Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Psiholog pentru terapie cognitiv-comportamentala


Recommended Posts

Buna, ati putea sa-mi recomandati un psiholog competent in Bucuresti care face terapie cognitiv-comportamentala? Am primit cateva nume, am cautat pe net, insa sunt indecisa. Daca a facut cineva genul acesta de terapie pentru anxietate, mi-ar prinde bine niste sfaturi si recomandari. Multumesc [flo] "Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Iarina, pai daca ai deja cateva recomandari, cele pe care eventual le vei primi aici tot recomandari vor fi, deci tot va trebui sa alegi terapeutul tau [:)] E firesc sa fii indecisa. Incearca sa alegi unul din ei, mergi la o prima sedinta si vezi cum te simti. E important cum realtionezi tu cu terapeutul. Unii schimba 2,3,4 terapeuti pana ajung la cel potrivit lor. Multa bafta! -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladyj recomandarile sunt prietenii unor prieteni sau cunostinte, nu de la cineva care a facut terapia asta. As fi vrut recomandari direct de la cineva care a facut, asa , cu tot felul de cunostinte, parca n-am incredere. Stiu ca e nevoie de "chimie" in relatia cu psihologul, dar parca nu mai am rabdare sa tot verific si nici timp, in sensul ca trebuie sa-mi controlez cat mai repede anxietatea asta si mai ales trebuie sa invat cum. "Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ti-o recomand cu mare caldura pe Daniela Ploesteanu, este psiholog la Policlinica Titan si are si in privat cabinet. Este un psiholog f empatic si suportiv, iar terapia pt tulburare anxioasa se face in paralel cu o medicatie anxiolitica sau dupa cele 6 luni de incetare a medicatiei, pt ca terapia cognitiva se bazeaza pe principiul ca dispozitiile si reactiile noastre emotionale nu sunt direct conditionate de evenimentele vietii noastre, ci de analiza pe care o facem asupra lor; terapia cognitiva pleaca de la ipoteza potrivit careia, majoritatea trairilor noastre negative sunt generate sau amplificate de o atitudine nerealista, de o perceptie distorsionata a informatiilor care ne parvin, accentuandu-le caracterul negativ, si care sunt intretinute de un monolog interior neporivit, nerealist si descurajant. Telefonul ei : PM va rog Te pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui iarina
Buna, ati putea sa-mi recomandati un psiholog competent in Bucuresti care face terapie cognitiv-comportamentala? Am primit cateva nume, am cautat pe net, insa sunt indecisa. Daca a facut cineva genul acesta de terapie pentru anxietate, mi-ar prinde bine niste sfaturi si recomandari. Activeaza-ti mesajele private si anunta-ma ca sa-ti pot trimite telefonul "psiholoagei"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

psyche, nu poti trimit PM pana nu iesi de sub moderare, adica sa scrii 12-14 mesaje pe forum. Mai e varianta mailului, daca iti da iarina date de contact
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...