Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin atatea , iar in ce priveste....(((.ce interogatorii,ce suspiciunii ce neincredere...))) au avut altii grija de noi au excrocat destul si au profitat de sistem iar noi platim "les pots casser" pfff .

N-am inteles ai mais trait in Franta si te-ai dus pe alte taramuri , iar acuma te intorci din nou pe aicia ? Ce cetatenie ai ?

...Pacat ca nu te-ai oprit la o cafélutza cand ai trecut pe langa mine [bicla]

 

 

Aileene...Alexandre...(22-sept'99)

amintiri

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Chunny ,cu abonamentul de la free la 19.90€ poti folosi mobilul cind esti in strainatate!! tarifele sint afisate pe site-ul lor free.fr!

Aileene,daca dovedesti ca mama ta nu se poate descurca singura in ro ,o poti lua in charge!Stiu ca o fata de pe forum,Otilia,l-a adus pe tatal ei aici,dar nu stiu formalitatile.

Carmaw,in ce oras vrei sa inchiriezi?

 

Corina si Anna nazdravana!![hop]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina , multumesc de raspuns , nu am idée cum sa pot sa dovedesc decat printr-o scrisoare pe onoare ma gandesc dar nu stiu daca este valabila , un lucru e sigur , e f departe de tot restul familiei si nimeni nu are posiblitati sa mearga atat de des cat ar trebui la mama ca s-o ajute cu cumparaturi samd...iar mama are probleme cu genunchii ar trebui operata si pusa proteza de genunchi , sunt disperata si nu mai pot de mila ei , nu as vrea s-o pierd , nu e capabila nici sa se deplaseze prin casa ei dar mai sa se duca la cooperativa din sat sa-si schimbe butelia si sa-si faca cumparaturile necesare , iar vecinii sunt fiecare cu problemele lor , mama nu poate sa le ceara nimic e prea simtita ca sa deranjeze pe cineva , mai bine nu mananca [:(]

 

Aileene...Alexandre...(22-sept'99)

amintiri

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina..trebuie sa inchiriez linga spitalul cardiologic din l

LOOS pe linga LILKE dep 59

Pt ca pot in orice secunda sa mor...deci trebuie sa fiu linga spital...sigur eu nu vreau sa cred...am fluturi in cap...dar realitatea asta e...cu o cardimiopatie si cu o inima ce lucreaza 20%

Astept sa ma trezesc din cosmar si sa nu fie nimic adevarat[q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aileene,poti dovedi cu certificat medical ca are probleme de sanatate si nu se poate deplasa singura,pe urma o declari la caf ca o iei in charge ! ma uit un pic pe la legi si iti spun daca gasesc ceva!!

Carmaw,imi pare rau!! esti cumva in asteptare de transplant?

pup

 

Corina si Anna nazdravana!![hop]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Corina
Aileene,poti dovedi cu certificat medical ca are probleme de sanatate si nu se poate deplasa singura,pe urma o declari la caf ca o iei in charge ! ma uit un pic pe la legi si iti spun daca gasesc ceva!!Carmaw,imi pare rau!! esti cumva in asteptare de transplant?pupCorina si Anna nazdravana!![hop]
align="right" id="quote2">Nu m au pus pe lista de transplant....inca:(:(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Corina
http://vosdroits.service-public.fr/F12017.xhtmluite ce zice legea! eu cred ca daca dovedesti ca o poti intretine nu e nici o problema!Da un telefon si la prefectura de care apartii!!Bafta!Corina si Anna nazdravana!![hop]
align="right" id="quote2">Buna,Pot sa te intreb daca stii ceva despre accesul acestor persoane la servicii de sanatate?Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...