Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ete ce se mai invioreaza subiectul!

 

Aileen...ma bucur sa te revad. Adu-o pe mama ta aici, apoi mergi la asistenta sociala de care apartii, voir CAf si spui ca vrei sa o iei in charge. ai dreptul atat timp cat este ruda de gradul I si tu ai servici, deci esti asigurata social. Dureaza putin cu dosarul dar e ok. Cunosc persoane care au facut-o deja, dar nu am intrat in detalii.Deci se poate.

 

Eu snt ca si oLo, dar eu dau cu "flit" scurt celor care nu intzeleg diferentza intre roman si rrom. Cine vrea detalii, spun doar ca rromi nostri sunt comme leurs manouches deci popor migrator. Cei care au ceva dans le crane stiu, cei ce nu au...nu pierd timpul.

 

Iulia bine ai venit aici pe forum. Cat despre faptul ca esti singura eu zic sa nu te stresezi prea tare. Nu ai pe cineva din familie sa vina sa stea cu tine putin. Vad ca ai flacau mare, deci e ok.

Despre prietenii...eu zic sa nu ai asteptari de la nimeni cu nimic, prietene ai sa-ti faci la vara cand ai sa-l plimbi pe bb in parc. Asa vei socializa mai mult.

 

Intelectuali- categoria asta socio-profesionala nu face parte din vocabularul meu si nici din criteriile de frecventare. Eu socializez cu OAMENI, asa nu sunt dezamagita. Mi-am luat si eu "palme" bune de la romani, ciar de la "prieteni". Dar continui sa cred ca exista si OAMENI[:D]

Curajsi nu mai stresa, OSAFIEBINE ai sa vezi!

 

Carmaw sanatate si curaj!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc de urari si ginduri bune[flo]

Voi semna vineri contractul...dar trebuie sa zugravesc pun parchet si bucatarie cu toate cele...deci as vrea sa dau de un romanas priceput...cum sa fac???

Pun un anunt??? Voi cunoasteti pe cineva caci voi fi singurica...omu sta la capre[:D]

Macar sa nu vorbesc singura prin casa[:D] stau in LOOS chiar la frontiera cu Lille

Am negociat prima luna gratuit....dar oricum costurile pt mobila de bucatarie vor ramine neacoperite....in fine e ceva si asa

Imediat ce semnez...am consultatie la spital.....ce viata tumultoasa ammm dom le[bang][bang]...nu am mostenitori dar fac case[bang]...ceva croaziere nu se lipeau de mine[q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Corina, mersi de pont. Am sa ma uit si eu in Auchanul de aici. Am niste vopsea din Ro de acum citiva ani.

 

Carma, daca vrei sa gasesti pe cineva du-te la comerciantii din cartier (brutarie mai ales), prezinta-te ca noua vecina, cumpara una-alta, simpatizeaza si intreaba daca nu conosc ei comerciantii pe cineva. Te mai poti uita si pe afisele puse tot la brutarie. Ultima solutie ar fi pages Jaunes.

 

Vacanta placuta la toate !

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui Mik
Corina, mersi de pont. Am sa ma uit si eu in Auchanul de aici. Am niste vopsea din Ro de acum citiva ani. Carma, daca vrei sa gasesti pe cineva du-te la comerciantii din cartier (brutarie mai ales), prezinta-te ca noua vecina, cumpara una-alta, simpatizeaza si intreaba daca nu conosc ei comerciantii pe cineva. Te mai poti uita si pe afisele puse tot la brutarie. Ultima solutie ar fi pages Jaunes.Vacanta placuta la toate ! Mik. id="green">
align="right" id="quote2">mik...multumesc de pont....chiar ca nu ma gindisem....fac si varianta asta...sper sa am noroc:):)[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Carmaw,ce mai faci? ai reusit sa gasesti pe cineva pentru lucrari?

?

Buna,deci o sa vina o amica de a mea din belgia cu cineva...aici mi s a dat adrese numere de telefon dar am sunat ,am lasat mesaj si nimic.....acum gata m am lasat in miinile amicei mele

Bucataria am montat o ,joi vine si masina de spalat cu televizorul nu stiu ce sa fac...deocamdata astept ptca in plus pensia mea va venii nu stiu cind....deci ma chipzuiesc si astept...acum am net si telefon de la Bouygue caci nu m am putut conecta la Free daca nu aveam conexiune

Acum o sa i au de la ei pachetul ala de 2 e...si daca totul ok ma dezic de Bouygue...care sunt scumpi...38e pt nelimitat telefon FIX in Franta si pe fixe in afara,internet doar casnic si televiziune

Am acceptat oferta lor pt ca Free ...e fizic inexistent in lille si nu aveam internet ca sa ma abonez

Am mai auzit diverse de ei...ca nu merge telefonul,ca nu sunt de gasit...acum nu stiu ...ma repet cu siguranta...la voi merge in continuare fara probleme FREEul?

Epenibil ca nu cunosc pe nimeni....dar vorbesc cu doctorii....ce sa zic cind citesti pe detaliile lor ca nu ma asteapta nimic stationar nu mi mai vine sa fac nimic

DA miine ma intilnesc cu o romanca jos palaria....si mai socializez si eu

Sa va spun cum aici la LOOS sunt bande de tigani care fura si cersesc...sa vedeti ce bine tunsi si hraniti sunt.....le as zice eu 2 dar mai bine tac

Cam atit trebuie sa fug sa mai i au niste materiale...mi am luat un carut de piata...si ma"fredonez cu el...

Pup gasca si scuzati mi logoreea....is nevorbita stiti:-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...