Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV CHISINAU


Recommended Posts

Buna fetelor, eu sunt noua aici si citind povestile voastre nu stiu ce sa cred si ce sa fac in cazul meu. Am facut si eu ICSI, luni pe 28.08 a fost transferul de embrioni. De atunci stau numai in stres, visezi noaptea tot felu, dorm rau. Mi-au fost transferati 2 embrioni, unul in stadiu 7 si celalalt in stadiu 4 de formare.(a 3 zi de la extragere de ovule). De 3 ori pe zi introduc ovule de progestan, astazi trebuie sa-mi fac o injectie de Brevactid 5000. Citind pe aici ca unele dintre voi aveti simptome,dureri, nu stiu ce sa cred. Eu nu am nimic! O fi de rau sau de bine numai Dumnezeu stie! Am inceput sa-mi masor temperatura bazala care e 37.1, desi citisem ca ar trebui sa fie mai mare. Offf, e grea asteptarea. Sunt in Germania si aici mi-am facut procedura. Felicitari pentru cele care au reusit sa invinga infertilitatea si tin pumnii pentru noi care inca mai speram!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 471
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai merita FIV in Chisinau ? A mai fost cineva de curand ?

 

Noi, am fost la Repromed, la o Dna Dr dar nu am fost foarte multumiti. Prima intalnire, s-a vorbit, dar am fost repeziti, nu a avut rabdare prea multa si am inteles ca este mai bine la MedPark.

 

La MedPark mergem in septmebrie la Dr Diana Al Faraj. Din ce am mai cautat ar fi cu mult mai bine aici.

 

Au rezultate mai bune sau este mai bine in Chisinau decat in Bucuresti in prezent ? Nu inteleg, daca sunt medicii atat de buni in Chisinau, de ce lucreaza pe salarii mult mai mici si nu pleaca in strainatate sau nu vin in Romania ?

 

Sunt ceva retineri cu Republica Moldova. Daca dupa procedura, i se face rau sotiei, pe unde mergem in tara straina ? Si procedurile sunt standard, se fac la fel ca cele din Romania ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...