Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salut monti girls.

 

Ne-am repatriat si noi dupa o vacanta lunga si minunata. Sunt mai implinita cu 2 kg care sper sa fie doar asa de suprafata. Mi-am cam facut de cap, am baut muulta bere sincer ma mir ca-s doar 2 kg.

 

Mi-a fost dor de voi.id="teal">

 

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [flo]

Ori sunt eu derutata, ori am hormoni prea multi si nu ma prind de nimic zilele astea.[:D]

Nu mai inteleg nimic din cura, nu inteleg ce trebuie sa mananc, am citit de 3 ori pana acum capitolul cu faza 1 si tot nu inteleg.[bang]

E clar, trebuie sa ma las de gandit, zilele astea.

Am o paine Monti la facut in masina, IG 35, sa vedem ce iese.

Meniul de azi:

MD: o felie de paine integrala cu o cafea si un iaurt 0%

P: o salata de rosii cu ceapa si ardei gras, 75 gr jambon si 35gr branza de vaca.

c: inca nu stiu

 

Ce nu inteleg este: avem voie sau nu unt slab? (undeva scrie ca nu, apoi scrie ca da - in aceasi carte)

Daca dimineata avem de exemplu: dulceata ce tip de paine trebuie GP sau PL?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Genaid="red">, avem voie orice unt, dar nu pe paine normala, doar pe paine IG</=35. de asemenea,poti sa-l folosesti la gatit, cu conditia ca mancarea respectiva sa fie mancata fara paine sau cu paine IG</=35. si nu trebuie sa exagerezi cu cantitatile...

Dulceata o poti manca cu paine normala, daca vrei.

nu te mai stresa cu detaliile, tine minte principiile de baza:

1.fara zahar,

2.combinatii: proteine/lipide doar cu legume (sau paine IG 35, cine are), glucide/fainoase doar cu legume,

3.fructe doar separat.

 

e mai simplu asa

[flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusa, nu mai zic nimic, ca sunt suparata[bang] :)

 

Maine pleaca parintii mei din Ca si au inceput si copiii scoala...

Si se termina si vara Mai vrei motive, ca mai am.[:D]

 

Va scriu sapt. viitoare cand revin la nenea Monti...

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt, aici!

 

Nu am mai apucat sa va citesc, acum am parcurs discutiile, ma bucur ca forumul e animat din nou!

 

GENA mult succes in ceea ce-ti doresti! Eu am fost in aceeasi situatie si cand ne-am luat gandul de la copil atunci a venit!

 

PUISORUL ai deshidrator? Cat a costat? Ma bate gandul sa iau, nu prea as avea ce sa usuc la el...eventual rosii de la soacra, macar stiu ca sunt naturale. As mai vrea sa-mi fac painici cu seminte si de aia sunt interesata.

 

Eu tot cu veganismul meu, tot inainte, ma simt super, daca se intampla sa mananc ceva proteina animala, nu ma simt bine deloc.

O sa incerc sa trec aici cam ce mananc eu, zilnic, cu toate ca unora o sa li se para extrem de putin, dar eu asa ma simt bine.

 

Meniul de azi:

- ora 9: struguri, cafea

- ora 13 struguri

- ora 14: inghetata raw-vegan de banane

- ora 15: mancare de linte

- ora 20: "popcorn" (buchetele mici de conopida cu condimente diverse)

covrigi din comertid="yellow">

 

Daca deranjeaza pe cineva meniul meu, sa-mi spuneti, ca sa nu-l mai postez, fara suparare. Stiu ca pentru cei mai multi, genul acesta de stil de viata e ciudat rau, asa ca nu ma supar cand oamenii nu doresc sa le impartasesc experienta mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi-a iesit o paine buna [pofta]

Problema e ca am gustat-o desi era pt dimineata.

C: o salata cu rosii si ceapa, ff putina branza si ff carne uscata [:D] si o felie de paine [:I]

Child, pe mine nu ma deranjeaza deloc, chiar te admir ca poti manca asa. Mai cunosc pe cineva care mananca asa si am impresia ca nu as putea trai cu asta doar [:D] (am dat o masa si a venit, dar si-a adus la pachet strugure bio)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

childid="red"> da mancarea de linte..cum o faci vegana?[alcool]

 

cristinaid="red"> toate lucrurile bune se termina prea repede...vacanta mai ales...si mie imi e dor de ai mei si de mancarea lu mama asa ca iti inteleg supararea [pup]

 

genaid="red"> ma omori tu pe mine ca tot timpul te cramponezi de anumite lucruri pe care le gusti..inca o data DACA IS MONTI GO FOR IT. dupa cum stii monti nu da cantitati....ci calitati[:D]..deci e buna painica si e monti..asta e tot ce trebuie sa gandesti[pup]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Azi sunt fericita ptr ca m-am imprietenit iarasi cu cantarul[:D]. aseara am fost cuminte, am mancat la cina doar fructe (struguri, by the way), si azi m-a rasplatit cu - 1kg, deci am 62 [pk] yupiiiiiii!!!

 

meniul de azi:

MD: inca n-am mancat decat prune, si cred ca nici nu mai mananc altceva, ca mai e un pic pan la P, cand voi manca:

P : cevapcici (un fel de carnati fara coaja, dar mai slabuti, de la un restaurant cu specific sarbesc) + salata de varza

C: sper ca tot fructe [ruga]

 

Azi merg la dentist, brrrr...

 

O zi faina!

Va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...