Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV CHISINAU


Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor. Zilele acestea mergem la un consult la Medpark. Puteti sa-mi spuneti cat costa o consultatie de Z2 cu ecografie la dna Diana Al Faraj?

Vrem sa mergem cu masina si am vrea sa stim daca la Medpark gasim loc de parcare si daca ne puteti recomanda in zona un loc in care se mananca bine, cu specific traditional.

Va multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Medpark și pot răspunde tot eu la întrebări, poate o să ajute pe cineva: - este parcare amenajată pt clienți - în clinică există acces gratuit la internet - prima consultație pt FIV nu se plătește

- se poate plăti cu cardul

Cât despre Dna dr Diana Al Faraj, am rămas plăcut impresionați (trecând peste așteptarea de o oră și jumătate) prima consultație a constat în chestionarea partenerilor, consultarea amănunțită a istoricului analizelor, o ecografie endo, discuții despre FIV, răspuns la toate întrebările avute și ne-a înmânat un exemplar de contract (toate acestea au fost gratuite).

A rămas să studiem contractul și să o întrebăm tot ce mai avem nevoie să știm. Prețul FIV-ului este 60.000 MDL, aprox 2750 euro. Acest pachet include tratament, monitorizări, recoltare, fertilizare prin ICSI, transfer și câteva analize, inclusiv primul beta HCG. În luna August tot personalul clinicii este în concediu. Per total, am rămas cu o impresie bună atât despre doctor, clinică cât și de strategia de business a turcilor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Se pare că nu prea este activitate pe acest topic, eu totuși insist :-).

Am făcut stimularea, totul a fost ok: 29 foliculi, 14 ovocite mature, din care s-au fertilizat și congelat 10. Dna dr mi-a spus că am făcut un pic de hiperstimulare și îmi recomandă transfer peste o lună. N-am fost încântată, dar dacă așa a spus, așa facem.

Am revenit în Octombrie pentru transfer: au decongelat 3, au implantat 2, al treilea n-a supraviețuit în eprubetă.

În z12 după ET am făcut testul BetaHCG și a venit minunea: 547. Dna dr a zis că s-ar putea să fie gemeni. :-)

Abia aștept următorul consult săptămâna viitoare să văd să fie totul bine. Vă pup și vă îmbrățișez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Pe 14 am născut prin cezariană doi îngerași micuți: băiețelul 2250g, fetița 2600. Sperăm ca maine, pe 21 sa ne dea drumul acasă.

Vă doresc din toată inima să vă țineți în brațe copiii mult așteptați. Dumnezeu să vă ajute.

Vă pup și vă îmbrățișez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe 14 am născut prin cezariană doi îngerași micuți: băiețelul 2250g, fetița 2600. Sperăm ca maine, pe 21 sa ne dea drumul acasă.

Vă doresc din toată inima să vă țineți în brațe copiii mult așteptați. Dumnezeu să vă ajute.

Vă pup și vă îmbrățișez.

Maryls la Medpark ați făcut FIV|? cum a fost experiența? ms

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Experiența FIV-ului la Chișinău (Medpark) a fost la superlativ. Dotări și servicii occidentale. Dna dr Diana Al Faraj, un OM de nota 10, toată stima și aprecierea. Dacă ar mai fi cazul de alt FIV, tot la ea ne-am întoarce cu mare drag. Recomand din tot sufletul. [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...