Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, am si eu o intrebare: unde pot face in Franta o procura mamei mele? Am nationalitatea franceza si româna, dar pasaportul românesc e expirat de mult, asa ca la ambasada cred ca nu vor sa mi-o faca. As putea sa-i cer unui notar de aici? Ar accepta sa-mi autentifice un document in româna sau sa-l fac in franceza si sa-l traduca mama in România? Sa ma duc la Gendarmerie, ca atunci cind dam procura pt alegeri? Multumesc anticipat! Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox...faci tu procura in franceza si te duci la un notar ptr autentificare....apoi in Ro ti-l traduce mama ta ! Eu asa am facut acum cateva luni( sora-mea mi-a trimis-o gata scrisa in franceza,eu aici am fost la notar ptr autentificare apoi tre sa-i pui apostila....si gata ! notar-5 euro apostila-5 euro [url="http://www.flickr.com/photos/9734044@N08/"]Jessica lui mami[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind ii multumesc lui Luxe pentru raspuns [flo]! In al doilea rind, marturisesc ca m-ati bagat in ceata cu apostila. Ce-i asta, o stampila? Cine o pune, notarul de aici? Stie ca trebuie s-o puna sau trebuie sa-l atentionez eu? Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox, eu mi-am facut pasaportul la consulat. De fapt am fost acolo cu pozele, nu stiu ce acte, si consulul a zis da domne, ea este, am completat niste hartii pe care le-am trimis in ro, si tata mi l-a facut acolo. Cu pasaportul vechi poti dovedi ca esti cetatean roman, deci cred ca e ok ... Eu am facut la primarie procura pt ridicarea cazierului. Am facut eu acasa procura, in francezza, si la primarie am semnat si aia mi-au autentificat semnatura, si cu asta basta. Nu am folosit niciodata apostila de Haga, aici pe forum am auzit de ea ... ____________________________ Vicky si Printzesone
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Gabyv si Mcoca! Apostila o vrea musai Primaria Bucuresti, sa fie pe procura, ca altfel n-o ia in considerare. Asa i-am spus si eu mamei, c-o fac la primaria de aici si-mi autentifica primarul semnatura, dar i-au cerut act notarial. Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...