Va pup si tinem legatura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor!imi cer scuze ca nu am mai scris nimik,dar sincer nu am avut o stare atat de buna in ultima vreme.Lieli eu sunt insarcinata in saptamana 16 cu tripleti:)))la prima eco mi s-a zis ca am gemeni,iar la a doua tripleti.sunt foarte fericita deoarece am aflat si sexul bebelusilor.sunt 2 fetite si un baietel.pana in prezent a fost bine...fara greturi,fara pofte doar durerile de burtica.in saptamana a 12-a am facut cerclaj de col uterin deoarece medicul meu a zis ca exista riscul sa pierd sarcina...fiind si 3 bebelusi e mai riscant.in rest ce sa va zik!?SUNT OK!va doresc o seara placuta si multa bafta tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

ma bucur sa vad ca mai sunt  noi burtici aici.....

eu am mai incercat un Fiv la repromed,cu moshin, pe ciclu natural....insa tot fara rezultat....acum sunt in noi investigatii....insa nu mai am elan si. putere sa mai merg la ei.Probabil ca voi incerca si o alta parere,si ma gandesc la dr Pastrama.Cum as putea lua legatura cu el.?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...