Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (175)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

hei...io is aici pe baricade...am fost plecata in ultimile zile de acasa si nu prea am stat pe langa comp[:D] si ieri la prinz m-am porcit cu un cartof copt cu brinza ..a fost [pofta]..dar si acum ma gandesc cu [:I][:I] ca l-am mancat

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ufff, iar am scris si am pierdut M-au innebunit reclamele astea. Se poate face ceva ca sa nu mai apara? Carmen eu am pus in clatita : ardei gras, masline, ceapa normala, masline si putin marar. In aluatul celor dulci pun esenta de rom si le umplu cu frisca amestecata cu fructoza si cacao, sau branza dulce + fructoza + esenta vanilie + coaja rasa de lamaie. Brandu , cartuful tau e nimic fata de ce-am facut eu in 15.08 Am mancat singurica, 3/4 dintr-un platou cu tiramisu [:I][:I][:I] Sotzul si-a facut si el de cap saptmana asta : shaorma cu maioneza si cartofi prajiti, tiramisu si inghetata Mars. Asa ca de la 125,8 a ajuns la 127. Imi venea sa-l bat cand s-a cantarit . Nu stiam ce se intampla, unde este greseala ....... noroc ca a avut bunul simt si a spus , pt ca eu nu stiam decat de tiramisu . Restul le-a bobinat in timpul serviciului, n-am vazut nimic. Andanii sa ai vreme super ! Puisorule, pe unde esti ? Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mel cred ca cel mai usor sa-l tii pe sot de shaworma e sa faci tu..sa adaptezi adik...tai felii subtiri subtiri neste piept de pui si le parlesti intr-o tigaie de teflon(cu sare si piper)...si iti garantez ca au gustu ca alea la rotisor...si poti face lipii de care stiti voi [barfa] ca eu nu am facut niciodata...si dupa pui ashea...salata de varza rosie(pe care o faci de cu seara sa se moaie varza), tai pestisoru subtiri salata verde, rosii felii, si poti cumpara (daca ii place) ardei din aia mai grosi murati care is putini iuti..sau castraveti murati mai iuti...si ca dressing.iaurt mai gras(pe post de maioneza) amesteact cu usturoi..sau/si...sos de rosii( rosie blenduita cu busuioc si menta putin)...si gata...o dat la saptamana ii poti balota shaworma monti [:D][:D] io cred ca in Ro pana si shaworma e contrafacuta..aici nu-ti dau niciodata saworma cu cartofi inauntru...daca vrei dau langa..da nu inauntrul ei si mel [barfa]...si eu mananc shaworma..ma rog nici nu scad...dar consider ca o data la luna si sotul tau poate face o abatere...sau ii faci (ca unui copil)...concurs cu el insusi...ca nu are voie sa manance ceva ce ii place ff mult (ca shwaorma , cartofi prajiti, cola si ce mai mananca el de ii palce da e nashpet)...cand slabeste 3 kg...ca e ok asa sa-si impuna un concurs cu el insusi[asia]...[barfa] daca as reusi si eu sa-mi gasesc iara vointa sau omul care sa-mi impuna asta...ce bine ar fi..

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf Brandulika, cata dreptate ai ........ mai merge cate o abatere ... asa o data pe luna. Sunt si eu putin cam exagerata nu stiu ce sa mai zic, asta imi este felul. Sunt perfectionista . Sper sa fie doar o abatere, sa nu renunte. Cu shaorma de acasa , nu-i pot da amestecul in lipie, pt ca lui nu-i place. Doar eu manac lipiile sau pizza cu aluat monti. Poate sa incerc cu aluatul de clatita din faina de naut. Chiar am sa-i fac Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

melcred ca daca faci aluatul de clatite..da pui numai apa faina de naut si sare...fara ou fara nik...cred ca ar iesi ok...ca stii lipia de la shaworma e apa faina si sare..si cred ca pun si ulei de e asa elastica... si eu is perfectionista dar cateodata asta e impotriva mea ca ma demoralizez singura cand imi incalc regulile[bang][bang] tu ii faci pachetel sa ia cu el la munca?io am observat de cand e in renovare camera de luat masa de la Uni...si nu prea imi iau pachetel gatit...mananc numai tampenii(asta de 2 luni!!!)[bang][bang]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi place ca sunt perfectionista, dar nici nu ma pot schimba. Ce bine ar fi sa mai pot trece cu vederea diverse lucruri ... Nu-i fac pachetel pt ca : -mananca dimineata acasa -are serv extrem de aproape de casa -pranzul il mananca tot acasa Meniu: D: ceai cu lapte P: salata de icre, salata de vinete, muschi afumat de porc la gratar cu ardei copti. Desert - afine C: o rosie cu branza, un iaurt si 2 clatite din faina de naut Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...