Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Puisori de mai 2003 (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 402
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daiopri iti doresc sa te odihnesti in vacanta asta mult asteptata

Eu trebuie sa lucrez  [batcap]

 

Si noi va dorim Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi voua si multa liniste sufletesca.

 

Aici a fost ice storm asa ca nici gind sa poata schia.

De vineri stam prin casa asa am avut timp si am facut toba si din greseala ne-a iesit si piftie in apa in care a fiert toba.

Joshua cica e cea mai buna piftie de pina acum [:)]

O sa mai facem mine pe fuga caltabos si cred ca-s suficiente incit sa punem citeva kilograme.

Cadoul principal care este un iPad nu a ajuns [batcap]  [batcap] cu ice stormul asta asa ca o sa primeasca doar cadourile secundare carti , geaca.

 

Sarbatori Fericite

Dana si Joshua

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La Multi Ani in 2014! [flo2]

Noi supravietuim, asta e cuvantul. Asa ceva nu am patit de mult, imi e si frica sa pun pe hartie "distractiile" noastre. orice virus circula culegem noi [batcap]

Sunt 2 luni de acuma cand nu cred ca am avut adunat 3 saptamani fara ceva.

Acu, de mos, ne-am gandit pe langa cadouri sa luam si sa dam si gripa [fri] Asa ca odihna mea pe alta data, la pensie candva...

Copii bucurosi de cadouri, mie parca imi pare rau acum ca parca am cheltuit cam mult. Mosu asta mai trebuie sa isi adune mintile in cap [soricel]

Si uite asa trece vacanta si o luam iar dintr-o parte in alta dupa ce nu am apucat sa iesim prea mult din casa [smulgpar]

Partea buna a fost ca nu am mancat prea mult si multumita somnului lipsa am mai pierdut niste kg. Indata raman doar oasele de mine. Acu si cel mare a mai slabit, la el e ok, ca tot ziceam ca e dolofan, da al mic e ca un paianjen [fri]

Cam atat de la noi. Speram ca ati avut sarbatori frumoase! [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daiopri imi pare rau de virusi vostri, multa sanatate.

 

Ce le-a adus mosul?

 

Noi am mai avut cite o zi libera si ne-am cam plimbat.

Acum am si eu 2 zile libere si ne cam facem de cap - azi am fost la snowboard la -29 grade eu am inghetat dar Joshua cica nu , mai vrea si mine ca cica-i cald doar -22 :)

O sa atasez citeva poze de azi daca mai stiu.

 

Dana_d voi ce mai faceti? Am vazut ca a venit si Alexa acasa. Ce face , ce zice ii place acolo. 

 

Alycia am simtit cit de linistita esti acum ca-i ai pe amindoi acasa. Dar Andrei ce face lucraza la Londra , si-a gasit service ?

 

Parpalak voi ce mai faceti? Veniti cu noi la Earl Bales ?

 

Aalina voi cum ati petrecut ?

post-5487-0-37816000-1388711960_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaM laptoape:)) Si ceva accesorii pentru ele.

Multumim de urari. sper sa cam terminam ca mi-a ajuns zau asa. Al mic are 2 luni de frecus si a avut pneumonie si acum stau cu stres mereu sa nu faca din nou. [fri]

Chiar ca frig la voi acolo. Ma bucur iar ca nu am aterizat pe acolo [flo2]

Super J! [pk]

 

Chiar asa, mamici cu puii mari zburati din cuib asteptam impresii [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si sa aveti un 2014 minunat! Lasati virusii in 2013...

Noi suntem triste dupa sarbatori, ca in fiecare an. Mult le-am asteptat, ne-am pregatit si repede mai trec. Am si eu toti puii in cuib si ma stresez sa-i si distrez sa se simta bine sa mai vina si alta data, sau macar sa plece cu parere de rau. Alexa se tot uita pe facebook si vede ca multi colegi s-au intors la Edinburgh pt revelion si ca acolo in oras s-a organizat in strada un revelion de poveste cu artificii deosebite si nu prea imi face placere sa o vad ca regreta ca nu e acolo in inima distractiei cu prietenii ei. A petrecut si ea revelionul cu fostii colegi de liceu si zice ca s-a distrat frumos, asa ca m-am scos. Bineinteles ca am facut ce stiu eu mai bine, multa mancare buna si acum avem de dat jos cateva kg fiecare ca asa stim noi romanii sa petrecem sarbatorile in stil traditional [batcap]

Mai avem o saptamana si ramanem iar in 3. Sambata viitoare la primele ore ale diminetii Alexa isi ia zborul spre Scotia pentru 5 luni de data asta [fri] Vacanta de primavara nu au, o sa aibe doar o zi, doua libere de Paste si atunci vrea sa se duca la Milano la prietena ei acasa, asta doar daca va putea sa lipseasca de la niste ore in saptamana aia ca nu s-o duce doar pt 2 zile. Apoi, prin Mai, ne gandim sa ma duc cu Ilinca pe la ea, sa vedem...

 

Ilinca azi s-a trezit ca are o multime de lectii la alte materii decat romana si mate pe care obisnuiesc sa le tin sub control.

Cadouri.. toata lumea a primit ce si-a dorit, mai ales Ilinca... si eu [il] . Ilinca s-a dorit un Furby (e tot copil) si s-a straduit cateva saptamani sa fie un copil ideal, culmea, i-a si reusit [fal]  ceea ce a facut mai mult rau decat bine pt ca apoi cand "si-a revenit" mi-a fost mult mai greu s-o suport dupa 2 saptamani de huzur. Imi dau seama acum ca se comporta ceva mai urat cand e si Alexa acasa, e geloasa, trebuie sa demonstreze ceva, se lupta pentru pozitia ei in familie...Aaa, Ilinca inca mai crede in Mos Craciun si uneori am impresia ca crede si ca Furby ala chiar interactioneaza cu ea, se poarta cu el ca si cum ar fi viu si ar fi animalutul ei. Stiu ca isi doreste mult un catel, si mie mi-ar placea dar suntem prea comozi si avem viata destul de ocupata ca sa ne-o mai complicam in plus.

Ma bucur ca ati avut cadouri scumpe, sa nu va para rau, lasa ca banii se castiga la loc, voi sa fiti sanatosi. Si eu vreau un laptop nou si sa i-l pasez lui Ilinca pe al meu (e foarte bun), dar nu e graba, de la Mos aveam alte dorinte asa ca laptopul o sa ni-l cumparam noi. Acum Ilinca vrea tableta si are deja jumatate din bani stransi cu colindatul. Restul i-am spus ca-i dam daca mai slabeste. Stiti ce slaba era Ilinca? Acum e aproape durdulie, nu-mi vine sa cred ca fund si ce copane a facut.

Am vazut la tv ce vreme extrema ati avut in Canada, mai ales in Toronto, am vazut si la sora-mea pe camera cum ningea si cum erau pomii imbracati in gheatza. Misto, la noi e uscat si cald si asteptam cu nerabdare prima ninsoare.

Va pup si va las ca ma duc cu Alexa sa-i fac un cont bancar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani in 2014!!!!

Sa fiti sanatoase fetelor alaturi de puisorii vostrii si sa aveti un an plin de impliniri, Noi ne-am regrupat de Craciun, a venit Andrei acasa , incarcat cu darururi dragul de el. A petrecut bine in Romania dar din pacate a luat si el un pacatos de virus de-mi tusea ca nu se mai oprea...dar pentru aia tot nu lasa tigara oricat ma rugam de el si ii explicam ca-si face rau...asta e, ale tinerii valuri....Mircea cand l-a vazut in pragul usii s-a lipit de el si lipit a ramas ceva vreme....Doamne ce mult i-a lipsit....odata cu Andrei a patruns in casa si agitatia si dezordinea dar nu i-am mai spus nimik si am adunat mereu in urma lui ...am zis macar 10 zile cat sta sa nu-l cert...acum a plecat din nou si totul a revenit la matca...El lucreaza tot la familia aceea ca un fel de big brother pentru ei...are grija de copii...i aduce de la scoala...i duce la tot felul de activitati( scrima, calarie etc) si vrea sa aplice la management muzical in Londra sa vedem daca va fi acceptat...

Daiopri  multa sanatate la puiuti...incearca ceva de imunitate poate ai tu mai mult noroc decat mine, Mircea si acum e destul de sensibil...am incercat si ceai de ghimbir si propolis cu vit C, Bronhovacson...dar am cunoscut doar o usoara ameliorare si asta pt ca a crescut ma gandesc eu...nu stiu...la altii poate merge mai bine...nu strica sa incerci

Dana Mario, tare mie dor de perlutele lui Joshua imi place tare mult copilul asta al tau...are o personalitate aparte...problema e sa poti sa-i faci tu fata...copii se schimba tare mult si e o adevarata arta sa poti face fata  cu brio tuturor provocorilor. Pup mikul extraterestru din poza!

Dana_d noi doua suntem aproape in aceeasi barca ...doar ca tu stai linistita ca Alexa isi face studiile pe cand al meu nu e inca nici pe cal nici in caruta...sper sa reuseasca si el ceva ca atunci cand vine vorba de acte si contracte asta nu are rabdare sa le citeasca si sa-si puna capul la contributie.

Pentru Alexa e cea mai frumoasa perioada a vietii...las-o sa o traiasca din plin ...desteapta e...frumoasa e...ai cu ce te mandri...as fi vrut sa traiesc o adolescenta ca a ei! Care e treaba cu contul bancar ca i-am deschis si eu lui Andrei dar nu stia sa-mi zica exact la ce-l ajuta acolo...cica le da mai usor card de la o banca din Anglia daca au cont deschis in RO??? Nu stiu nu am inteles prea multe de la el si sunt cam in ceata...

Parpalak...lipsa la apel...voi ce mai ziceti...ce mai face Paul? Cum ati petrecut de sarbatori?

Aalina....mai zi ceva de clasa a 5 a...ca mi tare groaza de ea...cum s-a adaptat Dori? Cel mik e clasa 0 sau 1...ca nu mai stiu de cand nu ne mai povesteti de voi...lasa munca si mai baga o poveste si pe aici...pup.

Va pup si va mai astept la cate o poveste...am ramas doar cateva...oare reusim sa trecem impreuna la grupa de varsta 12-18 ani? [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Gata, s-a terminat vacanta. Am reinceput alergarile de colo colo. Per total a fost mare lucru ca am avut inca o saptamana libera sa ma recuperez din boli. Desi ultima saptamana a fost cam alergata cu dusul la scoala si inapoi.

Cand ma gandesc ca din toamna sunt amandoi la scoala nu imi vine sa cred. Si mai ales ca mai avem putin si intra la liceu cel mare. Vai vai ce au trecut anii…

In rest noutati nu avem. Imi place sa le citesc pe mamicile cu copii mari. Se simte asa de mult nostalgia in cuvintele lor cand povestesc despre copii.

O imbratisare sa va fie cat mai usor. [flo2]

Noi acum incercam sa mai mergem la patinoar caci am anulat inotul ca am zis sa isi mai revina din raceli.

 

numai bine la toata lumea [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...