Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Puisori de mai 2003 (9)


Recommended Posts

Parpalak traiasca delegatiile da io prea curand nu mai prind si nici concediu nu am pana la final de august. Si atunci om vedea cum sunt finantele. Insa de dormit as dormi si eu da nu mi se arata. Iar am  impresia ca am intrat in zona gri. Bine ca mai avem numai o luna de scoala. De la anul la noi va fi greu ca va avea D program scurt si va veni acasa mai devreme si ar trebui sa isi faca singur lectiile pana ajung eu. Refuz sa ma gandesc ce ma asteapta.

 

Si cum tot eram eu foarte "vesela" s-a gandit si F sa raceasca. Asa am un chef sa o luam de la capat dupa ce numa o luna am fost bine... de nu va inchipuiti.

 

Fetelor si aici ploua. Vreme depresiva.

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aalina, iti doresc sa se fi insanatosit pruncu' pina acuma si sa nu fi dat si la altii (asa cum au ei bunul obicei.. [:)])

Vremea si la noi e bizara, am avut saptamina trecuta temperaturi intre 2 si 12 grade, de ziceam ca vine iar iarna. Acu'i frumos... (sa nu zic intr-un ceas rau.. [:)])

Zilele mele de luni nu sint cele mai stralucite, sa ma laud cu ele si la altii, dar azi a fost o zi exceptional de timpita pentru 4 din angajatii nostri. Cum s-au trezit c-au ajuns la servici au si fost concediati. Scurt. Unde faceam eu matanii pina acuma ca am prins o firma non-profit, unde sint oameni care lucreaza de 20 de ani, uite ca oamenii aia au fost scosi pe tusa fara nici un fel de ceremonie... Bine, nu toti, au mai ramas citiva. Au mai fost zburati cite unu', au mai plecat de buna voie cite altii in anul asta jumate de cind sint la ei, dar niciodata 4 deodata... Nici n-am inteles prea bine ce s-a intimplat. Ori nu faceau treaba exemplara, ori erau platiti prea mult (!!!???) Nu stiu cum e pe la voi, dar p-aicea se strica dispozitia intregului colectiv cind se intimpla chestii din astea... O gramada de oameni acuma se intreaba daca ei or sa fie urmatorii... :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe al mic l-am parcat la tara iar pe cel mare il plasez maine in excursie cu clasa. M-am laudat ca o luat D bronz la concurs? Daca nu, nu ii bai ca ma laud acum.

 

 

Cam ce zici tu acolo traieste al meu de ceva vreme. Tot la 3 luni la ei are loc decimarea. Fara logica se fac listele si la ei. El inca sta linistit dar i s-a marit volumul de lucru.

La noi se sta de ceva vreme cu sabia fara sa ne anunte concret ce va urma. Cam intr-o luna ar trebui sa se hotarasca ceva. Dar stresul asta nu pot sa zic ca ma duce la extaz.

Asa ca... la toti ni'i greu.

 

Sanatosi sa fim. Zic! [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maica, sa-ti traiasca amindoi si felicitari si sa ti se urce la cap si sa plesnesti de mindrie si cind i-o fi mai rau asa sa-i fie [:)] Pupici infocati din Canada.

 

Cu sabiile si decimarile e greu pina te obisnuiesti, ca si aia din Beirut traiesc bine merci si'n zi de azi... Io taman ce ma dezobisnuisem...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baai, m-ati zapacit cu forumul asta, sa-mi prind urechile nu alta. Intrasem mai intai sa citesc si am realizat ce demult n-am mai scris. Am ratat chiar perioada aniversarilor si sper sa-mi acceptati urarile intarziate de La multi ani puisorilor si sa ne traiasca sanatosi si fericiti!

Si multumesc pentru urari, am vazut ceva mai in spate dar nu am reusit sa citesc cred ultimele 2-3 pagini. Sper sa reusesc sa recuperez.

Ma uitam stramb cine o mai fi si DanaMan de unde a aparut acum dupa 10 ani de cand suntem un club aici dar m-am prins ca e DanaMario ca a adus vorba de Dorian  si asa am recunoscut-o. Apoi m-am speriat ca nu puteam sa ma loghez cu vechiul id si parola si am crezut ca trebuie sa o iau de la zero cu alt cont de nou venit. M-am logat cu adresa de mail si a trebuit sa resetez parola ca nu mi-o recunostea pe cea veche.

Noi suntem cam ocupate, de cateva saptamani parca abia imi trag sufletul. Nu stiu cu ce imi umplu timpul dar am impresia ca pierd controlul propriei vieti. Evenimentele se precipita, Alexa a incheiat scoala, mai mult eu am avut niste sentimente amestecate de usurare+ingrijorare si tristete. Ea nu prea realizeaza cat de important e momentul in viata, ca acum chiar poti sa spui ca s-a incheiat copilaria si incepe maturitatea. Adevarul e ca a si avut un colectiv foarte unit, nebun si copilaros. Era o distractie la ei acolo... frumos colectiv care merita regretat. Acum 10 zile a avut balul, saptamana trecuta a avut Ultimul clopotel, iar sambata festivitatea de absolvire la care am participat si eu cu emotii si cateva lacrimi... Acum burta pe carte inca o luna si hopul cel mare BAC-ul.

Ilinca a cam obosit cu scoala, engleza si dansul, dar mai ales scoala ii da batai de cap. Nu-i mai arde, nu mai are chef, abia asteapta vacanta. Luna asta avem si cu ea program incarcat, la scoala serbarea, la engleza examenul de absolvire, iar la dans concurs la Polivalenta, spectacol la RIN Grand Hotel si serbare-spectacol la Teatru Constantin Tanase. Toate costa bani si timp...

Va pup si ma duc sa citesc din urma si sa ma obisnuiesc cu noul format.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aalina felicitari binenteles ca merita sa te lauzi.

 

Dana_d da mi-au schimbat astia userul nu stiu de ce acuma ma logez cu adresa de e_mail . Nici mie nu-mi place forumul asta nou, mie nu-mi place chiar deloc.

 

Parpalak ce mai faceti? Hai ca mai avem un pic si gata cu scoala Noi incepind de duminica asta o sa fim in fiecare duminica vreo 2 ore prin padurea aia de linga voi pe traseele alea.

 

Alycia ce mai faceti Emotii mari cu BAC-ul ?

 

Noi asteptam notele de la scoala si rezultatele la concursuri sa vedem daca I-a vreo diploma sau cite diplome.

 

Simbata Joshua a cistigat primi bani din viata lui A avut un fel de job de o ora si l-au platit 25$.

A avut un interviu telephonic inainte l-au acceptat - a fost asa incintat.

 

Nu stiu ce sa zic de copii dar eu una am obosit tare nu-l mai urmaresc nimic ce face la scoala vreau doar sa ma plimb.

Peste vara nu-l mai pun deloc sa invete daca eu simt ca am nevoie de pauza sigur si el are.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...am tot sapat prin forum pana m-am prins si eu cum stau treburile...ca urmare am reusit sa pun si eu cateva poze.

Parpa...frumoase poze...sa-ti traiasca flacaul!

Aalina felicitari pentru bronz...inseamna ca v-ati facut cu un matematician in familie, e bine daca-i place si-l atrage matematica are multe obtiuni pe viitor.. Sanatate lui F!

Dana_d ce ati facut pana la urma ...ati aplicat pentru vreo facultate? Andrei a decis sa stea un an pe tusa...sa munceasca ceva prin Anglia si apoi sa se inscrie undeva...dar de la zis la facut e drum luuung. A avut ceva interviuri cu firme din Anglia dar contractele erau cam ciudate asa ca momentan a renuntat. Cica se concentreaza pe BAC...dar eu sincer am emotii...ca nu-l vad invatand mai deloc ....o sa vedem ce va fi pana la urma!

Dana Mario felicitari pentru mikul job...si pe unde aveti de gand sa va plimbati vara asta?

Daiopri..cum stai cu finalul de an? Fetelor din CA ce faceti cu ei pe timpul verii cand voi sunteti la munca? Aici se practica "cheia la gat"...si batutul mingii in fata blocului.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alycia, foarte frumoase poze, iar Andrei e frumusel foc, n-ai fete care stau la coada la usa? [:)] De Mircea, zic si eu ca Aalina: vaaaaiii ce-a crescut! [:)] (cind?)

 

DanaMan [:)] ce job, mai? O sa faceti tax return pt banii aia? [:)]

 

dana d, mai citesti din urma, mai, sau tot esti cu urechile in pioneze? Sau luna asta se pune la "pregatiri pt bac"? Apropos de jocurile de pe fb, dupa ce trec de un anumit nivel nu mai merg, mai, crapa incontinuu flash-playeru' si numa ma enervez, d-aia nu ma mai joc. Tot am incercat sa te prind sa-ti zic, da'ti zic aicea.. [:)]

 

Eu sint pe cale sa ma obisnuiesc cu forumul nou, ajuta cititul [:)] si pun activitatea la capitolul de dezmortit neuronu'....  Cica e sanatate curata [:)]

 

Daiopri, pe unde umbli???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[testoasa] aici aici, mai greu asa.

Am fost in vacanta cateva zile si am venit franta de oboseala. Mai nu stiu cand o sa mergem si noi pe undeva si sa lenevim [:-)))] Doar la all inclusive sa ne tina legati acolo ca altfel tot vrem sa vedem si ma vait ca nu mai pot si iar merg [il]

In alta ordine astept vacanta de la scoala. M-am saturat de dus/adus cicalit. Ne vine schimbul, bicu, si stai sa vezi "bucurie" pe mine in bucatarie, dar macar nu mai am de dus pe nimeni la scoala.

Acuma ma gandesc daca sa ii inscriu la inot sau nu ca problema peste vara e ca e in fiecare zi pt doua saptamani si stiu din trecut ca ma duc cu capul la chestia asta. [fri]

Greu frate cu activitatile astea. Bune de facut dar ar fi si mai bune de ar merge ei singuri. Nu mai zic ca al mic numai atata il auzi ca el vrea la inot [bib]

Si eu m-am mai obisnuit cu forumul, mai astept varianta de imprimanta si sunt multumita [:)]

Hai sa ma duc sa vad si pozele, daca mai nimeresc [:I]

Bafta la BAC si vacanta cat mai frumoasa la toata lumea (pupici) [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri nici mie nu-mi place sa merg zilnic la inot asa ca l-am inscris odata pe saptamana toata vara.

 

Parpalak joburile astea pentru copii sint pe la canalele de televiziune pentru copii.

Tax return nu facem [:-)))] dar eu imi faceam problem ca - I plateste cu cheque si nu aveam nici un chef sa- I fac cont la banca.

 

Aalycia  aici pe timpul verii se practica ambele variante stat acasa sau in tabere.

Ambele variante au avantajele si dezavantejele lor.

Joshua o sa se duca in summer campuri si 2 saptamani in tara.

Saptamana trecuta am aflat de o tabara romaneasca de religie - era asa interesanta si ieftina si era in USA. Dar acuma l-am inregistrat o sa o am in vedere anul viitor.

 

Abia asteapta acuma Numara zilele ca prima data se duce la un muzeu 2 saptamani.

 

 

Noi nu ne prea mai plimbam stam pe acasa ca vreau sa-l mai obinuiesc pe Joshua independent. Acuma simbata si duminica pleaca singur cu bicicleta cu "cheia la git"

 

Unde-s mai pozele alea la albume ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...