Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Nu ma alonez de la fructe si as manca tone [:D]

M-ati mai linistit...

 

Alta intrebare:

Cine face sau a facut Aquagym? As vrea sa ma inscriu la cursuri din sept, insa nu stiu daca se merita, nu as avea voie sa asist decat o data pe sapt. Nu cumva e prea putina miscare?

Intreb pentru ca as putea sa ma inscriu si as face economie de o sedinta pe luna, dar as putea sa merg si la orele cu bilet, dar nu in ambele forme.

Mai bine suplimentez si cu ceva sala?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

genaid="red"> eu fac aqua gym [barfa] azi mi-am dat seama ca nu aveam programare ca era clasa full

 

depinde cat de fit esti...eu nu-s cu sportu prin vena...si ma oblig pe mine sa ajung la sala...aqua mi-a placut de la inceput...nu ca ar fi usor..nici pe departe...noi facem exercitii cu niste "gantere" din pluta..si alea trebuiesc tinute sub apa..moamaaaa...e extrem de greu..la cat de usoare is ele deasupra apei..tot atat de greu e sa le tii sub apa...tipa care face cursul e foarte buna...de obicei eu de la curs ramanc u febra musculara la mainii si cateodat ala burta...pentru partea de fund si picioare insa eu fac la gym pe uscat...ca mi se pare mie ca nu'mi lucreaza ff tare (dar si aci depinde ce exercitii faci...vinerea..are un program in care in ultimile 15 minute ne da lopeti din alea in picioare de inotat...si cu diferite feluri de a inota pentru lucrarea picioarelor, fundului si abdomenului..moamaaaaa...la alea chiar nu rezist 15 minute ca ma omoara de picioare)

 

deci eu iti recomand Aqua Gym...e ff ok..mentine temperatura corpului constanta+ nu se exercita presiune asupra tendoanelor, incheieturilor etc...e un sport "curat"..dar dupa cum spuneam..daca insttructorul nu e ok...nu simti nimic decat o balaceala placuta[asia]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninhaid="red">, am notat reteta [flo]

 

Arielid="red">, super ideea cu jeleul colorat la panna cotta [olala]

 

Genaid="red">, si eu fac aquagym. Eu fac o forma mai usoara pt coloana. Imi place foarte mult si e ok, asa de tonifiere. In schimb la pilates simt cum lucreaza muschii si efortul pare mai mare.

 

Carmenid="red">, da, luni incepem gradinita. Weekendul asta ne repatriem la casa noastra si de luni intram in ritmul normal.

 

Acum am pus la deshidratator chestiile astea http://dorinte-verzi.blogspot.ro/2012/08/raw-vegan-crochete-cu-tarhon.html?spref=fb . Sper sa iasa ceva de capul lor. Am pus in plus niste tarate sa mai scada IG.

 

Meniu azi:

MD: oua ochiuri, wassa, rosii

P: spaghete integrale reci cu pesto de busuioc( faza 2)

C: mancarica de linte cu aripi de curcan la cuptor

Desert: sorbet de mure si zmeura

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisorule, jeleul bleu il fac cu albastru de metil :))) Mama a zis ca-s dusa rau:)) Pun fff. putin, sa nu iasa amar...avantaj e ca mai dezinfecteaza si "instalatia" :). Jeleul galben il fac cu sofran sau colorant din caroten, cel verde din amestecul celor 2 anterioare, cel roz/rosu cu sfecla.

 

Mi-e o pofta de ma doare de o Panna Cotta...ma gandesc sa fac maine una, cu sirop facut din dulceata cu fructoza (de cirese, luata de la LIDL). Cred ca e ok combinatia, nu? M-am uitat peste indicii glicemici si dulceata cu fructoza are IG=30.

 

Azi am mancat asa:

 

MD - nimic...iar, dar am avut o dimineata criminala, m-am eliberat de treburi abia pe la 2...

pranz - supa de legume, salata de rosii cu branza rasa si rulada de pui, o cafea

gustare, ora 17 - ultima felie de cheese cake

cina - salata de rosii cu branza si restul de pui.

 

Am o mare problema, nu stiu cum sa o rezolv...nu pot sa mananc dimineata. Pana pe la ora 12 simt ca am un nod in gat. In unele zile mai mananc 2-3 fructe, 10-15 migdale, insa fortat, doar ca sa nu zic ca nu am mancat nimic.

 

mami de alexutza (10.04.2003)[zana]si [bonjovi] Teodor Mihai (10.04.2008)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [flo]

Tocmai am venit de la sala [:D] sunt rupta de oboseala! Bine ca nu mi-e foame [8D]

Am facut asa: 3km dus bicileta, 45 min de aerobic si inapoi tot bicileta. As fi vrut sa ma opresc la piscina, dar eram prea obosita.

Ieri seara am fost cuminte, nici o abatere.

Meniul de azi:

MD: o felie de paine Monti cu o lingurita de dulceata conforma, un iaurt 0%, o cafea

P: branza 0% in care am pus 75gr jambon slab si o feliuta de cascaval.

C: o sa pregatesc niste ciuperci umplute, poate mai adaug niste pui

Am un pepene, are ceva daca il mananc la masa, imediat dupa ciuperci? (o felie max doua- evident)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

genaid="red"> depinde cu ce umpli ciupercile alea..daca cu brinza, sau mai pui si pui langa...pepenele ar trebui sa-l mananci la distanta...sau sa mananci pepenele mai intai..ca sigur dupa nu-ti mai e foame[:D]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arielid="red">, nu prea stiu ce sa iti zic cu mancatul de dimineata. Asa e si sotul meu, nu poate manca pana nu iese afara, adica pleaca la servici. Dupa o ora ii e foame si poate lua MD. Eu cred ca e chestie de metabolism. De ex eu fac hipoglicemii matinale si primul lucru cand ma trezesc e sa mananc [:I]

Genaid="red">, eu cred ca nu are nimic daca mananci pepenele [pup]

 

Crochetele mi-au iesit bunicele dar nu imi prea place gustul de hrisca. Pe astea le mananc dar nu cred ca repet experienta.

 

Meniu azi:

MD: crochete, mozzarella

P: salata de cruditati cu pui

C: ficat de vitel prajit cu legume mexicane

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cuminte [:D]

Am mancat ciupercile (care erau umplute cu piciorusele palariilor, tocate si amestecate cu usturoi) si 2 felii de branza. Pepenele l-am lasat...pe acum...[:D] Oricum mai am 3 ore pana ma culc.

 

Ah si o sa ma inscriu la aquagym.[pk] si o sa vad poate ma tin si de aerobic, desi ma cam oboseste, ca am cam multe kg pt asa miscare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

eu is conforma si franta( nu mai imi trebuie sala cand alerg dupa 2 kinderi.[:D])

 

Meniul de azi:

MD: 4 biscuiti digestivi(primiti la biserica);cafea

G: para (1/2 ramasa de la Stefan)

P: ciorba de rosii cu 2 galuste

G: prune

C: urda;piept de pui la gratar;rosii+ardei gras si usturoi...

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helo, Montigirls!

 

Din pacate aseara am plesnit-o cu o praji cu ciocolata[bang]. Am fost la o cofetarie sa comandam tortul pentru ziua lui Mateias, si nu m-am putut abtine.

 

dar peste zi am fost cuminte: la MD: kefir, la P: ciuperci cu usturoi la cuptor + chiftele de pui + castraveti murati.

 

azi am asa:

MD: kefir

P : mai am niste vinete cu parmezan prin frigi

C : ma rog la doamne-doamne sa rezist ispitelor si sa fie numai fructe [ruga]

 

genaid="red">, de ce te mai chinui sa mananci branza 0% daca tot o mananci cu carne si cascaval? eu zic s-o mananci ca glucida, ptr ca iti creste insulina. cu carne poti manca branza grasa, daca tii neaparat, dar sa stii ca nici combinatia carne+branza nu e tocmai buna, multe dintre fete s-au plans ca le stagneaza, sau ca le face sa se simta rau. nu e o combinatie sanatoasa.

Tine-o tot asa cu sala si bicicleta, o sa vezi ca se cunoaste.[pk]

 

Sa aveti o zi spectaculoasa!

 

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...