Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

ariel eu fac ashea clatitele: 1ou, faina de tarate+integrala (dar nu pun 50-50 pentru ca se rupe aluatul...pun mai mult integrala..sa spunem ca pun cam 25% tarate si 75%integrala), sare, apa minerala, si o lingura de ulei...si clatitele de ies..eu la pun gem monti pe ele ca alta umplutura nu-mi place[alcool]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Clatite Monti se pot face si din fulgi de ovaz cu lapte 0,1 % sau cu apa.

 

Eu pun fulgii de ovaz in lapte sau apa 20-30 min apoi ii bag la blender iese ca o crema si le fac pe o tigaie antiaderenta fara grasime cu gem sau cu sirop de agave :) mai mult de 2 nu pot manca sunt satioase.

 

Se mananca la MD.

 

Viata in patru :)

Stefania, mami de fetita nazdravana Catarina din 25/08/07 si baietel cuminte Andre din 02/08/10

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc [flo]

Sa va spun cate ceva despre mine, ca sa scap si de moderare.

Am slabit anul trecut 20kg, dupa ce am consultat un nutritionist.

Anul acesta sunt in platou si acum 2 luni, i-am zis ca nu sunt multumita desi ma tin de regim. (de fapt e mai mult pt mine un stil de viata deja)

Dr mi-a zis ca asa se intampla cu dieta Montignac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc, stefania! poate reusesc sa fac in we, ambele variante. eu sunt topita dupa clatite si picii mei la fel. m-am saturat sa ies la plimbare de cate ori mananca ei clatite :)))

 

Azi eram tare fericita cand am vazut cantarul ca arata 70 kg. Orice numar (ideal cat mai mic:)) care se termina cu 0 sau 5 este un prag psihologic pt mine. Ehhh si in bucuria mea am incercat si o pereche de pantaloni incapatanati, au intrat lejer pe mine....

Ma duc la mama in vizita si ma intalnesc cu o vecina, cu care nu m-am vazut de la Revelion (cand eram si mai grasa :(((, care ma intreaba cat am de gand sa ma mai ingras, ca ce slabuta si finuta eram eu pe vremuri. Am crezut ca mor! I-am marait ca deja am slabit 5 kg si ca am de gand sa mai slabesc si mai mult. Uffff, mi-a stricat entuziasmul si bucuria de dimineata, dar uite asa m-a motivat si ambitionat sa (re)devin zana care eram "pe vremuri" (aoleu, cum suna!!! de parca as avea 100 de ani!).

Ma enervez ca vad ca dau prea putin jos, cu toate ca sunt foarte serioasa cu dieta, insa imi dau seama ca nu pot sa slabesc peste noapte kilele bine sedimentate in ani de zile.

Acum incap bine in haine mai mici, insa tot mari sunt :((, dar ma dispera aspectul ala urat de grasime topita (am numai insulite mici de grasime pe abdomen, pe coapse, solduri). Ma dau cu creme anticelulitice, s-a imbunatatit bine situatia si ma tot indemn sa fac si ceva sport, caci problema mea majora asta e, ca stau cate 10 ore pe zi (si noapte) cu fundul pe scaun, la calculator. Mi-am promis ca dupa ce mai slabesc vreo 5 kg, ma duc la o sala de dansuri, cu fiica-mea, acum, efectiv mi-e jena sa apar asa acolo.

Va pup si weekend fara ispite sa aveti!

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei arielid="red"> ce inaltime ai? eu am 71 si 1.68...si nu m-a dat nimeni afara de la sala de gimnastica[:D]

 

cat despre cremele anticelulitice e bine ca tu le vezi efectul...[:D]ca practic ele nu au nici un efect...ce efect vezi tu nu e de la crema si ce la masajul pe care il faci cand te creia o pauzasti...ne nastem cu un numar de celule adipoase...si daca nu facem liposuctie...cu ele si murim...insa celulele alea adipoase...se maresc in timp in volum (sau se micsoreaza) si de aici aspectul ala dizgratios

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...