Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Andanii, am fost la o pensiune pe malul Dunarii, dar care avea si un petic de plaja, piscina, barci de plimbat, tot ce trebuie. m-am simtit minunat! dupa care am fost la mama sa luam copiii acasa (i-am lasat acolo o luna). si cam asta a fost tot. Cred ca glumesti cu strugurii! 10 boabe?! Meniul pe azi: MD: un fibrobar+ un iaurt P : o supa cu taitei si piept de pui in bacon + mazare verde (n-am gasit zucchini, sa fac cu paste, ce ma fac?) C : struguri, [:D] ca veni vorba [:D] Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andanii, am sa incerc si cu ricotta daca zici ca-i asemanatoare la gust. Chiar la asta ma gandeam acum 5 min - cu ce sa inlocui mascarponele , avand in vedere colesterolul meu mare . Oricum nici prin cap nu-mi trecea sa pun ricotta, ci sa fac frisca din smantana lichida. Si asta e grasa dar are 30% grasime fata de 80% mascarponele. Oare ricotta cat are ? Credeti ca merg clatite din faina de migdale ? Sigur am mai intrebat dar ma repet, batranetzea , ce sa-i faci. Am devenit uituca. Faina integrala + taratze 50-50, au indicele glicemic sub 35 ? Se potrivesc la o masa lipidica ? Meniu: D: pepene P: ciorba de teci si pulpa de pui la gratar cu salata de vinete C: salata de rosi cu branza de capra, conopida la cuptor cu telemea rasa, iaurt si mi-au mai ramas 2 foi de clatite din naut , pe care vad eu cu ce le voi umple. Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele, sunt happy ca a inceput sa se miste cantarul... am ajuns sub 69 [:D].. Meniul de ieri: MD: mandarina; cafea P: ciorba de pui cu legume C: piept de pui la gratar+ iaurt 3% Apa cat se poate de multa si miscare.. Azi: MD: un pahar de compot; cafea P: ciorba de pui cu legume C: pepene/prune [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari [flo] Meniu ieri: MD: oua ochiuri, wassa, rosii P: legume mexicane cu friptura de porc C: orez basmati cu ciuperci Azi: MD: paine integrala cu margarina Becel P: salata cu ton, rosii, cascaval, masline, salata verde C: inca nu stiu Poate fac diseara niste clatite cu faina de naut pt pachetul de servici. Va pup [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Scuzati-mi absenta din ultimele zile, prietena noastra Moni nu e deloc bine si nu m-am mai putut concentra pe alte subiecte, in afara de cel de la umanitare. Fac un apel si aici, daca mai puteti face donatii....familia are mare nevoie de bani, pentru ca tot ce s-a strans, plus economiile lor s-au cam terminat.... Imi cer scuze daca nu sunt prea coerenta, dar nu ma pot obisnui deloc cu gandul ca Moni a noastra ....nici nu pot sa spun [q] Puteti intra la umanitare pentru mai multe detalii, conturi, PayPal... Multumim din suflet! Acum, revenind la subiectul nostru, astazi mi-am propus asa: MD: lapte cu fulgi de ovaz. P: gratar din piept de pui, ardei capia copti, rosii cherry. G: piersici C: ciuperci la cuptor cu rosii si un pic de urda. Astazi dimineata m-am cantarit si am deja 59.6[pk] Va pup, o zi frumoasa tuturor! Mama [url="http://tac.families.com/ezb/809849.png"]Marei[/url] si a [url="http://tac.families.com/ezb/1202833.png"]Dorei[/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173657&nm=Monica70-are-nevoie-de-noi"] Moni si familia ei au nevoie de noi !!! [/url]
[url="http://www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3"] TUTU-uri Handmade [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup dragelor Ninha nuuu, nu glumesc cu strugurii ... asta spun nutritionistii .... strugurii sunt tare ingrasatori ... au zahar ffff mult [pk] ... binenteles ca mi-e foarteee greu sa ma rezum la 20 boabe ... cred ca si din cauza lor nu sunt in stare sa slbesc vara .... apropo , imi imaginez ca ai avut un condeiu de vis [:I][flo] Maria multe felicitari ... superrr , ai coborat sub 60 ... e si visul meu [:D][alcool] Carmen vezi ca incet incet se misca si la tine cantarul ??? superrrr ... ai trecut de 70 ... cum te simti sa vezi 6 in fata ??? teribil nu ???? [:I][:)] Mel ricotta este facuta din zerul laptelui ... e urda italiana .... si are putine calorii ... [alcool][:D] Eu sunt in focuri sa termin treburile la lucru pentru ca din ce in ce mai mult cochetez cu ideea ca pe 26 august sa vad marea .... [pk][pk][pk] va puppp meniul de azi: md. salata din branza dulce, busuioc, un ardei, un castravete si o rosie g. lapte cu cafea pr. mancare de fasole verde cu gratar de vita si o rosie g. un mar ci. branza cu rosii sau struguri [:D][bibe] o sa vad ce-mi face cu ochiul [pofta] andanii [flo][hia][hia] 2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreba cineva cum fac laptele de migdale: - un pumn mic de migdale (cam 20 bucati) le las in apa, minim 6 ore, ideal ar fi 12 ore. Apoi arunc apa si pun apa de baut in blender, migdalele, le blenduiesc cam 1 minut si apoi strecor. Pulpa de migdale se poate folosi la diverse prajituri. Daca vrei laptele mai dulce, se poate adauga putina miere, sau se pun 2 curmale la inmuiat, impreuna cu migdalele si se blenduiesc impreuna. Azi mi-am facut humus din dovlecel, a iesit minunat, nu credeam vreodata ca dovlecelul se poate manca si crud.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Child, ce te-a determinat sa treci la un asemenea regim ? Nu cred ca as putea / vrea. Fara carne mi-ar fi ok ,dar la restul nu as putea renunta. Deci revin: de ce ? Fetele ... am mai testat clatitele , de trei zile fac zilnic. Ies perfecte din oua, esenta de rom, faina de naut si apa minerala. Nu se mai simte nautul - cred ca de la esenta de rom. Incercati pt ca sunt suuuuuuuuuper [pofta]. Au mancat si copiii si nu si-au dat seama de diferenta Meniu: D: 2 felii pizza conforma P: ciorba teci, salata de vinte, varza calita si carne de porc C: Conopida cu branza, iaurt si clatite La multi ani Mariucelor si celor din familiile voastre ce poarta acest nume. Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mel nush ce fel de rom ai tu ca eu am incercat si mi se parea ca mananc fasole cruda in loc de clatite[help][help] io azi: Md: pepene, la distanta...paine de tarate cu brinza si muschi de curca G: nectarina P: 2 ardei umpluti cu iaurt C: paste integrale cu brinza G: 2 prune si o nectarina de maine pana luni ma tot trambalesc zilnic in alt oras...si o sa mananc in deplasare...si cred ca maine o sa-mi fac un sanwich si la prinz o sa imi iau ceva gratar cu legume cand vin mai am paste integrale...nush cum sunteti voi..dar eu dorm excelent cand mananc seara glucide

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...