Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Puisori de mai 2003 (9)


Recommended Posts

Alycia ce faci cum stai cu moralul ? Am tot citit ca iar a fost scandal la BAC.

 

Daiopri ma duc sa-mi schimb sexul ?

 

Parpalak ce mai faceti ? Cum mai este Paul ? Joshua vrea sa se intilneasca cu Paul.

 

Dana_d voi ce faceti cu BAC-ul?

 

Aalina tot ocupata la service ?

 

Noi sintem in continuare in program de relaxare numai ca Joshua nu vrea sa plece pe nicaieri ca si-a comandat oua de triops (nu stiu in romana cum se numesc) si acuma sta numai acasa sa aiba grija de ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alycia felicitari lui Andrei. 8,16 este o medie foarte mare din ce tot citesc eu prin ziare cu BAC-ul asta.

 

Tare te-ai mai agitat si tu cu BAC-ul acum relaxeaza-te ca meriti.

De cind am copil inteleg si eu expresia "Numai mama sa nu fii" prin cite trecem.Dar e frumos sa ai copii altfel viata n-ar avea nici un sens

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Andrei!!

Danad voi?

DanaM, pai eu stiu asa cum vrei tu? [:)] Ce oua sunt acelea? La tine aud tot felul de minunatii [flo2]

Noi suntem bine, pe afara si noi ca e vreme frumoasa. Trece timpul asta ca nebunul [fri]

Aalina, cum mai se inteleg piticii?

Ai mei in general ok, dar cand se apuca cel mare sa se joace cu al mic mereu iese cu o boroboata [:-)))]

parpa, voi ce faceti?

[flo2] [flo2] la toata lumea

 

PS: Alycia am raspuns ceva, continuam;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de felicitari fetelor, acum ne-am linistit si noi si incet, incet, incercam sa facem ceva planuri de viitor...deocamdata e totul cam tulbure in mintea lui...vom vedea ce va hotara pana la urma...

Mircea trage mata de coada toata ziua, il mai las un pik si din august sper sa faca ceva la mate si romana sa nu uite totul pana in septembrie...in rest asteptam si noi concediul...mareaaaaaaaa...soarele....si valurile...

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alycia, felicitari si la mai bine! [:)]

"sea creatures " sau "sea monkeys" sint brine shrimp, adica crustacee de apa sarata. Traiesc in lacuri sarate p-aicea si sint delicatese pentru pestisorii de acvariu. Poti sa-ti iei de la magazinele de pestisori exotici, sau de la magazinele de specialitate cu grozavii pentru copii [:)] depinde deci de ambalaj [:)] E foarte interesant ca fac niste oua (care arata cam ca piperul macinat) care rezista ani de zile in conditii nefavorabile, din cauza ca nivelul lacurilor de apa sarata depinde de cit ploua in anul respectiv...

Noi am fost la Great Wolf Lodge 4 zile delong weekendul de Ziua Canadei, de ne-am plictisit zau de-atita apa si tisnitori.

Weekendul asta la fost la Science Ccentre, au expozitie de jocuri, abia l-am luat de-acolo. [:)]

Eu m-am procopsit c-o raceala groaznica, macar merge repede.. Ieri am fost cu nasul, azi cu tusitul si transpiratul. Sper sa fiu mai bine miine..

Imi cresc pisicutele si tre sa incep sa incerc sa le plasez. Dana, nu vrei o pisicuta pentru Josh? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Parpalak , pisicuta nu multumim pentru mine e prea complicat nu-mi dau singura bataie de cap.Cu crustaceele alea m-a convins ca era tocmai atunci la sfiirsitul anului si avusese note bune si nu prea mi-a venit sa-i zic nu dar altfel nu ma convingea.

 

Dar oricum Joshua nu vrea pisica acuma ma zapaceste cu un "lizard" .

 

In alta ordine de idei dati-mi si mie idei de cadouri cam ce sa le cumpar celor din tara.

Voua ce v-ar place sa va aduca cineva din Canada.

 

Daiopri parca tu ai fost anul trecur zi-mi cam ce I-ar interesa pe cei din tara sa le duc de aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna mamici si scuzati de intarziere.

Am trecut si noi bac-ul dar mai slab decat era asteptat si programat. A zbarcit-o tocmai la Romana care e punctul ei forte si cu care speram sa ridicam media. Oricum, asta e, a intrat la a doua obtiune tot la Edinburgh la Queen Margaret University. Facultate aproape la fel de buna ca prima doar ca e localizata in afara orasului si are totul intr-o locatie noua, camine, biblioteca, facultatea, sala de sport, , asa ca nu mai are motive sa se plimbe prin centru toata ziua si e si mai departe putin de viata de noapte (care o intereseaza mult spre ingrijorarea mea). Am luat si bilete de avion, plecam amandoua pe 6 Sept, eu pt 5 zile si ca sa-i duc al doilea bagaj si s-o organizez acolo la inceput unde va trebui sa cumparam vesela, lenjerie de pat, perna, pilota...

In rest, Ilinca a fost o saptamana in cantonament cu dansul si cu mamica la tara o saptamana. I-a placut mult in cantonament si la tara primele zile dupa care a inceput sa-mi bazaie la telefon "vreau acasaaa". Apoi am inscris-o la 10 sedinte d einot care i-au placut mult si a invatat multe. Mai e nevoie de o serie sa zicem ca a invatat sa inoate si nu stiu daca ma mai bag iar la drumuri zilnice prin caldura...sa vedem.

Daiopri sau DanaMario, care ma intrebati care e treaba cu dansul? E frumos, e superb, e divin, e un vis sa poti sa dansezi dansul sportiv asa cum trebuie, e un sport dar mai mult de atat, si o arta si dezvolta un copil/tanar cu tinuta dreapta si miscari elegante, ce doresc eu sa scot din Ilinca si atat de diferit de ce e ea acum...Sunt aproape 5 ani de cand ...pot sa spun modelez, la ea cu dansul si inca nu se vede domnisoara eleganta pe care vreau s-o construiesc, poate de acum sa ma ajute si varsta, pubertatea, incepe sa se trezeasca feminitatea din ea... Deocamdata a inceput sa-i placa si ei cu ocazia cantonamentului asta, s-a intors de parca descoperise America, daca o tine pana la toamna, o sa ne reintoarcem la dans, daca nu o s-o duc la altfel de dans mai pe genul ei dar neaparat care sa o solicite fizic, sa-i construiesc o conditie fizica si un corp superb.... (asta dupa experienta pe care am avut-o cu Alexa)

Hai ca daca nu v-am invatat minte sa mai cereti explicatii... atunci meritati sa cititi randuri intregi din gandurile mele multe.

Gata va pup si sper sa revin curand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...