Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Parinti singuri, fericiti


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Hello tuturor! Am venit sa ma trec si eu pe lista parintilor singuri si fericiti [:D] De fapt, cred ca e mai mult lista mamelor singure si fericite, ca un tata mai rar. Oricum, experienta m-a invatat ca nu-i totuna sa fii mamica singura de fetita cu a fi mamica singura de baiat. E mai problematic cu lipsa modelului masculin in ultimul caz. Deocamdata noua ne e bine asa, dar asta din strict punctul meu de vedere. Sunt convinsa ca baiatul meu ar prefera sa fim cel putin 3, daca nu mai multi [:-)))] ... Acum fiind si departe de casa, sentimentul s-a accentuat. Ce te faci insa cu increderea in viabilitatea unei noi relatii ... eu una mi-am cam pierdut-o si nu stiu cum sa fac s-o regasesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna mai adaug inca o mamica singura micului vostru club.cat despre singura si fericita nu stiu ce sa zic. fericirea aceasta exista la orice parinte de cand isi tine prima data copilul in brate, creste cand cel mic iti zambeste, vine la tine , zice mama si asa mai departe. dar in acelasi timp cand apar probleme gen sanatate sau orice altceva aceasta fericire se face mica de tot. mie imi place tare mult proverbul acela ca e nevoie de un sat intreg pentru a creste un copil, si asta incerc sa fac de cand am ramas "singura" sa implic pe toata lumea din jur in cresterea lui. sa existe pe langa el atatea persoane care sa l iubeasca si ocroteasca incat sa poata cand va fi nevoie sa vb cu cineva(fiind baiat nu va mai veni la mami la un moment dat)asa ca hai cu sfaturile si povestile fetelor [:)][:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...