Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV CHISINAU


Recommended Posts

fetelor dar cum alegeti medicii la care sa mergeti, care sunt argumentele pentru care mergeti la un medic sau altul? scumpica, lieli si sofy-ral de ce l-ati ales pe pastrama? fetele care mergeti la mossin de ce ati ales pacest medic? si eu vreau sa fac fiv si momentan analizez piata, insa eu ma gindesc sa merg la medpark...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor!Nalbo eu nu pot sa zik de ce l-am ales pe dr Pastrama deoarece mi l-a recomandat cineva...pur si simplu am vb cu el la tel...am mers la chisinau pt a discuta,mi-a dat toate detaliile,am vb cu sotul si in jumatate de ora ne-am si hotarat cand incepem procedura.ne-am aruncat oarecum cu capul inainte,dar nu imi pare rau.sunt fff multumita de dumnealui.Nu stiam nimik de clinica si nici de medic.tu te poti interesa mai intai si apoi hotarasti impreuna cu sotul unde faceti.multa bafta iti doresc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!eu am avut recomandari de la alte prietene....dar cum am mai spus fiecarr reactionam in felul nostru la tratament,si problemele sunt diferite....m-a incantat si clinica nou deschisa...ma speria ideea de spital de stat...mai ales la Chisinau...nu mai citisiem decat despre Gladun...care era mai tanar decat Moshin,si amzis eu fara atat de multa experienta....insa am dat gres in alegerea facuta....asa ne este scris sa tragem
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Insa cand am ajuns prima data la Moshin....m-a tratat foarte bine....am facut 3 luni analize...am facut histeroscopie....am facut operatia de clamare de trompe....nu m-a bagat direct in fiv....si apoi sa verifice,lucru care l-am apreciat la momentul.respectiv....si acum inca mai fac teste...ca sa isi de-a seama ce anume nu a mers...ptca toate analizele sunt ok...insa eu doresc si o alta parere...pt ca am senzatia ca ceva ii scapa....si nu stiu ce.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Insa cand am ajuns prima data la Moshin....m-a tratat foarte bine....am facut 3 luni analize...am facut histeroscopie....am facut operatia de clamare de trompe....nu m-a bagat direct in fiv....si apoi sa verifice,lucru care l-am apreciat la momentul.respectiv....si acum inca mai fac teste...ca sa isi de-a seama ce anume nu a mers...ptca toate analizele sunt ok...insa eu doresc si o alta parere...pt ca am senzatia ca ceva ii scapa....si nu stiu ce.

Ziceai ca ai vrea o consultatie la Pastrama, ai reusit sa-l contactezi? si care e parerea daca da.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut fetelor, din pacate fac si eu parte din categoria celor care apeleaza la fiv in speranta sa devina parinti. Recent am facut fiv la Chisinau si nici nu pot sa clasez rezultatele nici ca fiind pozitive si nici negative. S-au prins ambii embrioni ce au fost transferati, insa unul s-a pozitionat in uter (ca apoi sa nu mai evolueze), iar celalalt in trompa dreapta care s-a dezvoltat bine mersi pina la 6 saptamini, suficient ca sa-i vad inimioara si peste 2 ore sa fac laparascopie sa mi-l scoata  [V]. Desi ma simteam destul de rau inca de la 10 zile dupa transfer, ceea ce inseamna dureri destul de puternice citeodata nici pe picioare nu puteam sa stau si singerari, medicul imi spunea sa nu imi fac griji ca pe toate le doare si nu stiam la cine sa apelez, de la cine sa cer un sfat, de fiecare data cind sunam  medicul parca imi dadea cineva cu ciocanul in cap...off.

    Voi ce ma sfatuiti sa mai apelez la acest medic sau mai bine sa caut altul. Nu-l invinuesc pentru ceea ce mi s-a intimplat, insa cred ca daca ar fi fost un pic mai atent nu treceam prin tot ce am trecut, adica laparoscopie cu inlaturarea trompei. Fetelor va rog muuuult un sfat, sunt debusolata complet!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...