Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vindeca-ti corpul de Louise Hay


Oaspete marius

Recommended Posts

Dureaza o ora si jumatate sa vizionati acest material. Aveti rabdare cu voi Enjoy: http://www.irdu.org/cartea-lunii-mai-vindecati-corpul-de-louise-l-hay/ [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc Marius! ce coincidenta! in urma cu doua luni citisem cartea, titlul ei era "Poti sa-ti vindeci viata" - Louise L. Hay- care sta la baza acestui film. _________________________ dana " Zambeste. Ar putea fi raza de soare de care cineva are nevoie intr-o zi furtunoasa."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
[url="https://www.youtube.com/watch?v=b-BfpcE5TBg&feature=player_embedded"]Din acelasi registru[/url], tot o ora si jumatate.
mi s-a parut cam infiorator inceputul :) stie cineva de unde poti comanda carti la cel mai bun pret,de pe net? as vrea sa cumpar cartea..de Louise.L.Hay+ altele..:) Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
[url="https://www.youtube.com/watch?v=b-BfpcE5TBg&feature=player_embedded"]Din acelasi registru[/url], tot o ora si jumatate.
Nu am vazut decit 5 minute, dar mi se par stupizenii tipic americane, fara suparare [flo] Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina [url="https://www.youtube.com/watch?v=b-BfpcE5TBg&feature=player_embedded"]Din acelasi registru[/url], tot o ora si jumatate.
Nu am vazut decit 5 minute, dar mi se par stupizenii tipic americane, fara suparare [flo]
Eu sper ca nu ia nimeni genul acesta de filme ad litteram. [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina [url="https://www.youtube.com/watch?v=b-BfpcE5TBg&feature=player_embedded"]Din acelasi registru[/url], tot o ora si jumatate.
Nu am vazut decit 5 minute, dar mi se par stupizenii tipic americane, fara suparare [flo]
Eu sper ca nu ia nimeni genul acesta de filme ad litteram. [:)]
Haha, ce inseamna sa le iei ad litteram? [:D] Pe mine cind ma iau americanii cu secrete, legi universale, bum, afirmatii pozitive, bum,bum si ceva imagini "sugestive", m-au cam pierdut pe drum. E plin netul de psihologic mambo-jambo. Exista carti inspirationale foarte bune, dar nu sint scrise de Louise Hay, promit sa revin cu recomandari. Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip E plin netul de psihologic mambo-jambo.
Pe mine m-ai pierdut cu termenul "mambo-jambo". Din punctul meu de vedere, filmele americane sunt, asa cum spune si Marius, la categoria "enjoy", adica divertisment. De aceea nu le iau ad litteram adica partea cu secretul, legile universale, imagini "sugestive", afirmatii pozitive, "bum-bum" o inteleg ca facand parte din strategia comerciala (au scris o carte, au facut un film si uite asa au facut oamenii un ban gramada in mod cinstit). Ma distreaza partea cu alergatul secretului cu faclia aprinsa, imi place partea cu gandirea pozitiva. De exemplu: "Exista o diferenta intre a avea o problema si a-ti fi frica de ea si a avea acea problema dar a fi increzator ca vei gasi o cale de rezolvare a ei. Diferenta dintre speranta si panica este chiar diferenta dintre rezolvarea problemei sau perpetuarea acelei probleme. “Fie ca te gandesti ca poti, fie ca te gandesti ca nu poti, oricum ai gandi, ai dreptate.” Daca ai o problema si te concentrezi asupra ei: vorbind cu oamenii despre ea, evidentiind cat de rau este, informandu-te despre asta tot timpul, comentand apoi cat de groaznic este - atunci ceea ce faci este sa perpetuezi acea problema. Poate ca este util sa fii informat. Nu este insa nevoie sa fii coplesit. Atunci cand te lovesti de lucruri care nu iti plac: nu vorbi despre ele, nu scrie, nu adera la grupuri care lupta impotriva lor. Retrage-le atentia ta. Sunt atat de multi oameni care isi traiesc viata conditionati din afara pentru ca se uita la lucrurile pe care nu le vor. Lucruri groaznice, pe care nu vor sa le traiasca. Nu vor sa le traiasca nici altii. Insa nu isi dau seama ca, luptand impotriva a ceea ce nu doresc, adauga energie acelor lucruri. “Rezistenta impotriva unui lucru il face sa persiste.” Invata sa fii calm si sa iti indepartezi atentia de la ceea ce nu iti place, si de la toata incarcatura emotionala pe care o aduce. Fericirea nu vine dupa ce ai dobandit toate lucrurile pe care le doresti. Este exact invers. Intai trebuie sa ai o stare de spirit buna, impacata. Secretul este sa aduci o stare de bine in viata ta. Sa te orientezi catre partea cea mai buna din tot ceea ce te inconjoara: oameni, situatii, lucruri… astfel incat ele sa devina ceva pozitiv pentru tine. Nu esti aici ca sa faci lumea sa devina exact ceea ce vrei tu. Esti aici pentru a creea in jurul tau lumea asa cum iti place in vreme ce le permiti si celorlalti sa aiba lumea pe care si-o doresc." Din punctul meu de vedere in stilul american este vorba de divertisment si comercial mai degraba decat de psihologie.
Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip Exista carti inspirationale foarte bune, dar nu sint scrise de Louise Hay, promit sa revin cu recomandari.
Astept cu interes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...