Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori nov-dec 2009 (25)


Recommended Posts

sunteti niste dragalase, serios.. JR nu are diabet...in schimb are o predispozitie....[bang] Glicemia tot timpul i-a iesit mare...niciodata nu a avut-o sub 118.. Tocmai eu la spital le-am spus sa ii verifice si glicemia, ei nu se gandisera, dar cum eu stiam ca si in trecut vorbeam despre diabet... In fine...nu e ideal...dar tot e bine...e bine ca inca nu e diabet..asta inseamna ca inca putem sa corectam..sau sa prelungim cumva momentul in care o sa apara...sau poate ne ajuta DD si nu o sa apara niciodata..cine stie???? Oricum...cand vad cata boala e in jurul nostru, cata tristete... Am citit si de Monica70 si ma gandesc la ea de cateva zile continuu...are 2 copii, unul de 3 ani, altul de 6..si ea are metastaze???????...infiorator.. Alti copilas care viata lor atarna de niste bani nenorociti... Dumnezeule....in ce lume traim???????? Simt cum parca am ajuns ca fiecare sa traiasca doar pt el... doar pt el si atat... Ne bucuram cand cineva se gandeste la noi, cand cineva se roaga pt noi, ne ajuta...dar noi nu mai facem lucrurile astea atat de firesti...sau le fac din ce in ce mai putini oameni.. of... ..ia mai veniti si voi cu subiecte frumoase... Mamica lui JR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vias, o sa fie bine [flo] tu sa fi in continuare tare si bataioasa. Soacra o sa priceapa pana la urma ca nu e de gluma cu diabetul, si ca (,) copiii cresc foarte bine si fara dulciuri... valabil si pentru copiii fara predispozitii la boala. Magda, ce draguta ai fost cu descrierea ta. Ai dreptate: sunt copii perfecti! [pup] Pishko, ai deja doi copii mari [:)] merg amandoi la gradinita! Cand a trecut vremea? Lady, [pup] noroc cu tine ca mai faci apelul... asa ma mai trezesti si pe mine sa mai scriu cateva randuri. Si tie ti-au crescut fetele! Cea mica sta acum in fundulet, maine o ia la fuga, si poimaine stai cu ochii pe ele ca sa le pazesti de baieti. Prea multe nu am de povestit. Nu am mai facut nimic deosebit nici una din noi. Eu am un examen la sfarsitul lunii si nu am chef si nici timp de invatat. Mai corect zis sunt foarte obosita cand ajung acasa de la serviciu iar fetele ma iau de noua de cum intru pe usa. Voiam sa-mi iau cateva zile de concediu insa am mult de lucru si nu stiu cum o sa impac si capra si varza. Lucrez tot acolo unde lucram si anul trecut, insa nu unde lucram acum doi ani. Sophia o sa merga de luna viitoare la alta gradinita, una foarte aproape de casa unde sunt si alti copii. Unde merge acum e singura cu doamna care are grija de ea. Stiu ca ea tine foarte mult la cea mica, de asta mi s-a si rupt sufletul cand a trebuit sa-i spun femeii ca e ultima luna cand mergem la ea, insa stiu ca Sophiei ii va face bine sa fie printre alti copiii. Deja a inceput si ea sa-si dea drumul la vorbit. Invata in fiecare zi cuvinte noi, pe care le si foloseste in contextul corect, insa tot e in urma fata de altii de varsta ei pentru ca inca nu face propozitii- nu mai trebuie cred ca zic ca mai are mult pana sa invete Luceafarul [bibe] Inca nu am rezolvat nimic cu bicicleta Dianei. Poveste lunga, o sa mai dureze inca ceva... No, sa trimit mesajul ca ultimele cateva dati mi s-au sters mesajele inainte sa le postez. Va [pup] pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Citat:
citat din mesajul lui vias ..ia mai veniti si voi cu subiecte frumoase...
[bis][url="http://www.youtube.com/watch?v=RnNxBOB0qQ0"]Voltaj - 20 de ani[/url] [bis]
[pk]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda...te imbratisez taaaaaaaaare, tare de tot, mi-e tare dor de tine, tot zic sa te zun si nu mai ajung din cauza timpului.. Ce faci maine dupamasa????[:D] Au anuntat ploaie..poate reusim sa ne auzim la un "tar" ce zici? In rest...maine fac pomana de 4 ani lui Darius... sunt bine...nu-mi vine sa cred ...[alcool][:-@] Mamica lui JR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui vias Magda...te imbratisez taaaaaaaaare, tare de tot, mi-e tare dor de tine, tot zic sa te zun si nu mai ajung din cauza timpului.. Ce faci maine dupamasa????[:D] Au anuntat ploaie..poate reusim sa ne auzim la un "tar" ce zici?
La "tar" ma gandeam si eu de o vreme. [:)] Cred ca duminica dupaamiaza reusim. Maine vine trupa de la Craiova si avem serbare anticipata pentru 5 Marii si un Marian.
Citat:
citat din mesajul lui vias In rest...maine fac pomana de 4 ani lui Darius... sunt bine...nu-mi vine sa cred ...
[grup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutareeee! Off, de cand nu am mai intrat/citit... imi era dor de voi, timpul asta nu-mi mai ajunge deloc sunt si f obosita, adica este putin spus, ca am trecut deja in cealalta extrema, am slabit 7 kg de cand am inceput serviciul, la inceput ma bucuram, dar acum nu mai este ok deloc. Baietii sunt bine, cresc...si obrazniciile odata cu ei, sunt nedespartiti, nu pot sta unul fara celalat , Stefan il imita in totalitate pe Razvan, face de toate si lucruri pt un copil de 4, 5 ani, dezvoltarea lui a fost mult mai rapida datorita lui Razvan, sunt minunati si mor de ciuda ca acum Marcel sta mai mult timp cu ei decat mine... Pupici la toata lumea [pup][pup][pup] allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lady, am reusit! Am pus poze cu baia pe contul de pe picasa sub numele meu, la sfarsit de tot! [pup][flo] ____________________________ [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156234"]Cresterea in greutate[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146380&whichpage=6"]Perioadele de crestere [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...