Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Observator DC la referendum


Recommended Posts

Unii vor vota maine, altii nu, stiu ca exista si site-uri oficiale unde pot fi raportate neregulile, dar hai sa avem si noi coltisorul nostru aici unde sa povestim intamplari dinaintea sau din timpul scrutinului, la care am fost direct sau indirect martori. Pentru ca oficial campania s-a incheiat (desi in mediul virtual nu ne impiedica nimeni sa o continuam), hai sa ne limitam la a povesti despre neregulile care le observam, si sa nu mai politizam pro sau contra suspendare. Teoretic ambele tabere pot forta nota (fie aducand cu forta, fie impiedicand sa voteze) si eu cred ca toti ne dorim un vot corect. Am rugamintea sa incercam sa povestim doar ce vedem/auzim noi, fara sa preluam calupuri de nereguli povestite de altii (daca chiar e vreo frauda majora descoperita de altii care ne atrage atentia, ne limitam la un link). PS: pentru cei care vor sa ia atitudine oficial: - Linia tel-verde cu acces gratuit 0800.070.100 pusa la dispozitie de Asociatia Pro Democratia. Linia va functiona sâmbata între orele 8 si 20 si duminica între 7 si 23 si poate fi accesata la nivel national din retelele Rom-Telecom, Orange, Vodafone ti Cosmote - Linia tel-verde cu acces gratuit 0800.800.407 pusa la dispozitie de Ministerul Afacerilor Externe pentru cetatenii români din afara granitelor. Va functiona de pe 27 iulie pâna luni 30 iulie în regim de permanenta; - Online pe site-urile www.alegericorecte.ro sau www.referendum2012.crowdmap.com. Aceste platforme permit marcarea neregulilor si fraudelor pe o harta interactiva, posibilitatea de a încarca fisiere audio, video sau imagini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca vei avea exact ce iti dorest: o lista luuuunga de raspunsuri cu tot felul de nereguli, eventual povestite inainte de a se intampla ... sau auzite pe la colturi. Prezentati dovezi, poze, filmulete, inregistrari. Dar stai, daca voi nu mergeti la vot, de unde ati putea stii daca s-a respectat legea sau nu? Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ellinia Dar stai, daca voi nu mergeti la vot, de unde ati putea stii daca s-a respectat legea sau nu?
Ei na... PD-istii nu merg la vot dar vor da tarcoale salilor de votare... [:D][:D][:D] Mai o barfa, mai o piedica pusa unei babute USL-iste, ce mai, sunt multe de facut "la fata locului". [:D] (pariu ca PDL-istii care boicoteaza referendumul vor fi cei mai vocali dupa vot ca s-a furat, ca s-a dres...?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, ma, nu au voie pedelistii nici la fata locului, nu mai sunt nici camere nu mai sunt nici observatori, nu mai sunt nici autocare de inchiriat, nimic. [:-@] Iti dai seama o sa faca lanturi umane ca sa impiedice bietele babute useliste sa voteze [:-@][:-@][:-@] [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai dar observatorii astia se duc sa presteze ca asa le-a plesnit lor in dimineata votarii...adica eu maine dimineata ma trezesc si in timp ce rasucesc capacul tubului de pasta de dinti, ma strafulgera ideea..."aaaa ce tare, azi ma duc sa ma dau observator la sectia de votare.... nu sa votez ca e dreptul meu sa nu votez,,,dar e musai sa verific ordinea si corectitudinea personal si de la fata locului"...ma duc si anunt de la usa..."io nu am alta treaba cu voi, decat ca am venit sa va observ"...si ca mine mai vin 50....ups....aha..e rost de tipat ca din gura de sarpe "sariti, dictatorii si tiranii, asupritorii poporului, care nici sa observam nu ne lasa".... ca presupun ca totusi exista un regulament si nu poate oricine stea cu ochii cascati in sectia de votare ore in sir... pe strada nu cred ca ii i-a nimeni la intrebari...dar daca printre ei vin si aia care vor avea treaba sa se "bage" in vorba cu ai de merg la votare...ca nah, doar s-a decis ca merge la votare doar al de e pentru suspendare...deci taberele vor fi clare..cei ce observa strada sunt impotriva suspendarii - cei ce intra sa voteze sunt pro suspendare...rost de incaierare ...ce western meserias... si nici nu mi-am verificat stocul de popcorn.... Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca Mikky si-a dorit sa se discute ceva la subiectul asta, dar haideti sa vb aici ce se intimpla azi si rezultatele de la BEC. Deci pina la ora 10 prezenta este de 9%. Nu-mi dau seama daca e mult sau putin. Judete cu prezenta mare la vot: Vrancea - 15,28% Mehedinti - 14,41% Teleorman - 13,82% Braila - 12,60% Olt - 12,28% Judete cu prezenta mica la vot: Harghita - 1,72% Covasna - 3,94% Satu Mare - 4,27% Bistrita - 5,18% Salaj - 5,27% Ce cred eu: judetele rosii au iesit masiv la vot. Iar ungurii se pare ca nu voteaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...