Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)


Recommended Posts

'Neata!

Noi suntem foarte incantati dupa prima saptamana. Copii se poarta de parca ar fi in vacanta si merg cateva ore la o activitate distractiva [:D]. Am dat bani kk-lau la scoala (ca doar e gratuit invatamantul, nu?!), dar pana la urma important e sa se adapteze copiii si sa mearga cu drag, sa invete si sa isi vada de treaba.

 

Allexa, dar ce after scool este la sc. 3?? Ala particular din fata la teatru? sau care? Ma intereseaza si pe mine, ca idee, dar eu nu stiu sa fie after la scoala (organizat in scoala, nu particular).

Si de ce esti nemultumita de germana? Mie mi se pare o oportunitate super!! Eu as vrea sa invete ai mei o limba straina de asta care este foarte cautata in unele domenii de munca, dar se preda f, rar in scoli. Engleza stie toata lumea, franceza fac la greu in scoala. Dar sa stii germana e super-tare!

 

 

Noi suntem mega-stresati de mutare. Pana pe 10 octombrie trebuie sa golim ap. si sa ne caram, dar nici casa nu e gata inca. Va fi foarte interesant [bang]. Daca aveti experienta si ceva sfaturi legat de cum sa organizez mutarea (pus in cutii, saci, carat, organizat etc, etc), va rog sa imi spuneti. Orice idee ma ajuta.

Aaa! si daca stiti cumva, recomandati-mi si mie o persoana care se pricepe la reparat usi de interior (un tamplar!?). Am o usa in ap. care nu se inchide si care pe mine nu ma deranjeaza, dar doamna care a cumparat a solicitat express sa o repar pana plec. Si eu nu stiu pe nimeni care se pricepe.

 

 


Am marfa la bazar umanitar DC id="red">

 

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alexa, si mie mi se pare super fain ca invata Razvan germana! Eu as fi vrut sa-l dau pe Stefan la scoala nr. 2 doar ptr ca se face germana acolo... Unde e gradinita nr. 9? E distanta mare? E in spate la scoala nr. 12? Daca e asa nu e chiar foarte mare distanta, o sa fie distractiv pentru ei, daca privesti lucrurile asa...

Laura, eu m-am mutat de atat de multe ori incat mi-e groaza cand ma gandesc [:D]. Pune liste sau scrie pe cutii cu markere ce e in fiecare cutie/sac, etc. Tamplar bun nu stiu sa-ti recomand, imi pare rau. Spor la strans lucruri!

Carmen, ma bucur ca ai dat pe la noi! Sarcina usoara in continuare!

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neataaa!!!

Poftiti la o cafeluta buna, de ziua Laurei!

La multi ani, draga prietena, sa fii fericita mereu, ca iubita esti! Sa ai o zi frumoasa, alaturi de toti cei dragi! [pup][flo]

 

Adina, dar chiar e tare sa faca germana! Cred si eu ca esti stresata, dar gandeste pozitiv. Daca lui ii place, e ok! hai, c-or sa se rezolve toate, cu rabdare! [pup]

 

Nu ma mai lasa Ade sa scriu! O zi faina!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Azi, va invit eu la cafea, dar si la ceai, ca acum daca tot s-a racit un pic afara, merge numai bine. [cafea]

La multi ani, draga Laura!id="red">id="size4"> Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun![s][s] (Scuze de intarziere.)

Alexa,zic si eu la fel ca celelalte fete: e foarte bine ca invata Razvan , germana. Engleza o stie toata lumea si o sa o stie si el, oricum. Iar de la gradinita 9 si pana la sc 3 e ff putin de mers. Stai linistita! Tu stii ca Ana a facut singura naveta Piatra-Bistrita, din clasa I, nu? Trebuie sa ai un pic de incredere in el si sa nu mai fii chiar atat de protectoare. [pup]

Lora, multumesc!

 

 

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si [gravi]

 

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

La multi ani Laura!id="red"> Sa fii sanatoasa! Scuze de intarziere, dar cum intru rar sunt in urma cu evenimentele!

Alexa, de la gradinita 9 pana la scoala 3 e foarte putin de mers si daca e in clasa la Anca Manolescu sa fii fara nicio grija, e cea mai responsabila si protectoare persoana pe care o cunosc.

Anul trecut a fost educatoarea lui Robert si noi plangem dupa ea. Asa ca stai linistita.

 

Aurora [mamica] de baietel [hagi]neastamparat si nazdravan Robert Matei si [gravi] cu [baietel]

 

Robert Matei

 

Pozici

Mateut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

Incep prin ai ura La multi ani Laurei, chiar daca mai tarziu. Sa fii sanatoasa, iubita si tot ce-ti doresti.

La noi a inceput gradi, in prima saptamana a fost ok, dar de 2 zile cam boceste dimineata sa nu o duc la gradi. La pran mai maraie la somn, in rest e ok.

Mi-a zis educatoarea ca nu stie sa mestece si ca tine mancarea in gura, iar azi am luat-o acasa ca ii curgea un pic nasul.

Eu caut o rochie de seara nici prea scumpa pt o nunta si nu gasesc sau mai bine zis ce este in oras is super naspa.

Va pup si va doresc o saptamana minunata.

 

Ramonaid="purple">[mamica] de maimutel [fetita]Dianaid="purple"> (20.07.2009)

maimu diana[bis][bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

O cafea fierbinte ca vad ca trebuie sa va treziti din somn! [:D]

 

Cum e dupa doua saptamani de scoala? Pe noi deja nu ne mai lasa nici in curtea scolii, trebuie sa ne oprim la poarta... In rest totul merge bine, incet, incet, intram in normal.

V-am pupat, un wk placut!

Sa va odihniti bine, poate saptamana viitoare o sa fiti mai vorbarete![pup]

 

Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...