Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Puisori de mai 2003 (9)


Recommended Posts

Buna mamici!
Si noi ne-am cam saturat de scoala dar cel putin eu am inceput sa cam trag chiulul de corectat teme/ verificat ghiozdan/invatat... o intreb si ma multumesc cu raspunsul cum ca toate temele sunt facute, lectiile invatate si ghiozdanul complet. Lucrurile se pare ca merg bine deocamdata chiar si asa si nu stiu daca am un copil constiincios sau o invatatoare neserioasa...

Alexa e in focul examenelor (eseuri, proiecte, prezentari). E mult de munca si foarte diferit de ce stia ea de pe acasa dar am doua fete destepte si muncitoare si nu stiu ce am facut sa merit asta.

La magazin e multa activitate, s-au dus momentele de plictiseala, abia ne tragem sufletul si uneori chiar suntem depasiti. Merg si eu zilnic ca singur nu s-ar descurca iar cu Ilinca ne mai ajuta ai mei sau chiar se descurca singura controlata indeaproape la telefon.

Dana parca te vad peste cativa ani ca pe Alycia facadu-si griji pentru copilul plecat in aventura. Vad ca are gusturi de aventura Joshua al tau si pare atat de matur fata de Ilinca mea care isi doreste tot jucarii si inca crede in Mosul (sau e doar smechera, am impresia ca stie dar nu spune).

Ilinca vrea Furby, Lego mare, papusi si plushuri, ca un bebe dar nu ma grabesc, altul stiu ca nu mai fac asa ca inca ma bucur de copilaria ei.

Ilinca are cam 1,48 m si aproape 40 kg, sunt ingrijorata ca a luat proportii in ultimele luni, vad eu ca are shunca pe ea si nu-mi place.

Va pup ca e 12 noaptea si maine devreme o iau de la capat.

 

PS, mai sunt 19 zile si imi vine fata acasa [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai nu stiu cum o fi cand pleaca de acasa dar imi inchipui ca nu e usor. Cum o dai cum nu o dai tot greu este cu copilasii astia [flo2]

Noi cica am comandat mosului ce si cum acuma sa vedem daca ajunge in timp [fri] Nu mai ma las eu niciodata pe ultima suta ca uite, dupa ce ma stresam cand fac mancarea mi-e ca nu ajung nici cadourile [batcap]

De scoala nu mai zic, ca am zis deja, creau vacanta [:)]

Alycia da chiar a crescut Mircea. Al meu are vreo 1.50m si vreo 45-46kg. Si mie mi se par multe asa  ca stau cu ochii pe el ce si cum. Culmea e ca merge la inot in fiecare saptamana, se alearga si pe la scoala pe acolo (ca il gasesc transpirat tot)da nu stiu cum tot pufos este [fri] Si parca nu mi se pare ca mananca f mult, mai ales ca e destul de pretentios. Dar are tendinta de a tot "ciuguli" cate ceva dupa ce ajunge de la scoala ca sa compenseze parca timpul care il joaca pe acolo. Al meu chiar nu cred ca stie cine e mosul, a zis el ceva ca ziceau pe la scoala da el nu a fost prea convins si eu nu i-am zis:))

Aalina, da tu pe unde ne mai esti?

Bravo la cei mari care se descurca singuri! Si mult succes la examene si ce mai au de dat.

Hai ca mai avem putin si vine vacanta! Yupiii!! Eu stau acasa o gramada, abia astept [:)]

Sa nu fac mai nimic [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_d mai facut curioasa cu Furby nici nu stiam a terbuit sa caut pe net.

Aici e nebunie cu asta http://www.rainbowloom.com/ i-am luat si eu o punga dar vad ca nu-l intereseaza.

 

Eu nu l-am mai masurat si cintarit de mult o sa ma duc diseara acasa si va zic miine.

Eu inca ii verific toate temele si il ascult la toate temele , le face singur dar verific tot.

 

Dar de Mos Nicolae ce le luati ?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, culmea traiesc  [:)]

Ba imi si propun tot timpul sa va raspund. Da nu imi iese.

Am zis sa spun acum repede de Mos pana nu il ratez si sa ma mobilizez sa revin pe larg cat de curand.

De Mos Nicolaie vor primi carti ca ma tot stradui sa fac o traditie din asta, dulciuri si, pentru ca nu m-a lasat sufletul, vreo doua masinute ca ai mei inca se  joaca cu tona de masinute mici pe care o au si pe care eu o aprovizionez constant.

In rest ne racim pe rand si ne revenim tot asa.

 

Ma bucur sa citesc de bine despre voi toate si pruncii mari si mici. [pup]

Sa aveti Mosi darnici  [flo2]

 

Cum scriu de doua ore mai bine dau send ca ne apuca Boboteaza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Ce faceti ?

A venit Mos Nicolae ?

La noi a venit I-a adus ciocolata , o luminare care-si schimba culoarea cind e aprinsa si o casca de ski.

El zice ca stie ca nu exista Mos Nicolae dar il astepta dar tot ciulea urechile sa vada aude ceva zgomot. Deci inseamna ca are dubii....

De ce I-a adus a zis ca I-a adus "putin dar bun".

 

Azi m-am dus cu el sa-si caute snowboard dar nu I-am cumparat ca nu prea s-a concentrate la teme saptamana asta - le face pe fuga , repede , sa scape.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,

Eu credeam ca Ilinca stie cine sunt mosii ca la ea la scoala aproape nimeni nu mai crede, dar se pare ca e inca naiva. A primit-o pe Minnie Mouse de plush pe care o tot vedea pe reclame prin oras si o cerea. Am luat-o cu vreo doua saptamani inainte si i-am facut o poza cu telefonul, apoi de black friday mi-am luat eu un smartphone si i-am dat ei telefonul meu cu poza respectiva, a gasit-o si atata a intrebat de unde e si cum a ajuns acolo si a fost tare framantata de enigma asta pana cand a venit dimineata de Mos Nicolae si a gasit-o incaltata cu cizmele ei. Nu s-a prins de nimic, a crezut fie ca poza din telefon era de la telefon, fie ca a fost un mesaj de la Mosul, asa ca o anticipatie.

Imi pare rau de Alexa ca in cizmele ei acolo nu a pus nimeni nimic.... chiar daca acasa i-am pus simbolic niste dulciuri si fructe ca tot i-a scos Ilinca cizma de plush in care se pun cadourile. Si i-a scris mosului scrisoare (Ilinca) si i-a cerut si pentru sora ei. Parca de cand sunt despartite se iubesc mai mult.

Fetele de pe celalalt continent dar si cele din tara, ce stiti de aspiratorul asta http://www.sharkclean.ro/produse/aspirator_shark_navigator_cadou_set3prosoape.html

ca vreau sa cumpar un aspirator puternic si usor de manevrat ... dar mai ales puternic, sa scoata tot praful din covoare ca nu ma mai vad batandu-le cu batatorul afara pe bara ca pe vremuri si in ultimii ani am schimbat o gramada de aspiratoare proaste si m-am saturat sa frec cu ele scama si sa o adun tot cu mana. Ce-mi recomandati? dar repede ca zilele astea trebuie sa cumpar ca vine Craciunul si casa trebuie facuta luna.

Va pup si spor la treburi inclusiv lectii si testari.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_d in legatura cu aspiratorul eu mi-am luat unul acum vreo luna ca aveam unul model vechi de schimbam saculetul de hirtie cind se umplea.

Ce sa zic pare bun curata destul de bine dar eu nu sint pretentioasa mie imi plac toate.

Pare ok dar nu este chiar usor cind dau cu el pe scari intre etaje e ceva greu .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A venit Mosu si la noi. Bucurie mare [:)]

Io nu stiu ce crede al meu sau nu ca el tot pare ca e in spirit de crezut [il]

Acum sa vedem pe unde scoatem camasa cu mosu ala mai important ca e pe vine si nu se stie daca vine la timp [smulgpar]

Nu mai fac eu greseli ca anul asta sa ma las pe ultima suta ca uite nu stii de unde sare "norocul" [batcap]

Aalina, bravos d-na bine ca mai apari. Deci nu te-au dovedit flacaii? [il]

Mai mie cel mic tot imi face febra. Asa m-am saturat iarna asta stam cam prost [fri]

Chiar astept vacanta!

Danad, eu nu stiu sa zic ca a luat sotul unul mie imi place dar nu stiu daca se gaseste pe acolo si nici nu imi dau seama daca e la fel de bun ca batutul de covoare [:-)))]

Ca nu as mai bate covoare nici sa ma obligi [fri]

Hai napoi la munci [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...