Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (72)


Recommended Posts

hello, eu ma numar printre gemenistele mai vechi, si fffffff stresate la inceput, la mine primele 4 luni au fost un cosmar din cauza colicilor , bine ca am scapt de ei, suntem la dinti de 4 noptii dorm cu Anton pe picioare dar nu se compara cu cea fost in privinta vaccinurilor, un cartof crud spalat bine taiat rondele potrivite si pus cate o bucata pe locul intepaturii schimbat de 2-3 ori in decursul unei zile previne formarea oricarei intaritrui, sfat dat de pediatru nu babisme, in rest la vaccinuri care oricum le-am facut decalat inca nu suntem vaccinati de 6 luni, urmeaza luni , ne fiind fan vaccinuri nici nu ma stresez f tare cu ele, noi am avut la 5 luni rota virus luat in spital la analize, nu e asa cumplit cum se spune nu cred ca merita vaccinat pt asa ceva, da au fost 2 zile crunte dar au trecut s-au autoimunizat ceea ce e mai sanatos noi avem 8,5 luni si suntem grozavi si 2 firi complet diferite, saptamna asta am asistat la prima bataie intre ei , si m-am abtinut sa intervin, sper sa ma tina nervii si mai tarziu Sophia, nu prea e asa inteleapta cum ii e numele noi ii zicem Xena, sau grasa- are 8.5 kg, este complet zaluda toata ziua trebuie sa o zgaltai, sa o ciupi, sa o arunci, nu sta o clipa , merge de-a busilea si umbla peste tot . Anton este filozoful familiei este ,si mamaos, alintat si daca toata ziua l-ar pupa cineva nu ar comenta, toata ziua vorbeste mama, tata, baba, dada si altele, el are inca reflux si un pic de rahitism si stam mai prost la capitolul mobilitate , abia stam in fund dar nu ne tragem , decat putin, oricum suntem pe drumul cel bun ca am inceput exercitiile tarziu din cauza refluxului . In rest suntem bine mancam binisor,avem mancare cat de cat de regim - putin acida tot din cauza refluxului, au avut vreo 2 luni in care nu au vrut lapte acuma vad ca iar rup la el, noaptea dormeam bine daca nu erau dintii. [mamica] de sophia si tony 28.11.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 512
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna hellen,

ai tai sunt mai mici cu o sapt decat fetitele mele, cred ca si ale mele ar fi venit tot atunci daca nu le-ar fi scos pe 22-Nov.

si la mine cea mica, Eva, mai are un pic de refulx, si dim a ragait un pic si a dat afara putin lapte; dar ea e neastamparata, nu sta un pic, e ca un gandac, dc o pui jos abia o mai prinzi, dar are numai 6 kg. Ema e mai maricica, dar mai linistia, ea are 7.1 kg, se taraste si ea,dar mai greut, ea sta singurica si se joaca si ore intregi pana se plictiseste. Amandoua ar vrea sa mearga in picioare deja, daca le tin de manute, fac cativa pasi; nu prea vorbesc ele, mai mult lalalizeaza - un baba, un brrrrr.

 

fetelor mai stiti ceva de brigit si piticii ei?

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandesc la Brigit dar nu stiu cum sa iau legatura cu ea. Credeam ca vom mai avea timp sa schimbam nr de telefon si uite ca e tare buna vorba aia "nu lasa pe maine ce poti sa faci azi". Peste 3 sapt am control la bucuresti si as trece sa o vad la Polizu dar nu stiu daca se va supara sau nu. Sa nu o deprime sa ma vada cu burta sau chiar sa se enerveze ca m-am dus neanuntata

 

[gravired] + 29 [baietel] Tudor si [baietel] Stefan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !

Va citesc cu mare drag si traiesc cu voi bucuriile si nelinistile voastre [flo]pt fiecare

Am intrat sa las un mesaj penrtu TORINO pe care o rog din suflet daca ia legatura cu Brighit sa ii spuna asa:MATUSICA AMALIA DIN GRECIA SE ROAGA PENTRU TINE SI PUIUTI TAI SI ASTAZI 10 AUGUST ESTE SF IRINI CEA CARE AJUTA FEMEILE SA ADUCA COPII PE LUME SI CA AM MERS LA BISERICA SI M AM RUGAT PT EA SI COMORILE EI

ITI MULTUMESC

 

amalia tsakoniati

[fetita] [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am identificat-o si pe Brigit, o mamica extrem de curajoasa si tare. Din pacate va trebui sa stea cam mult prin Polizu dar sunt convinsa ca va fi totul bine si pentru ei! Gemenasii sunt stabili si ea a inceput sa le dea laptic, asa ca toate sansele sa fie foarte bine. Saracutza...prin ce a trecut si ea....of!!

 

Va multumesc din suflet pentru rugaciuni caci ne-au ajutat foarte mult!

Sa ne tineti in continuare in gandurile voastre bune, va rugam, ca avem inca mare nevoie!.

Va imbratisez pe toate cu drag!

 

10 ani de incercari pentru a avea un BB

FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

ASTA ESTE UN MESAJ TRIMIS DE O FATA DE LA UN ALT TOPIC SI ARE SI CEVA VESTI DESPRE BRIGHITid="red">

amalia tsakoniati

[fetita] [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Buna! Intrasem sa va dau vesti despre Birigt si vad ca Amalia mi-a luat-o inainte [:D]. Da, si Brigit si piticotii sunt bine, ea e inca sub tratament dupa edemul pulmonar. Piticii nu mai sunt nici intubati nici pe perfuzii si Doamne ajuta ca lucrurile sa mearga tot bine.

 

Cu vizitele nu stiu ce sa zic, nici eu nu am vazut-o, pana acum a fost cam privata de somn, abia aseara a reusit sa doarma cat de cat dar programul de alaptat/muls din 3 in 3 ore. luat tensiune, injectat antibiotic, clexane, etc. nu-ti prea lasa timp liber. Cred eu ca peste trei saptamani va fi intrat totusi intr-o rutina si va fi incantata sa te vada. Pana atunci sunt convinsa ca va lua legatura cu voi si veti hotari impreuna ce si cum. Oricum, sunteti grozave si va multumesc din nou pentru toate rugaciunile si gandurile bune [pup].

 

ulta sanatate mamicilor, piticilor si viitoarelor mamici [flo]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...