Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Amanare vaccin


Recommended Posts

Buna ziua! Avem gemeni si au implinit 1 an. Ar fi trebuit sa primim vaccinul, insa medicul de familie ne-o spus, ca nici in luna viitoare nu o sa aiba vaccin. Intrebarea mea este, cat timp se poate amana vaccinul, fara nici un risc si cand trebuie cumparat vaccinul obligatoriu? Cu mutumiri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si noi suntem la amanare si cred ca toti bebelusii care trebuie vaccinati in aceasta perioada sunt amanati. La fel a fost si cand i-am facut vaccinul de 2 luni (pe care, de fapt, l-am facut la 3 luni jumate). Incep sa cred ca treaba asta cu „nu sunt vaccinuri” e un fel de strategie pentru a-i determina pe parinti sa le cumpere... E exasperant!!!! MElise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MElise
Si noi suntem la amanare si cred ca toti bebelusii care trebuie vaccinati in aceasta perioada sunt amanati. La fel a fost si cand i-am facut vaccinul de 2 luni (pe care, de fapt, l-am facut la 3 luni jumate). Incep sa cred ca treaba asta cu „nu sunt vaccinuri” e un fel de strategie pentru a-i determina pe parinti sa le cumpere... E exasperant!!!! MElise
Nu este niciun fel de strategie: este purul adevar!! De 3 luni nu s-au mai primit vaccinurile de 4 si 12 luni. Parintii, dc au vrut sa-si vaccineze la timp copilul, au platit pt vaccin (am vb in prealabil cu farmaciile sa-l aduca fara adaos comercial, tocmai ca pretul platit de parinti sa fie si cu 25% mai mic). Cine nu a vrut sau nu si-a permis sta la mila statului. Aceeasi criza cu vaccinurile a mai fost si in 2010 cand s-a intarziat 6 luni. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mElise, vaccinurile pt copii, salariile medicilor... cam multe nu sunt prioritare pt guvernarea actuala... [bang][bang] Pt o mamica saraca de 4 copii am cumparat eu personal vaccinul de 4 luni. Dar nici eu nu imi pot permite sa fiu mana larga, cand copilul meu mananca pe datorie (nu-i gluma [bang]). Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
bani de vaccinuri nu sunt dar de dat pe referendumuri inutile sunt.[alcool] Sanatate si o zi cu soare va doresc! ************** Linkurile mele: [url="www.supereva.ro"] Supereva.ro [/url]| [url="http://mirelablog.supereva.ro/dblog/"]Blogul meu[/url] | [url="http://www.facebook.com/#!/desprecopiicom"]DC pe Facebook [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
sunku Posted - 06/08/2012 : 12:51:11 Buna ziua! Avem gemeni si au implinit 1 an. Ar fi trebuit sa primim vaccinul, insa medicul de familie ne-o spus, ca nici in luna viitoare nu o sa aiba vaccin. Intrebarea mea este, cat timp se poate amana vaccinul, fara nici un risc si cand trebuie cumparat vaccinul obligatoriu?
Buna ziua, Vaccinarea pentru virsta de 1 an este o vaccinare obligatorie si ea poate fi intirziata 2- 3 saptamini, asta si in functie de calendarul celorlalte vaccinari pe care copilul le-a efectuat. In clinica noastra dispunem de absolut toate vaccinurile si va asteptam cu copilasii pentru vaccinare dr. Mariana Stefan, medic primar, Pediatrie si Reumatologie pediatrica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...