Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Vin sa ma laud [:D]

30 min de aquagym, 15 min de bicleta sub apa, 15 eliptica si m-am mai prostit eu inca o ora.

Asa de bine mi-a facut ca nu prea am avut foame:

C: o felie subtire de moza, o rosie, cateva masline, ca desert: un mar, o piersica si o caisa uscata.

[pk]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello gagici [pup] Unde umblati, la iarba verde? M-am saturat de caldura dar parca tot nu ma bucur ca vine toamna [q]

 

De dimineata am facut pancakeuri cu faina integrala si tarate de ovaz. Le-am mancat cu magiun de prune care desi fara zahar mi s-a parut extrem de dulce. Am mai facut si o portie de cascaval de casa [pofta]

 

Am fost si la piata si erau asa multe legume si fructe [olala] Am cumparat prune, pere, rosii, ardei, rosii cherry, telina, gulii. Plus toate legumele pt doua portii de zacusca, una cu vinete si una cu ciuperci de care se ocupa mama [:I]

 

Ninhaid="red">, am vazut si eu salata de linte de la Lidl dar mi s-a parut scumpa [:I]

 

Genaid="red">, ma bucur ca iti place aquagymul. Abia astept sa il reiau si eu, probabil peste vreo doua saptamani.

 

Ma duc imediat sa pun la marinat carnea de oaie si de mistret pt ceaunul de maine.

 

Weekend fain va doresc [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

eu conforma si cu alergaturi( pregatesc 2 kinderi pt gradinita- avize, consultatii, analize).

Meniul de azi:

MD: wassa cu magiun; iaurt0%; cafea

P; ciorba de fasole

G: prune+pere+struguri( cate putin din fiecare-fac casoleta cu fructele copiilor si de obicei mananc ce ramane de la ei)[:D]

C: nu stiu

 

Dianaid="red"> am vazut ce ai pus in compozitia covrigeilor, dar te rog explica cum i-ai facu( modelat; copt)??

Aniid="red"> cred ca saptamana viitoare fac si eu mancarea de linte cu ochiuri( am cam evitate ouale in ultima perioada).. si eu voi face maine o salata de vinete(sper sa reusesc cu nazdravanii alaturi) si mai am o varza pe care vreau sa o fac cu taitei( lati din grau dur-stiu ca erau permisi daca nu sa ma corectatiid="red">)

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenid="red">, cred ca asa a facut Diana covrigii http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/12642/Retete-Montignac-Covrigi/

 

Cred ca numai fideaua( adica taiteii subtiri) din grau dur are IG 35 si e conforma. E o explicatie pt taitei si spaghete ca scade cumva IG prin extrudare sau asa ceva. Deci ti-ar trebui taiteti lati din faina integrala.

 

Maria rubiid="red">, cum merge dieta?

 

Andacosid="red">, a mai slabit baiatul?

Meeeeeeelid="red">, where are you?

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> se pare ca azi a fost ziua de pieti[:D][:D]..eu am luat numai caise, mere si cirese..dar si porumb de fiertid="orange">[:I], vinete, brinza: cascaval, mozzarele, si in inca o specialitate de=mi place (dupa gust cred ca e telemea freacata cu ierburi si usturoi[pofta])

 

momentan am mancat..ciorba de perisoare si ceva jambon cu mustar dijon...iar acum stau cu burta in sus[:D]

 

ninhaid="red"> pentru vinetele alea cu brinza...parmezanu ala e pus pentru c a e sarat? si e de dorit ca treaba asta sa aiba tenta saratica?

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusikoid="red">, imi place asa mult piata mai ales toamna cand e asa bogata [olala] Numai broccoli nu am gasit, a zis tipa de la cumpar de cativa ani, ca nu prea i s-a facut anul asta :(

 

Acum stau si eu cu burta la soare dupa rulourile de vinete cu branza si nuci [pofta] si savurez un pahar de vin rosu [alcool]. Mai tarziu ma asteapta sorbetul de mure si la somn.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> E SUPERB LABRADORUL TAU AURIU!!!!...si cretulina pe langa el of course[:D]

 

aici is ff multi labradori ca si catei ajutor...pentru oameni care nu vad sau pentru batrani...am vazut ca sunt chiar fundatii speciale care strang banii peste tot pentru dresarea lor...is cateii mei preferati..ff protectori si ff "mamosi" .. felicitari!!!!ai facut o alegere perfecta pentru companion ce va avea grija de cretulina!!!

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

na, bine ca am scris un mesaj lung care mi s-a pierdut ca n-am fost logata[bang]

Brinduid="red">, nu trebuie sa fie super sarata mancarea aia cu vinete, doar normal. parmezanul se pune ptr savoarea si textura lui specifice, dar cred ca poate fi inlocuit cu succes de telemeaua scursa. ideea e sa fie o branza uscata. se mai pune un pic de sare si in sosul de rosii.

 

noapte buna, va [pup][pup][pup] si [flo][flo][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu covrigii ii fac asa:

- un pahar apa

- un pahar ulei (dar pun jumatate, ca e destul)

- faina cat incape (pun integrala si tarate)

- sare - mai mult de o lingurita

- susan mult, ca e sursa buna de calciu. Puteti pune orice alt condiment vreti: chimen, cimbru, mac, etc.

Amestec totul pana iese un aluat bun de modelat si fac covrigi rotunzi. Ii pun in cuptor, la foc mic, pana se rumenesc un pic, nu foarte mult, ca ies prea tari.

 

Eu fac covrigii astia pentru fiu-meu, de aia pun multe tarate (rezolva tranzitul) si susan pentru calciu.

Dar asa de buni sunt, ca eu mananc mai mult decat el [:I]

 

Meniul pentru azi nu pun, ca am fost la soacra si am tot gustat: ba dovlecei pane, ba gomboti cu prune. Acum am burta mare si sunt suparata pe mine, ca nu ma pot abtine la prostioare de astea. Macar daca as ramane doar cu gustatul, dar eu pana nu termin farfuria nu ma las. Nu stiu cum o sa ma descutc in concediu, la ultra all-inclusive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...