Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 167


Recommended Posts

Buna fetele,

 

Mi-e dor de voi, am ratat atatea evenimente..

Vreau sa urez [s] fulgusorilor sarbatoriti Maysaa, David, Maya, Annabelle, Gabriela, Andrei, Mateo, Dominic, Danut, Vlad, Janisz si Melindaid="red">!! sa fiti sanatosi puilor si sa va bucurati de toate frumusetile vietii!

 

Am pierdut sirul, inteleg ca si Dankutza asteapta un bebe [olala], eu momentan nu prea imi fac curaj in acest sens...

 

Va pupacesc pe toate, o sa incerc sa mai citesc paginile din spate si sa revin!

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

[vampa]Mami de toddler nazbatios [bonjovi](08.12.2009)id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dupa o indelungata absenta, va salut din nou.

Ce spuneti, reanimam forumul?

Citind acest ultim capitol mai ca imi doresc si eu sa devin mama pentru un al doilea copil, dar .... mai astept.

Le felicit pe cele „ramase grele" si celor care au nascut le urez un trai fericit alaturi de copiii lor.

Oana merge la gradinita, este rafatata. Mama o cocoloseste iar tata o struneste. Mai are raceli, dar nu a fe ce ingrijoratoare ca cele din perioada caminului. A fost internata in septembrie in spital, imedia dpa ce am fost la salina de la Slanic Prahova. dar acum sntem bine, ne pregatim de mutarea la bloc pe timpul iernii. Nu mai vreau sa stau la tara unde incalzirea se face cu soba, se incalzesc doar camerele unde sunt sobe amplasate iar restul .... Probabil ca si de aici desele raceli.

La gradinita canta, se joaca, dar in cele mai multe cazuri da semne de fata razgaiata care nu vorbeste si nu se joaca decat atunci cand vrea ea.

Saptamana asta ne-am intors dintro scurta vacanta la Barcelona unde s-a jucat cu verisoara ei (ii ducea dorul din vara de cand a plecat) si a fost in plimbari multe si frumoase. I-a placut cu avionul foarte mult si la doua zile de la intorcere deja spune ca vrea inapoi in Spania la Amalia si la matusa Gabi.

va rog cateva sfaturi: Cum trec de la starea de „mama indulgenta" la mama care struneste copilul? Deja simt ca-mi scapa de sub control si mai tarziu poate ca voi regreta.

 

Sper sa va vad mai des pe aici.

Pupici

 

Mama cu program prelungit

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,fetelor[flo]

 

N-am mai scris de atata vreme incat nici nu stiu cu ce sa incep;imi pare rau ca am ratat atat de multe evenimente frumoase:le felicit din toata inima pe fetele care vor deveni din nou mamici(Dankutza,Simina),pe cele care sunt deja mamici ptr. adoua oara(Ramona,Monica)si pe toti fulgusorii care au pasit in cel de-al treilea an de viata si le urez acomodare usoara la gradi si cat mai putine raceli/otite/laringite and so on...

 

si ptr.ca azi e ziua lui Santi:ii urez "live" un calduros la multi ani si sa ajunga cat mai repede sa petreaca momente de vis in noua casuta!!! monis,sa va traiasca feciorul si sa va bucurati de el la fel ca in prima zi cand a venit pe lume[pup]

 

 

va pup cu mare drag pe toate..(.un[pup]special ptr.Shtephy)

 

p.s va multumesc tuturor celor care v-ati amintit de noi si nu numai...

 

sper sa ne mai auzim in viitorul apropiat...pana atunci va doresc toate cele bune !!![flo]

 

miany

fericita mami de DAVID ANDREI

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[bum]

 

LA MULTI ANI![/id="size4">b]

 

David Andreiid="blue"> de Miany,

Maya Andreeaid="red"> de simina_kin,

Andrei Nicolasid="blue"> de cory B,

Dominic Andreiid="blue"> de RamoC,

Maria Andreeaid="red"> de Alinutza,

Dragos Andreiid="blue"> de Alinush,

Remus Andreiid="blue"> de raluci,

Liviu-Rares Andreiid="blue"> de magda,

Dragos Andreiid="blue"> de gabitza

Andreiid="blue"> de angi_san,

Matei Andreiid="blue"> de ralu-seby,

Robert Andreiid="blue"> de crissa,

 

LA MULTI ANI, RUXANDRAid="red"> de Ramonika

 

La multi ani, Dankutza.id="red">

 

 

 

 

Cristina [mamica] , Andrei Cristian [bonjovi], 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare fetele[flo]! inteleg ca sunt prima pe 2013[alcool]?!

 

Banuiesc faptul ca mai toate sunteti prinse cu serviciul, gradinita si treburile casnice.

Vorbind de gradinita, as vrea ca din toamna sa il inscriem si pe Matei la gradi. Ar fi minunat daca m-ati putea ajuta cu cateva recomandari, sectorul 1 si 6, de preferat o gradinita particulara. de cateva zile tot googlesc si ca peste tot pareri pro si contra, nu prea stiu incotro s-o iau..

Multumesc mult![pup]

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

[vampa]Mami de toddler nazbatios [bonjovi](08.12.2009)id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...