Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

andaniid="red"> ia-ma si pe mineeeee[q][q][q][q][q][q][q]

 

genaid="red"> probabil ai dat jos cu acea dieta ciudata (ca monti nu era!!)...pentru ca aveai mesele ordonate..banuiesc ca nici nu mancai intre mese(adik rontait et all)

 

 

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Meniul de azi:

MD: o felie de paine Monti cu un pic de gem, un iaurt 0% si o cafea cu frutoza

P: o mica salata cu un pic de branza si o felie de sunca presata

G: un mar si o piersica

C: o felie de tortid="red"> (sarbatorim ceva in familie si nu am putut sa nu mananc, dar nu am mai mancat si altceva)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

genaid="red"> cate kg ai tu de dat jos?..ca eu spun ca degeaba mananci micu dejun monti...daca dupa la cine mananci tort[alcool]...adik tortu...e si bomba calorica si bomba monti (daca nu e conform)....

nu vreau sa fiu rea...dar....in 2 zile de cand scrii aici pe forum...prima zi..KFC+ cola(desi probabbil ca kfc-ul ala era monti daca era grill si nu erau date bucatile prin pesment)...si a 2a zi tort...

 

Monti e o dieta permisiva..dar daca vrei sa treci de partea de platou cel putin 2sapt-o luna trebuie sa ELIMINI zaharurile si mancarurile nepermise [barfa]ar trebui s-o intrebam pe andani cum a trecut printr-un paste si craciun pe dieta drastica monti fara sa se atinga de cozonac[:-@]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meniul meu azi:

Md: lapte cu fulgi

G: trfifle de zmeura

P: bors de zarzavat (care trebuia sa fie de perisoare daca nu uitam sa cumpar carnea tocata)

C: cred ca fructe

 

o sa fac si ceva snitele de curcan pe care o sa le dau prin tarate

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi!

 

Eu abia acum imi incep ziua... gastronomica. m-am trezit tarziu, ca am kinderii la bunici si aseara am fost la un concert. ma rasfat, nah..[:D]

 

sunt abia la capitolul: "fructele dinainte de cafea"

la MD o sa mananc rosii cu telemea. la P o sa fac o reteta siciliana: vinete cu parmezan, iar la C bineinteles sper, ca in fiecare zi, sa nu mananc decat fructe, dar, ca de obicei, e posibil sa ma prostesc iar, cum mi s-a intamplat aseara de ex., cand ma rontait covrigei la bere [bang]

 

Andanii, id="red">, have fun!

 

O duminica frumoasa!

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

update...mi-am scos fundul afara din casa si am mers si mi-am luat carne tocata de vita[pk]

 

concluzie...facut ciorba de perisoare!!..iesit super bine!!

 

am mai facut snitele din curcan..date prin ou si faina de naut

 

si de prinz mananc piure de cartofi id="orange">cu salata de varza rosie [barfa]genaid="red"> acu ai ocazia sa sari si tu cu rosii la mine cum am sarit io pe tine de dimi[:I][:I]

 

cam astea am facut io azi [bis][bis]... ninhaid="red"> tu ai terminat? ce ai facut bun ...s-o vorbit asa de mult zilele astea de clatite ca posibil sa prestez si io mai pe seara[alcool]

 

question..imi poate reaminti careva de ce nu e sanatos sa bem bauturi acidulate? referirea e numai la sucuri acidulate sau si la apa minerala?

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brindusik, eu nu ma supar asa de repede [:D], plus ca ai dreptate!

Insa, desi am foarte multe kg de dat jos, tin cura de slabire din 2010, asa ca mi se intampla f rar sa mananc "bombe calorice" si apoi le compensez cu sport, inot si mers pe jos. Evident ca e aproape imposibil sa compensezi 1000 de kcal numai cu ceva miscare...dar uneori chiar nu pot strica atmosfera.

Plus ca multe din kg mele vin nu de la mancare, ci de la stimulari hormonale. Asa ca in luna cand iau hormoni pun 4 kg desi mananc f strict si nu ma abat de la regula.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah si de cand m-am apucat de Monti (dupa ce am citit cartea) si pana acum, adica 34 zile, am dar jos 4,4 kg, sunt la 23% din obiectivul meu.

 

Monti nu zice nimic de apa gazoasa, ca nu ar fi permisa, dar zice ca acidul are ca efect iritarea stomacului, gastrita #351;i aerofagia.

 

Nu va mai zic ce am mancat azi [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

genaid="red"> inteleg cum e cu tratamentele...eu am facut cortizon si de atunci retin apa si imi vine si ff greu sa dau jos..daca sunt stricta stricta 1luna dau 1kg jos..daca nu-s stricta ma mentin[:-@][:-@]...am ales "compromisul" mai nestrict

 

si da...ai dreptate cu sportul...mie imi place Bounty...si in ambalaj..is 2 batonase de bounty impreuna 224 calorii parca...si stau pe bicicleta de innebunesc 40 de minute si abea dau jos 180[bang][bang]..ca sa nu mai spun ca pe stepper se duc si mai greu caloriile..dar la mine cel putin de cand am inceput sa fac sport cat de cat...se vede la conformatie..nu dau kg jos dar dau centimetri[pk]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara!

 

Nu am mai facut clatite, caci la ce caldura a fost, nu am avut curajul sa aprind aragazul. Am facut in shimb, un desert rece, un cheese cake ciocolatos, cu aroma de menta...a iesit ceva de vis. Ca sa fie 100% monti, eu am eliminat din reteta de baza blatul, total si am inlocuit zaharul cu fructoza.

Alt desert delicios pe care il mai fac din cand in cand este Panna Cotta, cu diferite sosuri/jeleuri.

 

Am comis-o aseara, putin, ca am fost la Stand-up Comedy si am baut 2 cocktailuri Mojito, insa la cat erau de diluate, nu cred ca e o problema asa mare :).

 

Azi am mancat:

dimineata: prune si piersici

pranz: ciuperci la gratar cu usturoi si parmezan ras, cu tzatziki

seara: salata de rosii si putin pui, la desert o felie de cheese-cake.

 

In primul mesaj am uitat sa spun ce inaltime am: 164 cm. Si eu se pare ca am probleme cu hormonii (am avut hipotiroidie si progesteron scazut) de aici si problemele de ingrasare, mai ales cand sunt nevoita sa iau suplimente cu progesteron. Am facut un tratament naturist si se pare ca pt moment s-a reglat, de atunci am inceput sa si slabesc...

Cumva ma voi mobiliza sa fac si sport, acum mi-e greu din cauza programului haotic pe care-l am, la fel imi promit ca imi voi regla si programul de somn, ca nu voi mai munci pana la 2 noaptea...etc, etc. Incet, incet, imi voi schimba stilul de viata si atunci sigur se vor vedea si rezultate...

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...